تاریخ انتشار:95/11/10 - 13:18
شماره مطلب:1395111041216
تعداد نظرات:0

سفیران عالم ملکوت استان فارس

انسان تا جوینده خدا نباشد او را نمی شناسد وتا او را نشناسد دوست دار او نمی شود وتا محبوب او نشود عاشق نمی شود وتا عاشق نباشد شهید نمی شود ومصداق کامل عالم سلوک مگر کسی غیر از شهید است وشهادت اوج سلوک وعرفان است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،اعتقاد و ایده رهبری حضرت امام (ره) که نشئت گرفته از تعالیم قرآنی بوده است باعث شد تا زنان در انقلاب اسلامی ایران بیش از نهضت های گذشته در ایجاد و تداوم انقلاب نقش داشته باشند و آنگاه که قشر عظیم زنان در جامعه اسلامی به هویت اصلی و واقعی خود واقف گردید با قدرت احساس و عاطفه خدادادی خویش در دفاع از کیان اسلام و انقلاب سر از پا نشناخت و در همه عرصه ها حضور فعال و گسترده ای از خود به نمایش گذاشت.

در حماسه 8 سال دفاع مقدس، در حج خونین و در دیگر عرصه ها آنگونه درخشیدند که امروز ما را به پاسداشت راه خویش فرا می خوانند و ما نیز در بر این راه قصد قربت کردیم و آماده جهاد عظیم فرهنگی شدیم تا با معرفی این اسوه ها و نمونه های ایثار و از خود گذشتگی چراغی فرا راه نسل حاضر روشن کنیم و اعتقادمان بر این است که نسل امروز چون به ابزار آگاهی بیشتری دسترسی دارد پس بهتر و آسان تر می تواند این معانی والا را درک کند و خود را به مقام ارج گذاری شهیدان نائل گرداند و اگر شهادت و شهید با تعابیر لطیف و خوب معنا شود موجبات بیداری و بینایی را برای نسل کنونی و آینده فراهم خواهد ساخت.

به روایت آمار کل شهدای زن در کشور 6428 نفر گزارش شده است که 500 نفر از ایشان از بانوان رزمنده بوده اند. تعداد 2894 نفر از بانوان بانوان متاهل و تعداد 3500 نفر بانوان مجرد بوده اند که در این میان سن  1700 نفر از شهدا زیر 10 سال و 2509 نفر بین 10 تا 30 سال  گزارش شده است.

حال اگرمروری بر آمار شهدای استان فارس داشته باشیم ،  استان ما دارای 150 شهیده زن می باشد که 98 تن از این بانوان شهیده متاهل و 52 نفر مجرد بوده اند. همچنین سن این شهدای بزرگوار 23 نفر زیر 10 سال، 102 نفر بین 10 تا 30 سال و 25 نفر بالای 30 سال گزارش شده است.

 

روحشان شاد و یادشان گرامی

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.