تاریخ انتشار:95/6/28 - 11:28
شماره مطلب:139562837143
تعداد نظرات:0
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی:

خطر مصرف 50درصدی روغن جامد در کرمانشاه /خورد و خوراک برکنترل و پیشگیری از بیماری موثر است

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت:45 درصد بیماریهای مختلف با تغذیه در ارتباط مستقیم هستند پس با دقت در خوردن می توان خیلی از بیماریها را کنترل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،به نقل از پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ سلامتی افراد رابطه ای مستقیم با نوع تغذیه آنان دارد و مصرف مواد طبیعی و با کیفیت بالا باعث افزایش سلامت و کاهش خطر بیماری می گردد.یکی از مشکلات نبود الگوی مناسی رژیم غذایی و کاهش فعالیت  و همچنین فعالیت بدنی کم می باشد که به شکل چاقی ودر نهایت بیماری های مختلف نمایان می گردد.

 

در همین راستا در گفت و گویی با یحیی پاسدار متخصص تغذیه و رژیم درمانی  تاثیذ موادغذایی برسلامت و الگویی غذایی مناسب را به شرح زیر بررسی نمودیم.

 

تاثیر مواغذایی برسلامت چه مقدار است و چگونه به سرانه مناسب مصرف صحیح برسیم؟

 

مواد غذایی بی کیفیت رنک بیماری را افزایش می دهند  و 45 درصد بیماریهای مختلف با تغذیه در ارتباطند پس در خوردن خوب دقت نماییم البته در سن 35 سالگی به بالا شیب بیماری افزایش تندی می یابد که برای حفاظت از بیماری باید الگوی رژیم غذایی مناسب، افزایش فعالیت بدنی و کاهش استرس را  در زندگی روزانه لحاظ کنیم. متاسفانه بیماریهای غیر واگیر بربیماریهای واگیر غلبه می کند که این بیمارها شامل بیماری قلبی عروقی و سرطان است که به علت تغذیه نامناسب به ترتیب با درصدهای 21  و42  افزایش یافته است .

الگوی غذایی خالی از میوه و سبزیجات  19 درصد سرطان دستگاه گوارش و31 درصد بیماریهای قلبی عروقی را افزایش می دهد مردم ایران با کم تحریکی بیش از 70 تا 80 درصد به اضافه وزن و چاقی دچارشده اند که ریسک بیماری را بالتربرده است.

بیماریهای ناشی از تغذیه قابل پیشگیری و کنترل هستند که از طریق رژیم غذایی سالم، نگهداری وزن طبیعی و فعالیت بدنی قابل پیشگیری اند پس با اصلاح  الگوی زندگی 33% سرطان و بیماریهای دیگر را می توان به سادگی کاهش داد.

 

چه موادغذایی و تاچه حدی مضر و آسیب رسان هستند؟

 خطرزا ترین ماده غذایی روغن جامد با ترانس بالاست البته باید دانست که سه اسید چرب در روغن وجود دارد اسیدچرب اشباع، غیر اشباع با پیوند دوگانه  و اسید چرب اشباع با پیوندچندگانه  که باعث  سفت شدن جدار عروق می شود و برکلسترول و بیماریها موثر است در بیشتر مواد خوراکی آماده و تنقلات مثل بیسکویت، نان روغنی و چیپس  و... از روغن جامدهایی با اسید چرب اشباع استفاده می شوند که خطرناکترند.البته مصرف وغن بیش از حد آسیب رسان است حتی روغن زیتون که 77 درصد  اسید چرب اشباع پیوند دوگانه دارد نیز خطر ناک است.

مصرف شکر  و مواد غدایی شیرین  نیز بر کاهش سلامت موثر است مصرف شکر مردم 2 درصد بالاتر از حدنرمال و در رتبه 7 مصرف مواد قندی در جهان است که ریسک بیماری را افزایش داده است پس هرچه غذا کمتر شکر داشته باشد عورضش کمتر خواهد شد چراکه مصرف انواع شیرینی باعث هدایت گام به گام به سمت بیماری است. حتی از شیرین کننده های مصنوعی نیز باید کمتر مصرف نمود .

مصرف مکمل های غذایی به جای مواد غذایی نیز مشکل ساز خواهد بود چراکه موادغذایی طبیعی دارای هزاران مواد ایزوله و هارمونیک هستند که مکمل ها چنین خواصی ندارند  و موادغذایی سالم تضمین کننده سلامت نیز هستند.

مصرف مواد فرایندشده به علت مواد نگهدارنده و اضافه شده بخاطر طعم سلامت تغذیه را مخاطره آفرین می کنند مصرف مواد غذایی با کیفیت  که نزدیکترین زمان را به زمان تولید داشته باشند مناسبتر است جون هرچه به تاریخ انقضا نزدیکتر شویم مواد آسیب رسان و میکروبی افزایش می یابد و ماده غذایی بیکیفیت و خالی از مواد مفید می گردد.

 

وضعیت تغذیه مردم استان کرمانشاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

 

 

مطالعه  وبررسی  الگوی غذایی در استان کرمانشاه  نشان داده است که نان و غلات در حد نرمال مصرف می شود ولی سبزیجات 80 درصد کمتر از میزان توصیه شده و همچنین لبنیات که  هرم غذایی نامتناسب برای مردم این شهر ایجادنموده است.

متاسفانه حذف سوبسید یارانه شیر در سال91 باعث کاهش مصرف شیر شده است که از آمار نیمی از جامعه به 2 درصد از جامعه کاسته شده است که قابل تاسف و نگرانی است. درصورتی که یخچال نباید خالی از شیر باشد .

50 درصد مردم کرمانشاه با وجود اخطارهای لازم از روغن جامد استفاده می کنند که در آینده خطرناک خواهد شد در کشور استاندار ترانس 2 درصد است اما وجود ترانس14 درصدی در موادغذایی مثل کافی میکس ها و ... نیز زیاد می باشد که سلامت مردم را تهدید می کند.

توجه به این نکته الزامیست که بهم خوردن تعادل انرژی دریافتی و مصرفی باعث چاقی و اضافه وزن می شود و بستر بیمار شدن را می افزاید.مصرف میوه های رنگی تر باخاصیت آنتی اکسیدانی بیشتر و مصرف لبنیات  برای کاهش پوکی استخوان و مصرف گوشت قرمز برای افراد در سن رشد یک ضرورت است که لازم به توصیه و سفارش می باشد.

 

انتهای پیام/

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.