تاریخ انتشار:16/3/30 - 09:17
شماره مطلب:201633033269
تعداد نظرات:0
همزمان با شب میلاد دخت نبی(ص)؛

چهاردهمین جشن میلاد کوثر در تفرش برگزار شد

همزمان با شب میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز مادر، جشن میلاد کوثر در تفرش برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، به نقل از  ندای تفرش، همزمان با شب میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز مادر، جشن میلاد کوثر در تفرش برگزار شد.

امسال که چهاردهمین سال برگزاری جشن میلاد کوثر در تفرش بود با حضور پرشور بانوان تفرشی در مصلی ولایت این شهرستان برگزار شد و با برنامه های متنوعی همراه بود.

 

خیرمقدم گویی فرمانده ناحیه مقاومت تفرش، سخنرانی حجت الاسلام دهشتی از اساتید حوزه و دانشگاه، اجرای سرود، هنرنمایی گروه هنری رادیو خنده، قرعه کشی و اهدا جوایز از برنامه های این مراسم بود.

همچنین در حاشیه این جشن ایستگاه نقاشی، ایستگاه صلواتی، نمایشگاه " زنان موفق، جنگ نرم، سبک زندگی فاطمی"، ایستگاه جذب، بازسازی صحنه تولد حضرت زهرا(س) و هفت سین قرآنی برپا شده بود.

حجت الاسلام دهشتی از اساتید حوزه و دانشگاه گفت: دین اسلام بین زن و مرد تفاوتی قائل نشده بلکه معیار تفاوت را تقوا و عمل صالح بیان کرده است؛ با ظهور دین اسلام، خط بطلانی بر تفکرات نادرست اعراب جاهلیت در مورد زنان کشیده شد.

دهشتی با اشاره به سوره کوثر اظهار کرد: سوره کوثر از سورهای کوچک قرآن است ولی کلمه کوثر ذکر شده در این سوره که به معنای خیر کثیر است در وصف هیچ کدام از نعمات الهی بیان نشده است و این واژه تنها در وصف حضرت زهرا(س) بیان شده است.

وی به منزلت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: ائمه معصومین(ع) بر مردم حجت دارند و حضرت زهرا(س) حجت بر تمام ائمه دارد. طبق احادیث حقیقت شب قدر حضرت زهرا(س) است.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در میان 14 معصوم(ع) حضرت زهرا(س) به عنوان تنها زنی است که از ایشان به عنوان "سیدة النسا العالمین" ذکر می شود که ایشان الگویی بزرگ برای مسلمانان است.

دهشتی خاطر نشان کرد: حضرت زهرا(س) در همسر داری، تربیت فرزند، عبادت و در همه امورات زندگی سرآمد است که با استفاده از سبک زندگی فاطمی و الگو سازی از ایشان می توان به سعادت و سربلندی رسید.

 

 سایر تصاویر:

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

   

 

  

 

 

 

 

انتهای پیام/

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.