تاریخ انتشار:96/2/1 - 13:40
شماره مطلب:13962143198
تعداد نظرات:0
امام خمینی (ره):

همه باید تشخیص شوراى نگهبان را که قانون و میزان است، بپذیریم

من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرازهایی از فرمایشات حضرت امام خمینی‌(ره) درباره شورای نگهبان به شرح ذیل است:


*    تأیید صلاحیتها بر اساس قانون اساسى‌
 به حسب قانون اساسى باید این امر (تأیید صلاحیت نامزدها) به‌وسیله شوراى نگهبان عمل (شود) و آنان هستند که باید صلاحیت رئیس جمهور را به حسب موازین قانونى تشخیص بدهند.(صحیفه امام، ج 12، ص 11)


*    میزان بودن تشخیص شوراى نگهبان‌
اعضاى محترم شوراى نگهبان - ایدهم الله تعالى - حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند.(صحیفه امام، ج 188، ص 431) همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید، ولو برخلاف رأى شما باشد. باید بپذیرید، براى این‌که میزان اکثریت است و تشخیص شوراى نگهبان، مخالف قانون نیست، مخالف اسلام هم نیست، میزان است که همه باید بپذیریم.(صحیفه امام، ج 14، ص 377) اگر کسى بخواهد فساد کند و به مردم بگوید که این شوراى نگهبان کذا، این فساد است، یک همچو آدمى مفسد است و باید تحت تعقیب مفسد فى الارض قرار بگیرد.(صحیفه امام، ج 14، ص 370)


*    اجتناب از توهین یا تضعیف شوراى نگهبان‌
 من هشدار مى‌دهم که تضعیف و توهین به فقهاى شوراى نگهبان، امرى خطرناک براى کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به‌تدریج در یک رژیم وارد مى‌شود و در آخر، آن‌را ساقط مى‌نماید. لازم است همه به‌طور اکید به مصالح اسلام و مسلمین و به قوانین توجه کنیم و هرچند مخالف نظر و سلیقه شخصى‌مان باشد، به آن احترام بگذاریم و به این جمهورى نوپا که مورد هجوم قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها است، وفادار باشیم.(صحیفه امام، ج 18، ص 431)


*    قانونى‌بودن شوراى نگهبان و لزوم تبعیت‌
 شوراى نگهبان، قانونى است و کسى حق ندارد در مصاحبه‌ها و نطقها و رسانه‌ها به آن توهین و یا آن‌را تضعیف نماید.(صحیفه امام، ج 14، ص 201) آن کسانى‌که علمایى را که قبلا کار شوراى نگهبان را انجام مى‌دادند، کنار گذاشتند، به این خاطر بود که کم‌کم آن‌ها را مخالف خود احساس کردند و کنار گذاشتند و به‌تدریج این شیطنت صورت گرفت. پس همه ما باید بیدار باشیم.(صحیفه امام، ج 19، ص 44)

انتهای پیام/غ

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.