تاریخ انتشار:96/12/21 - 23:46
شماره مطلب:1396122151744
تعداد نظرات:0

عادات عجیب خوابیدن در کشور‌های مختلف

فرهنگ‌های مختلف ازهنروآشپزی تاورزش،همه چیزرامتفاوت ازهم انجام می‌دهندوخوابیدن هم استثنا نیست.در این مطلب به شما سنت‌های عجیب خوابیدن درسراسر دنیارامعرفی می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس،  تا به حال شده در حال چرت زدن رئیستان سر برسد؟ پس احتمالا در ژاپن زندگی خوبی خواهید داشت؟ یا شده آرزو کنید کاش می‌توانستید ظهر به خانه بروید و ناهار را با خانواده بخورید، چرت بزنید و دوباره سرکار برگردید؟ پس دوست دارید در اسپانیا زندگی کنید. فرهنگ‌های مختلف از هنر و آشپزی تا ورزش، همه چیز را متفاوت از هم انجام می‌دهند و خوابیدن هم استثنا نیست. در این مطلب به شما سنت‌های عجیب خوابیدن در سراسر دنیا را معرفی می‌کنیم.

 

گواتمالا، خوابیدن با عروسک‌های نگرانی


طبق سنت مایان در گواتمالا، اگر ناراحت یا مضطرب هستید، می‌توانید با گذاشتن این عروسک‌ها زیر بالشتان و خوابیدن روی آن‌ها آرام شوید. آن‌ها معتقدند وقتی صبح روز بعد بیدار می‌شوید، عروسک‌ها همه نگرانی‌ها را از شما دور کرده اند.


بالی، خواب ترس

خواب ترس منحصر به بالی در اندونزی است. مردم آنجا در مواقع استرس زا به خواب عمیق می‌روند.

 

ژاپن، چرت زدن در مکان‌های عمومی

در ژاپن، افراد ساعات کاری بسیار طولانی دارند که باعث می‌شود هرجا که بتوانند یک چرت سریع و کوتاه بزنند. محققان نشان داده اند که یک چرت کوتاه هنگام کار بازدهی و هوشیاری را واقعا افزایش می‌دهد.
 

مکزیک: خوابیدن در ننو

مردم مکزیک واقعا خوشبخت هستند که در ننو استراحت می‌کنند.

 

نروژ، کودکان بیرون می‌خوابند

در نروژ عجیب نیست که ببینیم بچه‌ها در یک کالسکه و خارج از دید والدینشان بیرون از خانه خوابیده اند. والدین معتقدند که نفس کشیدن در هوای تازه، سیستم ایمنی آن‌ها را تقویت می‌کند. البته نروژ جزء امن‌ترین کشور‌ها برای زندگیست و نیازی نیست که نگران تنها گذاشتن بچه هایشان باشند.
 

اسپانیا، چرت بعد از ناهار


یک روز کاری عادی در اسپانیا ساعت ۹ صبح شروع می‌شود تا حدود ۱:۳۰ و سپس از ۴:۳۰ تا ۸ شب ادامه می‌یابد. در این استراحت عصرگاهی افراد به خانه می‌روند، ناهار می‌خورند و یک چرت می‌زنند.
 

آمریکا، خوابیدن با حیوانات خانگی


در حالی که نظرات متناقضی درباره فواید خوابیدن با حیوانات خانگی وجود دارد، این روش خوابیدن آمریکایی هاست. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۷۰ درصد از آمریکایی‌هایی که حیوان خانوادگی دارند با آن‌ها می‌خوابند.

 

افغانستان، اتاق خواب‌های چندمنظوره

مفهوم اتاق خواب جداگانه درافغانستان وجود ندارد. اتاق‌های خانه کاربرد‌های مختلفی دارند. وقت خوابیدن تشک و پتو را کف اتاق پهن می‌کنند و می‌خوابند و دوباره صبح آن را جمع می‌کند.

 

خوابیدن در کنار کودک


هرچند برای بیشتر آمریکایی‌ها و بریتانیایی‌های امروزی عجیب است، اما تا قرن نوزدهم خوابیدن در کنار کودک حتی در جوامع صنعتی غرب هم رایج بود. امروزه این سنت را در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین مشاهده می‌کنیم که طبق تحقیقات مزایای زیادی هم دارد.

 

زمان خواب بچه‌ها در کشور‌های مختلف


هرچند تصور می‌شود بچه‌های سراسر دنیا ساعت خوابتقریبا یکسانی دارند، اما اصلا این طور نیست. زمان خواب بچه‌های کوچک را در زیر مشاهده می‌کنید:


بین ۶:۳۰ تا ۷ شب: هلند

بین ۷ تا ۸ شب: نیوزیلند، استرالیا، انگلستان

بین ۸ تا ۹ شب: اندونزی، کانادا، فیلیپین، آمریکا، تایلند، چین

بین ۹ تا ۱۰ شب: ژاپن، ویتنام، سنگاپور، مالزی

بین ۱۰ تا ۱۰:۳۰ شب: کره جنوبی، تایوان، هند، هنگ کنگ

 

برترین ها

انتهای پیام/م

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.