تاریخ انتشار:92/10/2 - 12:33
شماره مطلب:1392102652
تعداد نظرات:2
پاسخ به چند شبه

بعضیا میگن حجاب ...

همه جای دنیا هم پوشش را یک رفتار اجتماعی می‌دانند، اما محدوده آن با توجه به فرهنگ خودشان متغیر است. برخی جوامع حداقل پوشش را قانون کرده‌اند و جوامع دیگر به حداقل‌ها هم قانع نشده‌اند.

بعضیا میگن حجاب توهین به شعور مردهاست!

کسانی که این حرف را مطرح می‌کنند، واقعیت را درست در نظر نمی‌گیرند. هیچ کس نمی‌تواند غریزه جنسی را انکار کند و اثر بی‌حجابی و برهنگی را بر آن نادیده بگیرد، طبیعتا بدحجابی بر افراد جامعه تاثیر می‌گذارد. از این گذشته، با این استدلال، قوانین راهنمایی و رانندگی هم توهین به شعور انسان‌هاست.

مگر انسان راننده عقلش نمی‌رسد که اگر عابر پیاده در حال عبور از خیابان بود، به او اجازه تردد بدهد؟ پس این خط کشی‌ها و علائم و هشدارها توهین است؟ خیر! ما شاهدیم که با این همه قوانین سفت و سخت باز هم هر سال افراد بسیاری در اثر بی‌توجهی راننده‌ها به علائم راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست می‌دهند. باید قانون باشد و همه خود را به تابع آن بدانند؛ مساله حجاب هم دقیقا همین گونه است، باید قانونمند باشد.

بعضیا میگن حجاب یک امر شخصی است و ربطی به جامعه ندارد

اگر کمی فکر کنید، باطل بودن این حرف روشن می‌شود. شما اگر در خانه خود لباس بپوشید، یک رفتار شخصی داشته‌اید، اما وقتی با آن لباس وارد جامعه می‌شوید، یک رفتار اجتماعی مرتکب شده‌اید.

همه جای دنیا هم پوشش را یک رفتار اجتماعی می‌دانند، اما محدوده آن با توجه به فرهنگ خودشان متغیر است. برخی جوامع حداقل پوشش را قانون کرده‌اند و جوامع دیگر به حداقل‌ها هم  قانع نشده‌اند.

اصلا همین که می‌گویند شما آزادید تا هر لباسی بپوشید، یعنی «قانون» آنجا اجازه داده، پس پوشش کاملا قانون‌مند و اجتماعی است.

بعضیا میگن آنهایی که ترویج  حجاب می کنند، با زیبایی مبارزه می کنند

همه ما می‌دانیم که زن‌ها ذاتا علاقه به زیبایی دارند و دوست دارند زیبا باشند، هیچ کس با این موضوع مشکل ندارد و اتفاقا اسلام در بین ادیان دیگر، به شدت این موضوع را تایید کرده، در حالی که برخی ادیان با چنین رفتارهایی مشکل دارند، سوال اینجاست که این زیبایی را باید کجا خرج کنیم؟  

اسلام به زن‌ها توصیه کرده که زیبایی خود را فقط به همسرانشان نشان دهند نه به مردهای چشم چران.  

اسلام برای حریم خانواده ارزش بسیار زیادی قائل است و همان قدر که زنان را از خودآرایی در جامعه بر حذر داشته، آن‌ها را به آراستگی در خانه توصیه کرده است. این نگرش چگونه با زیبایی مخالف است؟

بعضیا میگن حجاب برای زن یعنی فعالیت اجتماعی ممنوع

اتفاقا حجاب مجوز حضور زن در جامعه است. یعنی اگر دینی مخالف حضور زن در جامعه باشد، دیگر چرا بر حجاب اینقدر تاکید دارد؟
 
کسی که قرار است در خانه بماند، دیگر نیازی به حجاب ندارد. این نشان می‌دهد که اسلام مدافع حضور زن در اجتماع است، اما در چارچوب‌های مورد تایید.

انتهای پیام/د

نظرات

با سلام مطلب شما در پایگاه فرهنگی مذهبی جنگ و زن بازنشر شد منتظر نظرات و تجربیات شما هستیم یا حق
میانگین امتیاز داده شده: -

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.