تاریخ انتشار:95/11/26 - 11:04
شماره مطلب:1395112641726
تعداد نظرات:0
گفتگو با سیدهاشم میرلوحی:

شکست مفتضحانه کرنش گران به اروپا و تجربه ای که تکرار می شود!/چنبره جهود صهیونیسم بر سیاست های کشورهای غربی و آمریکایی/ سیره رفتاری امام خمینی با اروپاییان، حلقه گم شده مسئولان

سیدهاشم میرلوحی با طرح این سوأل که آیا باید امیدوار باشیم با جلسه ای که اینها دو شب قبل با آن وضعیت داشتند، می توانند حق جمهوری اسلامی را بگیرند؟ گفت: قطعاً نمی توانند! چون خود آمریکا و اروپا، برده اسرائیل هستند با چنین اوضاعی اگر ما پا روی ارزش هایمان بگذاریم و از آرمان های انقلاب اسلامی، یعنی عقب نشینی کنیم، غرب جلوتر رفته و پیشروی می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،  استاد سیدهاشم میرلوحی استاد دانشگاه و کارشناس مباحث سیاسی در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس در خصوص شرکت برخی از مسئولین در مهمانی سفیر سوئد در تهران گفت: می توان قضایا را از دو دیدگاه مورد بررسی قرار داد.

برهم زدن معادلات آمریکا با شرکت در پارتی سوئدی ها!

وی ادامه داد، ممکن است افراد برای شرکت در این مهمانی دلیل بیاروند که به خاطر تهدیداتی که از سوی ترامپ صورت می گیرد ما می خواهیم وضعیتی با اتحادیه اروپا داشته باشیم که معادلات آمریکا را بهم بزنیم! یا دلیل بیاورند که می خواهیم با اروپائیان صمیمی شده و قراردادهایی را ببندیم.

آمریکا در فکر  برده داری از سفید پوستان!

نویسنده کتاب «آمریکا بدون نقاب» با بیان اینکه من در کتابم نوشته ام که آمریکا؛ اروپای متحد و یوروی قوی را نمی خواهد، خاطرنشان کرد: آمریکا می خواهد، خود اروپایی ها زانو بزنند و دست گدایی به سمت آمریکا به عنوان ارباب دراز کنند!.

وی بیان کرد: "دونالد ترامپ" هیچ تفاوتی با اوباما ندارد چرا که مواضع همه آنها در نابود کردن اسلام ناب محمدی و در خدمت گزاری به صهیونیست ها یکی است.

نویسنده کتاب« یوسرائیل و صهیوناکراسی» گفت: جهودان صهیونیست دوست دارند از رئیس جمهور ایران چیزی شبیه یاسرعرفات بسازند، فردی که آخرش هم خودشان دخلش را آوردند.

عذر بدتر از گناه مسئولان برای رفتارهای غیر دیپلماتیک در خارج از مرزها

این استاد دانشگاه که مدت ها در آمریکا تحصیل و زندگی کرده است با بیان اینکه متأسفانه برخی از مسئولین جمهوری اسلامی ایران در خارج از مرزها نشست و برخاست هایی خارج از محدوده قوانین جامعه اسلامی و عرف دیپلماتیک دارند، تصریح کرد: حال اگر شما در این موارد متذکر شوید که چرا به چنین مهمانی هایی می روید؟ دلایل بسیاری می آورند که قضیه را برای شما توجیه کنند! درست مانند قدم زدن آقای ظریف با وزیر سابق امور خارجه آمریکا در ژنو ..

این کارشناس مسائل سیاسی، بیان کرد: مسئولین ما باید متوجه باشند که اگر قصد ایجاد رابطه خوب با کشورهای اروپایی را دارند این هدف باید با رعایت کامل عرف و قوانین دیپلماتیک صورت گیرد.

میرلوحی در ادامه با بیان برخی از اقدامات خارج از عرف نظام جمهوری اسلامی ایران و مسائل دیپلماتیک که متأسفانه از سوی برخی از مسئولین کشورمان در خارج از مرزها صورت می گیرد، گفت: « دلایل این افراد برای دست زدن به چنین کارهایی " نزدیک و الفت بین دل هاست" اما سؤال اینجاست ایجاد الفت بین دل ها یا به عبارتی " تألیف" بین قلوب با چه کسی؟با منافقین!»

سبک رفتاری امام خمینی با اروپاییان، حلقه گم شده مسئولان

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه به سبک رفتار و روابط حسنه امام خمینی(ره) در فرانسه با همسایگانش اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) ارتباط حسنه ای با همسایگان شان داشتند در عید کریسمس برای آنها گل می فرستاند و سال نو را تبریک می گفتند اما در عین حال خیلی از موارد را نیز رعایت می کردند، وقتی وزیرامور خارجه شوروی در دیدار با امام خمینی(ره) حرف بی ربطی زد ایشان به نشانه اعتراض از اتاق بیرون رفتند!

