تاریخ انتشار:96/1/30 - 20:25
شماره مطلب:139613043124
تعداد نظرات:0
حاجیان‌زاده تصریح کرد:

قرآن و عترت؛ مبانی اصلی کار در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرآن و عترت را مبانی اصلی کار در این کانون دانست و گفت: کانون در زمینه تربیت دینی و اخلاقی نسل کودک و نوجوان وظیفه‌ سنگینی بر عهده دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،  به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، علیرضا حاجیان‌زاده، مدیرعامل کانون در دیدار با اکبر شیخ، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با تأکید بر نهادینه کردن فرهنگ اهل بیت(ع) در کودکان، گفت: کانون در تربیت دینی و  اخلاقی نسل کودک و نوجوان وظیفه‌ سنگینی بر عهده دارد.


وی گفت: قرآن، اهل‌بیت(ع) و عترت مبانی اصلی کار در کانون هستند. اگر نسبت به اهل‌بیت و خاندان عصمت و طهارت(ع) کلی‌گویی کنیم به نتیجه‌ای نخواهیم رسید، باید آرام آرام این علاقه‌مندی را در نسل کودک و نوجوان ایجاد کرد.

حاجیان‌زاده تصریح کرد: در ایران با حضور مضجع‌ شریف امام رضا(ع) ایرانیان الفت زیادی نسبت به ایشان دارند که باید از این فرصت‌ بهره گرفت. در هر دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، حدود هشت فعالیت فرهنگی هنری کانون در مراکز به موضوع رضوی اختصاص پیدا می‌کند. سال‌ گذشته نیز در جشنواره نزدیک به ۵۸ هزار نفر شرکت کردند و کیفیت آثار نیز قوی‌تر شد.

حاجیان‌زاده گفت: آثار جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را در کانون جمع‌آوری کردیم و در قالب نمایشگاهی دائمی در مجتمع کانون قم که اهدایی مقام معظم رهبری است ساماندهی کرده و حفظ کرده‌ایم. همچنین این آثار در کتاب‌هایی با عنوان آهوانه یک و دو به چاپ رسید.

وی افزود: قرار است موضوع و جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) نیز در کنار جشنواره‌های دیگر کانون قرار بگیرد، به عنوان مثال در نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی موضوع و بخش رضوی و فرهنگ رضوی اضافه شد و در جشنواره‌های دیگر کانون نیز قرار است این مسأله شکل بگیرد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: تمام سعی کانون این است که عشق به امام رضا(ع) در بچه‌ها نهادینه شود و خیلی علاقه‌مند هستیم در حوزه ائمه معصوم(ع) دیگر وارد کار شویم، چرا که باعث برکت در فعالیت‌های کانون می‌شود.

مدیرعامل جدید بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) نیز در این دیدار گفت: کانون پرورش فکری از جمله مراکزی است که در تربیت کودکان و نوجوانان تأثیرگذار است و بچه‌ها و خانواده‌هایشان از کانون بسیار راضی هستند.

اکبر شیخ با بیان این که دوران کودکی و نوجوانی بهترین شرایط سنی برای آموزش معارف امام رضا(ع) است افزود: کار بزرگی در حوزه ترویج فرهنگ رضوی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال انجام است. ما هم اعتقاد داریم اگر قرار است کار بنیادین، طولانی‌ مدت و اثرگذار در این حوزه صورت پذیرد، با برنامه‌های مرتبط در حوزه کودک و نوجوان می‌توان به این هدف دست یافت.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) درباره تولید محتوا و تولید اسباب‌بازی و سرگرمی برای کودکان، با موضوع فرهنگ و تربیت رضوی گفت: بنیاد امام رضا(ع) این آمادگی را دارد تا با هم‌فکری و هم‌افزایی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمینه تولید محتوا از طریق تولید اسباب‌بازی و سرگرمی اقدام کند و آثار را به زبان‌های انگلیسی، عربی و اردو ترجمه کرده و در سطح جهانی منتشر و تبلیغ کند. کانون راهگشای مناسبی برای عملیاتی ساختن اهداف بنیاد است و در تولید محتوا به خصوص در زمینه ادبیات کودک و نوجوان می‌تواند مؤثر عمل کند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) تصریح کرد: در دهه کرامت جشن‌های رضوی افزایش می‌یابد که البته باید پیام‌های محتوایی به دنبال داشته باشد نه تبلیغاتی و باید کار عمیق محتوایی در حوزه کودک و نوجوان انجام داد.

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.