تاریخ انتشار:93/8/3 - 13:17
شماره مطلب:13938312855
تعداد نظرات:9
یک کارشناس مسائل فرهنگی در گفت وگو با طنین یاس:

رواج پوچ گرایی توسط شبکه های ماهواره ای فارسی زبان/اسیدپاشی به زنان نمونه ای از پوچ گرایی

یک کارشناس مسائل فرهنگی، پوچ گرایی را یکی از پیامدهای ناگوار شبکه های ماهواره ای خصوصاً فارسی زبان دانست و گفت: اسیدپاشی اخیر در اصفهان نمونه ای از پوچ گرایی افرادی است که این عمل ضد انسانی؛ زنان و دختران را قربانی امیال نفسانی و حیوانی خود می کنند.

رضا خدری، نویسنده و کارشناس مسائل فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس، پوچ گرایی را یکی از پیامدهای ناگوار شبکه های ماهواره ای خصوصاً فارسی زبان دانست و اظهار داشت: دنیای امروز، دنیای جنگ نرم است که هدفش از بین بردن هویت دینی و ملی ملت ها است؛ شبکه های اجتماعی، اینترنت و ماهواره از ابزارهای دشمن در جنگ نرم به شمار می ورد.

وی افزود: ایران اسلامی که امروز ام القری جهان اسلام و پرچمدار نهضت ضد استکباری است از سوی ابرقدرت ها مرتب مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفته است تا جایی که 168 شبکه فارسی زبان اجتماعی در دنیا نوک تیز پیکان تهاجم خود را سمت جوانان و خانواده ها نشانه گرفته اند.

این کارشناس مسائل فرهنگی با ابراز تأسف از اینکه شبکه های ماهواره ای هم اکنون در بین عده ای از جوانان پوچ گرا، محبوب است، تصریح کرد: پوچ گرایی یک دکترین فلسفی است که زندگی را بدون هدف و خارج از ارزش های اخلاقی، دروغ می داند؛ پوچ گرایی در قرن 19 در روسیه و در اوایل حکومت الکساندر دوم به وجود آمده است.

این کارشناس مسائل فرهنگی بیان کرد: خودنمایی کاذب با آرایش های غلیظ توسط دختران کم سن و سال، بی حرمتی به بزرگترها، عدم صله رحم، رواج خانه های مجردی، گریز از کانون خانواده ، استرس و عدم برنامه ریزی برای آینده ماحصل پوچ گرایی است.

وی در ادامه این مطلب افزود: اسیدپاشی اخیر در اصفهان نمونه ای از پوچ گرایی افرادی است که این عمل ضد انسانی؛ زنان و دختران را قربانی امیال نفسانی و حیوانی خود می کنند.

خدری خاطرنشان کرد: متأسفانه پوچ گرایی در بین دانشجویان حتی در سطوح بالاتر نیز دیده می شود تا جایی که بسیاری از افراد پوچ گرایی را سمبل روشنگری می دانند ضمن اینکه شیطان پرستی نیز از دیگر سمبل های پوچ گرایی به شمار می رود در حقیقت می توان اذعان داشت پوچ گرایی زمینه ساز بسیاری از آسیب ها است.

انتهای پیام/ح

 

نظرات

موضوع بسیار جالبی از مباحث پاتولوژی شهری و در نهایت رسیدن به توسعه پایدار شهری (که محور اصلی آن انسان سالم می باشد ) رو با درایت انتخاب کردید. عوامل بسیاری نظیر ناسازگاری شخص با محیط زندگی خصوصی و کار ،نارسایی های تربیتی،احساس حقارت، شک داشتن، شکست در هدف گیری ها، فقر آرمان ها و غیره هر کدام از علل اصلی بدبینی و پوچ گرایی است که جای بحث دارد به عنوان نمونه : احساس حقارت و خود کم بینی نیز موجبات بدبینی انسان را فراهم می آورد. فردی که دچار این بیماری شود، عموماً نقایص و ضعف های خود را می بیند و کمتر به نقاط مثبت وجودی خود آگاه است. توجه بیش از حد و افراطی به خود و نقایص خویش باعث می شود تا انسان کمتر خود را در میان جمع راه دهد. از همین روی افرادی که دچار عقده حقارت شده اند، همواره تنهایی می گزینند و در خود فرو می روند. انسانی که دچار عقده حقارت شده، چون خود را در زندگی شکست خورده می یابد، دچار یأس و بدبینی خواهد شد. چنین فردی از بی ثباتی و عدم اعتماد به نفس رنج می برد و همواره دچار تردید و دودلی است و نمی تواند به موقع تصمیم گیری کند.از واقعیات فرار می کند و به امور خیالی و واهی پناه می برد. در میان چنین افرادی اعتیاد به الکل و مواد مخدر و قمار بسیار دیده می شود متاسفانه در بین دانشجویان بیشتر دیده می شود .

با تشکر از طنین یاس که چنین مصاحبه هایی را با اساتیدی همچون آقا رضا خدری انجام می دهند. من حدود 15 سال است که با نوشته های برادر ارجمندم آقای خدری آشنا هستم و همیشه نوشته هایش برای من نویسنده هم قابل استفاده بوده است.

با تشکر از مطلب خوب استاد عزیز نویسنده کتاب های دفاع مقدس که تخصص خاصی در نگارش مطالب فرهنگی و اجتماعی دارند از دست اندرکاران طنین یاس درخواست می کنیم بیشتر از مطالب آقای رضا خدری استفاه نمایند. متشکرم . فاطمه احمدی

باسپاس از مسئولان طنین یاس که با کارشناسان خبره امور اجتماعی منجمله آقای خدری در باره معضلات امروزه جامعه گفت و گو و بحث می کنید. خاطر نشان می سازد که گفتن این گونه مطالب برای جوانان به خصوص دانشجویان آموزنده است

آقای خدری همیشه خیرخواهانه و دلسوزانه قلم می زند . من سالهاست که ایشان را می شنایم . نامبرده در کتاب از خونین شهر تا خرمشهر دلسوزانه و با تعصب خاص خودش با حدود 80 نفر از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و جانبازان خرمشهری از جمله پدر خود من مصاحبه کرده و مطلب نوشته است . مطالب قبلی ایشان در طنین یاس هم خواندنی و چشمگیر بود. سایت طنین یاس را هر روز مطالعه میکنم خیلی جذاب و خواندنی است .

احسنت بر آقای خدری ایشان یکی از نویسندگن قدیمی دفاع مقدس هستند که خودشان در طوسل هشت سال دفاع مقدس در جببه ها حضور داشته اند برایشان آرزوی موفقیت و سلامتی می نمایم .

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.