ولی فقیه، قوام جمهوری اسلامی

وی در ادامه تصریح کرد: اما به نظر می رسد الان به جایی رسیده ایم که اگر ترس از ولی فقیه و رهبری قدرتمندانه ایشان نبود این افراد خیلی وقت پیش جمهوری اسلامی ایران را کتف بسته، تحویل آمریکا می دادند!  

عوام فریبی با بزک کردن چهره غرب

این تحلیل گر مسائل سیاسی مصداق کلام خود را بخشی از صحبت های رئیس جمهوری کشورمان مبنی بر اینکه باید سانتریفیوژ بچرخد، اما امور مردم نیز باید بچرخد، دانست و گفت: عوام وقتی این حرف ها را می شنوند، می گویند، رئیس جمهوری راست می گوید! چند نفر... دست ما را بسته اند، آمریکا و اروپا می خواهند در خدمت ما باشند، دستورات ما را اجرا کنند، اینها نمی گذارند! این یعنی عوام فریبی.

میرلوحی ادامه داد: اخیرا وزیر صنعت گفته است برای چند "گور خر" معادن را تعطیل کرده اند! این 4 تا "گور خر" را بدهید به بخش خصوصی کل ایران را گور خر می کنند و بعد می خندد! و دوباره مطرح می کند که بگذارید فرانسه 100 درصد کارهای پژو را در کشورمان به دست بگیرد!

دولتمردان بدانند که مردم هوشیار و مواظبند

میرلوحی در ادامه اذعان کرد: خیلی ها هستند که از همان اول انقلاب، خطوطی که باید رعایت بشود را رعایت نمی کنند! و بعضی از مسائل را توجیه می کنند! اما وظیفه ماست که به این افراد تذکر دهیم که ما به عنوان پیروان ولایت فقیه مواظبیم و بهوشیم اگر شما خطا کنید با ما طرفید.

38 سال پیشگامی مردم بر دولت ها!

این کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به این سؤال که وظیفه رسانه ها و مردم در قبال این دست رفتارها چیست، گفت: رسانه ها، کارشناسان باید این دست اقدامات و پیامدهای آن را به مردم گوشزد کنیم، نباید منتظر باشیم همه چیز را ولی فقیه بگوید بارها و بارها مقام معظم رهبری فرموده ان که مرم خیلی جلوتر از مسئولین هستند ما نیز به عنوان بخشی از مردم که الحمدالله در طول 38 جلوتر از مسئولین بوده ایم باید این موارد را با دقت عمل بیشتری گوشزد کنیم؛ باید به عاملان چنین حرکاتی بگوییم که  اگر تو آدم انقلابی هستی از آن خطی که نباید عدول کنی، فراتر رفته ای.

شکست مفتضحانه کرنش گران به اروپا و تجربه ای که تکرار می شود!

میرلوحی در ادامه با اشاره به بخشی از صحبت های خانم "موگرینی" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه قضایای برجام و هسته ای ایران جداست و ما نسبت به آمریکا ایران را بخاطر مسائل حقوق بشر و تروریسم، تحریم سخت تر می کنیم، گفت: این دست صحبت ها برای ما جای سوال دارد.

چنبره جهود صهیونیسم بر سیاست های کشورهای غربی و آمریکایی

 این استاد دانشگاه با طرح این سوأل که آیا باید امیدوار باشیم با جلسه ای که اینها دو شب قبل با آن وضعیت داشتند، می توانند حق جمهوری اسلامی را بگیرند؟ گفت: ولی قطعاً نمی توانند! چون خود آمریکا و اروپا، برده اسرائیل هستند و جهودان صهیونیستم نمی گذارد غرب نفس بکشند، کوچکترین اخمی را همین الان نتانیاهو بکند، همه رنگشان می پرد!

نویسنده کتاب« یوسرائیل و صهیوناکراسی در توضیح مطلب فوق افزود: قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نتانیاهو سفری به آمریکا داشت، "هیلاری کلینتون" و "دونالد ترامپ" هر دو به محل اقامت او رفتند چون می دانستند اگر مورد تأییدش قرار نگیرند، نمی گذارد هیچ رجلی رئیس جمهور شود!

این تحلیل گر مسائل سیاسی بیان کرد: با چنین اوضاعی آیا جمهوری اسلامی می تواند، فضا را تغییر بدهد و حقش را  از اروپا و آمریکا بگیرد؛ خیر و اگر ما پا روی ارزش هایمان بگذاریم و آرمان های انقلاب اسلامی را کم رنگ جلوه دهیم! یعنی عقب نشینی کنیم غرب جلوتر رفته و پیشروی می کند.

انتهای پیام/ غ

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.