تاریخ انتشار:96/4/20 - 13:20
شماره مطلب:139642044380
تعداد نظرات:0
بمناسبت هفته عفاف و حجاب

تقدیر از فروشندگان محجبه مجتمع تجاری نگین فارس

در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از 5 نفر از بانوان محجبه مجتمع تجاری نگین فارس با اهدای گل تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس به نقل از نسیم شیراز، در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از 5 نفر از بانوان محجبه مجتمع تجاری نگین فارس با اهدای گل تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

این ایده زیبا قدمی مثبت جهت تشویق بانوان به حجاب و نمونه ای غیر مستقیم از فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که امید است با اجرای این گونه طرح ها شاهد کاهش هر چه بیشتر معضل بدحجابی در جامعه باشیم.

با این بانوان محجبه مصاحبه ای انجام شد که چرا حجاب را انتخاب کرده اند و اکنون که بعنوان یک بانو با حجاب برتر در محیط کار از آنها تجلیل گشته چه حسی دارند؟

خانم نصیری بابت تجلیل بخاطر داشتن حجاب با یک شاخه گل اظهار کرد: خیلی خوشحالم که به پوششم اهمیت داده شده است و بخاطر این نوع پوشش از من تقدیر و تجلیل بعمل آمده است.

وی افزود: من این نوع پوشش را دوست دارم و خود آن را برگزیده ام.

 

خانم دهقانی نیز بخاطر تقدیر از اعتقادش ابراز خرسندی کرد و گفت : من از نوع پوشش خود راضی هستم و حجاب چادر را دوست دارم و در محیط کار احساس آرامش می کنم.

 

خانم برزگر نیز از از حس خوب خود بخاطر داشتن حجاب برتر گفت و اضافه کرد: این پوشش را دوست دارد و آن را حفظ خواهد کرد.

 

خانم صادقی از دیگر فروشندگان گفت: داشتن پوشش مناسب در محیط کار نه فقط آرامش بلکه امنیت و احساس رضایت را برای او به ارمغان آورده است و بسیار از داشتن این نوع پوشش و حجاب مطلوب خود خوشحال است.

 

خانم پرهیزگار نیز گفت: من حجاب را دوست دارم و با آن احساس آرامش میکنم . بخاطر تقدیر از نوع پوشش خود بسیار خوشحال است.

 

در پایان از جناب آقای فریدون رحیمی مدیر عامل فروشگاه نگین فارس گفتگویی انجام شد.

 

 آقای رحیمی اظهار کرد: کسی که حجاب خود را رعایت می کند مسلما به خداوند نزدیک تر است و آنجاست که خداوند می فرماید:" تبارک الله احسن الخالقین"..

وی گفت: به نظر من علاوه بر حفظ حجاب ظاهر حجاب باطن نیز باید حفظ گردد و مورد اهمیت بیشتری قرار گیرد، زیرا تذهیب نفس مهمترین رکن است و اگر ما درون خود را بسازیم ظاهر نیز ساخته می شود و حجاب ظاهر و باطن هر دو در کنار هم مطلوب و رضایت بخش خواهد بود.

وی افزود: برخی افراد در جامعه ما ارزش های اسلامی را زیر سوال برده و باتکه کلام اینکه آدم دلش پاک باشد اعنال خود را توجیه می کنند؛ در صورتی که به نظر من هر چیزی جای خود را دارد و هر کدام از اعمال و فرایض دینی ما مانند: نماز، روزه، خمس، زیارت، حجاب،و... هر کدام یک قطعه از پازل هستند که اگر در کنار هم چیده شوند انسانیت و نماد یک انسان کامل شکل می  گیرد و ساخته می شود.

رحیمی خاطر نشان کرد: ما والدین باید از همان کودکی فرزندانمان را به عفاف و حجاب ترغیب نماییم و سبک زندگی اسلامی ایرانی را در آنها نهادینه سازیم .

وی بیان داشت: متاسفانه الگو برداری از سبک غلط زندگی غربی و ماهواره ای فرهنگ و ارزش های اسلامی ما را خدشه دار کرده که این نیازمند فرهنگ سازی عمومی است تا خانواده های ایرانی و جوانان امروز ما باتدبیر، تعقل و بصیرت به سمتی پیش بروند که جامعه ارزشمند اسلامی مملو از پاکدامنی، عفت، حیا و ارزش های اسلامی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی از نو دوباره بازسازی شود و به حفظ بنیان خانواده و جامعه کمک نماید.

وی در پایان از طرح تجلیل از فروشندگان و کارکنان فروشگاه  ابراز خرسندی کرد و این اقدام را جهت تشویق دیگر بانوان به امر پوشش حجاب و عفاف موثر دانست و گفت: هر ساله در جشنواره های مختلف نیز از برترین های عفاف و حجاب فروشگاه با دادن هدایا و جوایز نفیسی قدردانی و تجلیل بعمل می آید.

 

اتمام متن/

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.