تاریخ انتشار:96/11/25 - 13:58
شماره مطلب:1396112551104
تعداد نظرات:0
برگزار شد:

دومین همایش زن، انقلاب اسلامی هویت بازیافته

دومین همایش " زن، انقلاب اسلامی هویت بازیافته" به همت بسیج جامعه زنان استان با مشارکت بنیاد عفاف و حجاب و استانداری استان روز(24 بهمن) در سالن جلسات استانداری استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس استان قزوین،دومین همایش " زن، انقلاب اسلامی هویت بازیافته" به همت بسیج جامعه زنان استان با مشارکت بنیاد عفاف و حجاب و استانداری استان روز(24 بهمن)  با حضور مشاورین امور بانوان ادارات، استادیاران مربیان و سرگروههای  نخبه صالحین و نخبگان قرانی و فرهنگی استان در سالن جلسات استانداری استان برگزار شد.

خانم مرادیان مشاوره امور بانوان استان قزوین به تمامی حضار خیر مقدم عرض کردند.در ادامه خواهر اشدری مسئول مجمع بسیج جامعه زنان استان ضمن عرض خیرمقدم درخصوص فعالیت های مجمع و شورای قشر در سال جاری توضیحاتی را بیان کرد.
در ادامه سخنران حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر هدایت نیا برشی از مباحث کتاب الگوی سوم را تبیین کردد. ایشان درباره پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به کنگره هفت هزار شهیده زن گفت: برای کسانی که کتاب را ندیده اند یا بدستشان نرسیده است  این سوال ایجاد شده که چرا این کتاب الگوی سوم نامیده شده است، نام این کتاب برگرفته از پیام مقام معظم رهبری به کنگره ملی هفت هزار شهید زن کشور گرفته شده ایشان در این پیام سه الگو برای زنان ترسیم کرده اند و دو الگو را نفی کرده اند، الگوی سوم را تصویب کرده اند و همین زمینه نگارش کتاب شده است. و به تشریح بخشی از کتاب پرداختند.

بعد از اجرای تواشیح گروه محمدی خانم دکتر محمدبیگی دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان  ضمن قرائت بخشی از بیانات مقام معظم رهبری به کنگره هفت هزار زن شهید گفت: حق کرامت الهی زن که در فرهنگ غرب به آن ظلم شده و در برخی موارد در  داخل هم پیرو همین سبک وصیاق هستند و در پروژه های توانمند سازی های زنان برنامه ریزی هایی برای به اصطلاح خوشبختی زنان دارند و برنامه هایی را اجرا می کنند که نه تنها خوشبختی زنان بلکه کانون خانواده را از هم می پاچد. ما در دورانی زندگی می کنیم که پیش از پیش نیاز به نشان دادن کرامت زن داریم و در کتاب الگوی سوم به خوبی به ولایت اجتماعی زنان اشاره شده که اگر ما از آن اطلاع داشته باشیم شاید بیش از اینها به همسرداری و فرزندآوری بیشتر افتخار کنیم ما درا ینجا جمع شده ایم تا در جهت شناساندن الگوی سوم یعنی زن مسلمان ایرانی بکوشیم.

در ادامه سرکار خانم کاظمی کار آفرین برتر ناحیه امام سجاد استان قزوین ضمن اشاره بیانات مقام معظم رهبری درباره پرداختن به اشتغال به تشریح فعالیت های خود در زمینه مد لباس ایرانی پرداخت و گفت: مجموعه کارآفرینی ما در بخش کارآفرینی تولید و جذب نیرو از سال 75 آغاز به کار کرده و سال 80 آموزشها با سازمان فنی و حرفه ای به طور رسمی آغاز گردید و پس از آموزش در دو سه سال اخیر در استان در 4 شعبه مشغول به کار شده ایم و توسط بنیاد عفاف و حجاب، سپاه استان و امور بانوان استان  همه با هم تشکلی را برای برگزاری جشنواره ایجاد کردیم و جشنواره مد و لباس ایرانی با دریافت 470 اثر از 17 استان در شهر اقبالیه برگزار شد و چادرهایی برای اولین بار در این جشنواره رونمایی شد و هدف های برگزاری جشنوار را : ترغیب و تشویق طراحان استان در جهت طراحی مد و لباس ایرانی بود و بعد معرفی صنایع دستی و فرهنگ ایرانی اسلامی، فراهم آوردن اشتغال برای بانوان و حتی آقایان در استان می توان نام برد و خروجی  این جشنواره افتتاح مرکز کارآفرینی در شهر اقبالیه شد که هدف بزرگ این مرکز اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی و مهمترین هدف بالا بردن منزلت زن بود

ایشان در ادامه افزود: به نظر بنده هر فردی که می خواهد با امریکا و استکبار بجنگد  باید به مردم خدمت کند و ایجاد هر شغل  تیری به قلب استکبار است.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاهی با عنوان عفاف و حجاب و صنایع دستی که در هفته اول اسفند  در سرای سعدالسلطنه خبر داد و گفت:و هر فرد با توانمندی های خود و تولیداتش می تواند شرکت کند و تولیداتش را در معرض فروش قرار دهد.این نمایشگاه با حمایت جامعه زنان و مجمع بسیج جامعه زنان برگزار خواهد شد

در پایان ایشان گفت: ما در مرکز کارآفرینی خو مولف کتاب در رابطه با پوشاک مد و لباس ایرانی هستیم و آموزشهایی برای بانوان و آقایان داریم و از همین جا از همه برای حضور در مرکز خود دعوت می کنیم.

در این همایش از حافظین کل و ده جزء قران کریم و هم چنین برگزیدگان جشنواره الگوی سوم و استادیاران شجره طیبه صالحین استان تقدیر به عمل آمد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.