تاریخ انتشار:16/4/3 - 12:06
شماره مطلب:20164333395
تعداد نظرات:0

رضا كيانيان: جهادگران بسيجي دقيقا همان بچه هاي نسل جنگ هستند، بايد دستشان را بوسيد

رضا كيانيان اعتقادات ديني و عرق ملي را مهمترين انگيزه جهادگران بسيجي براي برگزاري اردوي جهادي عنوان كرد و گفت: جهادگران بسيجي دقيقا همان بچه هاي نسل جنگ و دفاع مقدس هستند. آن روز جنگ ما نظامي بود و امروز نبرد ما در خدمت رساني و حضور در مناطق محروم معنا مي يابد. بايد به اين جهادگران خداقوت گفت و دست آنها را بوسيد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس استان قزوین به نقل از باشگاه خبرنگاران جهادي،رضا كيانيان با بيان اينكه طي چند سال گذشته در كشور شاهد پديده نامباركي تحت عنوان مهاجرت مردم از روستاها به شهرها بوديم گفت: اين پديده خطرناك باعث بروز مشكلات زياد هم براي مهاجران و هم براي ساكنان شهرهاي بزرگ شده است. مهاجران بيشتر در حاشيه شهرهاي بزرگ ساكن شده اند و اين درحالي است كه اين مناطق از امكانات كافي برخوردار نيست و آن ها مجبورند براي يافتن شغل به مركز شهرهاي بزرگ رفت و آمد كنند.

بازيگر شاخص سينما و تلويزيون با تاكيد بر اينكه اردوهاي جهادي بايد به گونه اي سياست گذاري شود كه با ايجاد اميد، اشتغال و كارآفريني رونق روستاها را در پي داشته باشد، گفت: اگر فقط در مقام شعار و حرف بگوييم كه بايد مهاجرت معكوس صورت بگيرد اما در عمل گامي براي حل اين مشكل برنداريم، هيچ اتفاقي رخ نخواهد داد. بايد با اقدامات عملي زمينه هاي رونق در روستاها را فراهيم كنيم.

وي افزود: حضور جهادگران بسيجي در نقاط محروم و خدمت رساني آن ها به مستضعفين يكي از زمينه هاي رونق روستاهاست كه نيازمند برنامه ريزي منسجم تر است.

رضا كيانيان اعتقادات ديني و عرق ملي را مهمترين انگيزه جهادگران بسيجي براي برگزاري اردوي جهادي عنوان كرد و گفت: جهادگران بسيجي دقيقا همان بچه هاي نسل جنگ و دفاع مقدس هستند. آن روز جنگ ما نظامي بود و امروز نبرد ما در خدمت رساني و حضور در مناطق محروم معنا مي يابد. بايد به اين جهادگران خداقوت گفت و دست آنها را بوسيد.

بازيگر شاخص سينما و تلويزيون افزود: اين جوانان دغدغه مند با كسب تجربه در سال هاي آينده بسيار در كشور تاثير گذار خواهند بود. من سال هاست كه اين قبيل فعاليت ها را دنبال ميكنم و خودم نيز همين امروز به نحوي در چنين فعاليت هايي دخيل هستم.

رضا كيانيان با اشاره به وجود شكاف بزرگ طبقاتي و انديشه اي در ميان لايه هاي اجتماعي، گفت: متاسفانه در كشور شاهد ناهمگوني هاي عجيبي هستيم. بخشي از مردم در سنين جواناني ساكن برج هاي شمال شهر هستند و در غرق ثروتند اما در عين حال جوانان جهادگر به عشق خدمت به محرومان در ايام تعطيلات نوروز راهي دورافتاده ترين مناطق كشور مي شوند. بدون ترديد اين دوگانگي در بلند مدت مخاطراتي را براي جامعه ايراني در پي خواهد داشت. مسئولان بايد به نحوي جامعه را اداره كننده كه همه جوانان در خدمت رساني و احساس مسئوليت در قبال محرومان نگاه و دغدغه مشترك داشته باشند.

گفتني است رضا كيانيان سال گذشته دو جايزه‌ خود را براي حمايت از بي‌خانمان‌ها به حراج گذاشت. وي ديگر هنرمندان را دعوت كرد تا سين تازه‌اي را با عنوان سرپناه براي بي‌خانمان‌ها به سفره هفت سين اضافه و آنها نيز بخشي از جوايز خود را براي كمك به اين حركت اهدا كنند. وي همچنين از همه مردم خواست تا براي كمك به بيماراني كه سرطان مغز استخوان‌دارند به بيمارستان شريعتي مراجعه كنند. كيانيان در سال ۱۳۹۴ بعد از حادثه منا از مردم خواست تا به كمپين يك ميليون امضا به سازمان ملل براي پيگيري فاجعه منا بپيوندند.

انتهای پیام/

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.