تاریخ انتشار:96/1/31 - 21:02
شماره مطلب:139613143156
تعداد نظرات:0
گزارش خبرنگار تسنیم در حلب/

ادامه کارشکنی تکفیری‌ها در برابر اجرای توافق مبادله / افزایش نگرانی اهالی کفریا و فوعه+ تصاویر اختصاصی

منابع سوری از ادامه کارشکنی تکفیری‌ها در برابر اجرای توافق مبادله «کفریا، فوعه- زبدانی، مضایا» و ورود نیروهای ارتش به شهرک طیبه الامام در حومه حماه خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل از خبرگزاری تسنیم در حلب، سه دستگاه اتوبوس حامل 50 نفر از شهروندان مجروح کفریا و فوعه  وارد شهر حلب شد و مجروحان به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

این افراد در حمله شنبه 26 فروردین یک تروریست تکفیری به اتوبوس‌های حامل شهروندان مظلوم کفریا و فوعه در منطقه اشغالی  الراشدین زخمی شده بودند.

بر اساس این گزارش، بیشتر این افراد از ناحیه چشم و سر مجروح شده‌اند و گروه‌های مسلح آنها را در مراکز درمانی خود مداوا نکردند، این مجروحان به بیمارستان‌های میدانی این گروه‌هادر گذرگاه باب الهوی در مرز ترکیه منتقل شده بودند.

دومین گروه از مجروحان حمله انتحاری به اتوبوس‌های حامل اهالی کفریا و فوعه در منطقه الراشدین هم به بیمارستان‌های حلب منتقل شدند.

همچنین اولین گروه از مفقودشدگان این حادثه تروریستی صبح امروز وارد شهر حلب شدند.

ادامه کارشکنی گروه‌های تروریستی در برابر اجرای توافق مبادله 

اتوبوس‌های حامل شهروندان کفریا و فوعه همچنان در منطقه الراشدین که تحت سیطره گروه‌های تروریستی  است، گرفتارند و این گروه‌ها اجازه عبور آنها را به شهر حلب نمی‌دهند. در آن سو یعنی در گذرگاه الراموسه هم اتوبوس‌های حامل  افراد مسلح زبدانی و مضایا منتظر تکمیل این توافق هستند، با این حال گروه‌های تروریستی برای دومین بار در مسیر اجرای این توافق کارشکنی کرده‌اند.

برخی منابع اعلام کرده‌‌اند که تروریست‌ها بر خلاف تعهدات قبلی خود که قول داده‌اند دیگر در مسیر عبور کاروان‌  اتوبوس‌های کفریا و فوعه مانع‌تراشی نکنند، گفته‌اند تا زمانی که 750 اسیر آنها از زندان‌های دولت سوریه آزاد نشوند، اجازه عبور اتوبوس‌ها به سمت حلب را نخواهند داد که نشان می‌دهد این گروه‌ها هرگز قابل اعتماد نبوده و به هیچ عهد و پیمانی هم پایبند نیستند.

ورود ارتش سوریه به محله‌های جنوبی شهرک «طیبه‌ الامام» در حومه حماه

خبرنگار تسنیم در خبری فوری از ورود نیروهای ارتش سوریه به محله‌های جنوب شرقی شهرک«طیبة الإمام» در حومه شمالی حماه در سایه درگیری‌های شدید با گروه‌های تروریستی خبر داد.

نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای همپیمان از صبح امروز عملیات نظامی برای آزادسازی شهرک طیبه الامام را آغاز کرده‌ اند و درگیری‌های شدید همچنان ادامه دارد و جنگنده‌های ارتش هم به طور مستمر مواضع تروریست‌ها را در شهرک‌های «طیبة الإمام،معرکبة، اللطامنة،کفرزیتا، مورک، لطمین و عطشان» بمباران می‌کنند.

ادامه معطلی اهالی مظلوم کفریا و فوعه در منطقه تحت سیطره تروریست‌ها

خبرنگار تسنیم در حلب گزارش  داد دومین گروه از اهالی کفریا و فوعه که تعداد آنها سه هزار نفر است، همچنان در منطقه الراشدین که تحت سیطره گروه‌های تروریستی  است، گرفتارند و این گروه‌ها از روز چهارشنبه(30 فروردین) آنها را در این مکان معطل نگه داشته‌اند و اجازه عبور به سمت شهر حلب را نمی‌دهند، تروریست‌ها در جریان خروج اولین گروه از اهالی کفریا و فوعه که تعدادشان پنج هزار نفر بود، آنها را چندین روز معطل نگه داشته و در یک جنایت هولناک، یک تروریست تکفیری خود را در میان این شهروندان مظلوم منفجر کرد که به شهید و زخمی شدن بیش از 300 نفر منجر شد.

این گروه‌های تکفیری بر خلاف تعهدات خود و بر خلاف مفاد توافق مبادله خواستار آزادی 750 اسیر خود از زندان‌های دولت شده‌اند.

خبرنگار تسنیم که در گذرگاه الراموسه حلب مستقر است، اعلام کرد افراد مسلح اخراجی از مضایا و زبدانی همچنان در این گذرگاه تحت کنترل ارتش سوریه منتظر ورود اتوبوس‌های کفریا و فوعه هستند تا عملیات تبادل انجام شود، اما کارشکنی گروه‌های تکفیری مانع انجام این عملیات شده است.

با توجه به ادامه کارشکنی گروه‌های تکفیری،اهالی گرفتار کفریا و فوعه در منطقه تحت سیطره این گروه‌ها یعنی منطقه الراشدین از تکرار جنایت روز شنبه خونین به شدت نگران هستند.

خبرنگار تسنیم در تازه‌ترین خبر از حلب اعلام کرد تیم‌های هلال  احمر سوریه، بسته‌های غذایی را برای اهالی کفریا و فوعه که در مناطق تحت سیطره افراد مسلح در بند و گرفتار هستند، ارسال کرده‌ اند، همچنین دو کامیون حامل آب و سرویس بهداشتی سیار هم از سوی هلال  احمر برای این شهروندان مظلوم ارسال شده  است که نشان می‌دهد معطلی آنها در منطقه تحت سیطره تروریست‌ها همچنان ادامه دارد، چرا که تروریست‌ها همچنان در برابر تکمیل توافق مبادله سنگ‌اندازی می‌کنند.

این خبر تکمیل می‌شود..

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.