تاریخ انتشار:95/11/10 - 13:12
شماره مطلب:1395111041213
تعداد نظرات:0
حجت الاسلام معمار منتظرین:

ثمره روشن شدن برخی مسائل از کتب شهید مطهری رسیدن به اعتدال فکری است

اسلام یک کل تجزیه ناپذیر است، اسلام یک کل زنده است که اجزاء آن با هم حیات زنده دارند؛ به همین علت در تفکر اسلامی هیچ چیز نمی تواند جای چیز دیگر را بگیرد پس بایید تبیین کرد هر کدام از چیز ها سر جای خود قرار بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،حجت الاسلام معمار منتظرین درباره تفکر و آثار شهید مطهری گفت: استاد مطهری از دهه 30 به بعد حدود 28 سال، به برکت تنفس در کنار شخصیت هایی همچون امام راحل و استاد طباطبایی از جریان فکری سیاسی نابی بهره برداری کردند و تفکر دینی خاصی پیدا کردند.

وی ثمره روشن شدن برخی مسائل از کتب شهید مطهری را دست یافتن به اعتدال فکری دانست و گفت: این آثار همه با هم در ارتباط اند پس همه اجزاء در جای خود لازم است.

معمار منتظرین گفت:انسجام فکری و رسیدن به یک مجموعه فکری و تفکردینی در کتب شهید مطهری به چشم می خورد.

وی اضافه کرد: هر کدام از آثار شهید مطهری در جای خویش بی نظیر است . تفکر نظام دار شهید مطهری باعث نو وتازه ماندن بیانات و کتب این استاد گرانقدر شده است.

حجت الاسلام معمار منتظرین؛  نحوه مواجهه با مسائل اجتماعی فرهنگی، روشن ساختن مبانی تطابق بین اسلام و انسان، تاکید بر روی فطرت و نگه داشتن هویت خویش، مبانی مواجهه با تفکر غربی و... از جمله مواردی دانست که در کتابهای شهید مطهری تبیین شده است.

انتهای پیام/ غ

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.