تاریخ انتشار:95/12/20 - 20:58
شماره مطلب:1395122042290
تعداد نظرات:0
آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

حاکمان اسلامی که با صهیونیست‌ها هستند، آدم نیستند/ کام دنیا آدمی را ناکام می‌کند

امام‌جمعه موقت تهران گفت: بعضی حاکمان اسلامی در بعضی کشورها با صهیونیست‌ها هستند و با دشمنان اسلام هستند، اینها آدم نیستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل از ، خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته، با تاکید بر مسئله اخلاق، توکل و اخلاص و انس به خدا، گفت: اصل همه اینها محبت به خداست و حب به خدا باعث می‌شود انسان به عمق فضائل انسانی برسد.

وی افزود: انسان از حب به خدا به بلندترین نقطه می‌رسد و اگر چنین باشد انسان یک انسان کامل است و انسان کامل کسی است که تمام‌نمای خداست، یعنی تحقق اسماءالحسنی. بعضی از این انسان‌ها قدم‌های‌شان را بلند بر می‌دارند و با عظمت گام بر می‌دارند و سر آن این است که اگر صفات حق در او نقش بست، این می‌شود مظهر عقل کلی، عقل کلی یعنی همه ارزش‌ها و همه جمال‌ها و زیبایی‌ها.

امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: هوا و هوس کارهای انسان‌های معمولی را توجیه می‌کند. این مربوط به عقل جزئی می‌‌شود و باید مراقب باشیم عقل جزئی باعث فراموشی عقل کلی نشود و بر آن غلبه پیدا نکند. اینکه دنبال زنی بروی و عیاشی کنی، این ناکامی است یا کامیابی؟ اینکه کسی را به زمین بزنی و جای او بنشینی این ناکامی است و کام نیست.

آیت‌الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه کام دنیا آدمی را ناکام می‌کند، گفت: بنده که در راه می‌آمدم، ریاست بنیاد شهید راجع به شأن شهید صحبت می‌کرد؛ بنده به این فکر افتادم که جوانی که به جبهه می‌رود ناکام است؟ که می‌گویند این 20 ساله رفت، 30 ساله رفت؛ این ناکام است؟ آیا انسانی که 80 سال دارد کام‌ رواست؟ 100 سال عمر داشته کام روا شده است؟ پیر 90 ساله‌ای که با کوله‌باری از دورغ و فساد و مال مردم خوردن و حق مردم را ضایع کردن زندگی کرده و خودپرستی دارد، کام روا شده؟ این آدم وقتی بمیرد نمی‌گویند ناکام است، می‌گویند در چاه فساد گناهان افتاده بوده، اما چه بسا جوانی که با عشق به اهل بیت در جوانی می‌رود، کام‌روا شده، او ناکام نیست.

وی با طرح این پرسش که جامعه مترقی و متمدن چه جامعه‌ای است؟ تصریح کرد: آن جامعه، جامعه توحیدی و متوجه به خداست، دنبال عدالت و امنیت و رسیدگی به حقوق مردم و امت اسلام باشیم. امت اسلام 14 الگو دارد که اول آن پیامبر و آخر آن حضرت مهدی (عج) است، این 14 نفر مورد احترام تمام امت اسلامی هستند و حال بگذریم که بعضی حاکمان اسلامی در  بعضی کشورها با صهیونیست‌ها هستند و با دشمنان اسلام هستند، اینها آدم نیستند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: فرهنگ ما فرهنگ بسیار بزرگی است. ما افتخار می‌کنیم به سیادت و فرهنگ‌مان؛  این فرهنگ ایران است و این فرهنگ جمهوری اسلامی ایران است و این فرهنگ در دنیای اسلام نشر پیدا کرده و فلسطین را به راه انداخته و یمن را در برابر آل‌سعود به پا کرده است.

آیت‌الله امامی‌کاشانی اضافه کرد: شب عید به افراد بینوا برسیم، ببنید حضرت فاطمه(س) چگونه الگویی بود، مدام در عروسی‌ها به خودمان نرسیم. در لباس‌ها فقط به فکر پوشش خودمان نباشم، به فکر عروس‌های دیگر هم باشیم.

امام‌جمعه موقت تهران در خطبه دوم نمازجمعه نیز با اشاره به تشکیل اجلاسیه خبرگان، گفت:‌ مجلس خبرگان وظیفه مهمی دارد و آن  کشف ولی‌امر است.

وی بر همین اساس خاطرنشان کرد: در غیبت کبری نائب، نائب عام است و نائب عام از فقها و فقیه عادل است و خبرگان ولی‌فقیه را کشف می‌کند، آن هم  نه در حد فقاهت که مجتهد جامع‌الشرایط باشد، بلکه تدبیر و برنامه‌ریزی و توجه به دنیا و دنیاشناسی و دشمن‌شناسی و مردم‌شناسی داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با اعضای خبرگان رهبری، گفت: ولی فقیه فرهنگ اصیل اسلام را احیا می‌کند، ولی امر در برابر هجمات دشمن مقابله می‌کند و نمی‌پذیرد که مردم هجوم دشمن را بپذیرد، تهدیدهای دشمن را بپذیرد و انفعال در برابر دشمن داشته باشد. ما قدرت دینی وفرهنگی داریم، جوان‌هایی داریم که نمونه‌اش در دنیا پیدا نمی‌شود.همه رشدها و عظمت‌هایی که در چند دهه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد در سایه ولایت فقیه از اسلام و شریعت به ما می‌رسد.

آیت‌الله امامی‌کاشانی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: آثار اقتصاد مقاومتی باید در سفره‌ها بیاید و عینیت داشته باشد و به برنامه‌های درازمدت قناعت نشود و آثار آن در زندگی مردم دیده شود، بنابراین کسی باید این شرایط را رهبری کند که لیاقت داشته باشد و مجلس خبرگان پاسدار این حقیقت است.

وی در پایان تاکید کرد: خداوند وجود مبارک رهبر عزیزمان را تا ظهور حضرت ولیعصر(عج) حفظ کند.

انتهای پیام/غ

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.