تاریخ انتشار:95/8/2 - 11:33
شماره مطلب:13958237809
تعداد نظرات:0

روابط صحیح بین والدین با فرزندان غیر همجنس/ عدم رعایت حریم ها در خانواده مشکل ساز می شود

روابط صحیح بین والدین با فرزندان به خصوص فرزندان غیر همجنس مساله ای ایست که امروزه مرز آن در خانواده ها تبین نشده است و عدم رعایت حدود آن صمیمیت تلقی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، به نقل از شاخه طوبی، روابط صحیح بین والدین با فرزندان به خصوص فرزندان غیر همجنس مساله ای ایست که امروزه مرز آن در خانواده ها تبین نشده است و عدم رعایت حدود آن صمیمیت تلقی می شود.

باید در نظر داشته باشیم که کودکان حتی در سن های پایین هم می فهمند و ما حتی باید در کلام و ورفتار جزئی خود دقت به خرج دهیم و حدود هایی را رعایت کنیم.

طبق گرایش ذاتی غیر همجنس ها تمایل بیشتری به هم دارند اما آنقدر پدر و مادر باید مهارت داشته باشند که مادر دختر را به خود صمیمی تر کند و پدر پسر را.

 متاسفانه در برخی از خانواده های متدین و صاحب اندیشه نیز این حریم ها رعایت نمی شود .اینگونه هنجار شکنی ها در خانواده باعث مشکلاتی می شود که بعد ها فرزندان در زندگی مشترک شان آن را حس می کنند . مقایسه هایی که در ذهن خود انجام می دهند و...

یکی دیگر از مشکلاتی که از همین رعایت نکردن حدود ها و بی توجهی به این مسائل گسترش پیدا کرده است بحث پایین سن آمدن بلوغ جنسی است که در دختران از میانگین12 سالگی به 10سالگی  ودر پسران از 15سالگی به 12تا13سالگی رسیده است.

آماری تاسف بار که نیازمند کنترل و اقدامات مهمی از سوی خانواده ها بر رفتار ها و حفظ حریم هاست. در خانواده هایی که افراد غیر همجنس وجود دارد شایسته است که بانوان خانه با پوشش های مناسب و مردان وپسران خانه نیز با حفظ حرمت ها و رعایت حدود در خانه حضور یابند که این مساله به هیچ عنوان تداخلی با صمیمیت ندارد.

پسران از 3 سالگی وجه تمایز بین زن و مرد را درک می کند و مسائل را تا حدودی می فهمد واین رعایت مسائلی را می طلبد که مادر خانواده تبین کننده وکنترل کننده آنست.

این کار موجب می شود که فرزند حدود هارا در خانه آموزش ببیند و قطعا این آموزش ها در ذهن فرد باقی خواهد ماند و در جامعه نیز می تواند این حدود را رعایت کند چون با آن آشنایی لازم را دارد.

اما در خانواده هایی که فرزندان آنان دچار بلوغ زودرس شده اند توصیه می شود که هیجانات فرزند را با کلاس های مختلف اعم از موسیقی ، هنر ، ورزش و.. تخلیه کنند به خصوص ورزش که ذهن انسان را آرام می کند و از فکر کردن به موارد دیگر بازمی دارد.

حرف هایی گاها شنیده می شود که فرزندان با دیدن ماهواره این مسائل برایشان عادی می شود و راحت با این قضیه کنار می آیند!

ولی در حقیقت اینگونه نیست این گونه کارها نه تنها باعث عادی شدن نمی شود بلکه باعث این می شود فساد های درون خانوادگی افزایش یابد و میل ازدواج کم شود زیرا ازدواج دغدغه هایی دارد اعم از کلنجار رفتن با فردی که سال ها در خانواده دیگر زندگی کرده است، کوتاه آمدن با علایق وسلایق طرف مقابل و...

در صورتی که در این شبکه ها آموزش می بیند که بی دغدغه تر می توان مسائل نیاز های خود را حل کنند!آمار ناراحت کننده یتجاوز به محارم شاهد و گواه عینی این مساله است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.