تاریخ انتشار:97/1/28 - 11:52
شماره مطلب:139712851996
تعداد نظرات:0
شرح حدث از امام خامنه ای :

اگر به این نکته از دین توجه نداشته باشیم، کار ما زار است!

برکات آسمانی بر شما نازل بشود بر اثر استغفار و شما از آنچه هستید به برکت استغفار قوی تر بشود. در مقابل گناهان موجب می شود که زندگی اجتماعی اجتماعات تباه بشود. خیلی از جوامع در رفاه و آسایش و قدرت و عزت به سر می برند، گناه آنها را به ذلت کشاند، آنها از امکاناتی که خدا در اختیارشان گذاشته بود محروم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، « استغفار بنا بر آنچه که در آیات قرآن همین طور  بعضی از روایات وارد شده و بنده دیده ام، موجب می شود که مشکلات زندگی انسان و جوامع باز بشود. اگر یک جامعه ای به گناهان خودشان توجه کنند، غافل نشوند از گناهان و خطاهایی که انجام می دهند و در صدد بربیایند که این گناهان را جبران کنند و از خدای متعال طلب مغفرت کنند برکات الهی بر این جامعه سرازیر خواهد شد که در آیات متعددی این هست.

در سوره هود در دو سه آیه در سوره نوح و در آیات متعدد دیگر. « وَ اَن استغفروا رَبَکُم ثُمَّ توبوا الَیهِ یُمَتِعکم مَتاعاً حُسناً » استغفار  کنید به خدا برگردید، تا خدا از زندگی شما بهره مطلوب و نیک را به شما ببخشید یا در یک آیه دیگر « وَ یا قَوم استَغفِروا رَبَّکم ثُمَُّ توبوا اِلَیهِ یُرسِل السَّماءَ عَلیکُم مِداراً و یَردکُم قُوَّهً اِلی قُوَتِکُم » برکات آسمانی بر شما نازل بشود بر اثر استغفار و شما از آنچه هستید به برکت استغفار قوی بشود. در مقابل گناهان موجب می شود که زندگی اجتماعی اجتماعات تباه بشود. خیلی از جوامع در رفاه و آسایش و قدرت و عزت  به سر می برند، گناه آنها را به ذلت کشاند، آنها از امکاناتی که خدا در اختیارشان گذاشته بود محروم کرد. درآیات متعددی باز در قرآن این معنا هست که « فاخذهم الله بذنوبهم » خدا به خاطر گناه جامعه ای را گرفت آنها را دچار عذاب و نقمت کرد. این یک معرفت قطعی از معارف اسلامی است اگر ما به این نکته از دین توجه نداشته با شیم کار ما زار است.

انتهای پیام/ غ

 

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.