تاریخ انتشار:95/9/22 - 14:18
شماره مطلب:139592239186
تعداد نظرات:0

در دل دانشجویان سمنانی درخصوص مشکلات متعدد

دانشجویان دختر داشگاه سمنان از مشکلات متعدد خود در دانشگاه از جمله امکانات آموزشی فرسوده دانشگاه،آب آشامیدنی بی کیفت،کیفیت پایین غذای سلف دانشگاه و... برای ما گفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،به نقل از شاخه طوبی، در گفت گو با دانشجویان دختر دانشگاه سمنان ، آنها از مشکلاتشان گفتند و این مشکلات گذشته از امکانات آموزشی ، شامل مواردی است که در ادامه به آنها می پردازیم.

این دانشجویان معتقد بودند:آب آشامیدنی سالم مشکل بزرگ دانشجویان غیر بومی دانشگاه بوده، از آنجایی که در خوابگاه ها و فضای دانشگاه دستگاه تصفیه آب وجود ندارد و آب این مجموعه کیفیت مطلوب را ندارد دانشجویان مجبورند هزینه زیادی را صرف تامین آب آشامیدنی بکنند.

به گفته دانشجویان: مسئولان بارها وعده تامین آب تصفیه خوابگاه ها را داده اند اما این وعده هیچ گاه محقق نشده است.

مهسا اصلانی گفت:غذای سلف دانشگاه نیز کیفیت بسیار پایینی دارد و این کیفیت پایین نیز بار ها اعتراض دانشجویان را در بر داشته است اما از جانب مسئولان دانشگاه توجه چندانی به آن نشده است.

بسیاری از دانشجویان از طرز برخورد حراست دانشگاه گله مند بودند و عده ای نیز معتقد بودند که دانشگاه و دانشجویان در خصوص این مسئله باید در صدد فرهنگ سازی صحیح برآیند.

برخی از دانشجویان معتقد بودند:قطعا برای هر دانشجویی بار ها پیش آمده که سر کلاسی حاضر شده و استاد بدون اطلاع قبلی به کلاس نیامده یا خود استاد به وقت این دانشجویان اهمیتی نمی دهد و یا مسئولان نیامدن این استاد را به اطلاع دانشجویان نرسانده اند؛ حتی مراسم های که در دانشگاه برگذار می شوند با تاخیر چند ساعته شروع می شوند و خلاصه انگار بی اهمیت ترین مسئله در دانشگاه وقت دانشجو است؛ این موضوع تا جایی پیش رفته که انگار دانشجویان نیز این را باور کرده اند و برای وقت خود هیچ ارزشی قائل نیستند.

محدثه باصری افزود:بیشتر دانشجویان نسبت به آینده شان دیدی منفی دارند و اغلب امیدی برای یافتن کار پس از اتمام دوران تحصیلشان ندارند و معتقدند برای داشتن شغلی مناسب باید در ادارات و سازمان ها آشنایی داشت و این حقیقتی تلخ در کشورمان است.

وقتی از این دانشجویان سوال شد: چرا درس می خوانید؟ یا سکوت کردند و یا از دید اجتماع نسبت به افرادی که به دانشگاه نرفته اند گفتند.

بسیاری از دانشجویان معتقد بودند:درسی که می خوانند به هیچ وجه در زندگی به دردشان نمی خورد.

مینا علی یاری افزود:داشتن هدف، اصلی ترین عامل حرکت و موفقیت انسان است،بد بینی بسیاری از دانشجویان نسبت به آینده و بی هدفی آنها از ادامه تحصیل سبب ایجاد نوعی خمودگی و افسردگی در بین دانشجویان گشته و از شور و حال این دوران تا حدی کاسته است.

در نهایت باید این موضوع را یاد آوری کرد که دانشجویان قشر جوان جامعه را تشکیل می دهند و آینده کشور تا حد زیادی به عملکرد آنها بستگی دارد پس توجه و رسیدگی به این قشر از جامعه بسیار ضروریست و این مسئله به طور جدی باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/ غ

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.