تاریخ انتشار:96/1/31 - 20:52
شماره مطلب:139613143147
تعداد نظرات:0
در گفتگو با نابغه ی نونهال جهان اسلام مطرح شد؛

بهترین هدیه دریافتی حنانه خانم از مقام معظم رهبری/دوست دارم در آینده دندانپزشک شوم

نابغه ی نونهال جهان اسلام گفت: بهترین هدیه من تا به حال این بود که مجوز ضبط قرائت قرآن و پخش لوح فشرده آن را از مقام معظم رهبری اخذ کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، به نقل از اطلاع رسانی راه دانا؛ حنانه خلفی که تنها ۹ سال دارد در خانواده ای کاملا مذهبی بزرگ شده است.پدر و مادر او از دوران کودکی به حنانه قرآن خواندن را می آموختند، طوری که او از سن ۳ سالگی شروع به حفظ سوره های کوچک قرآن و از سن ۵ تا ۷سالگی موفق شد در مدت تنها دو سال حافظ کل قرآن شود.

پدر حنانه در حفظ کردن قرآن و مادرش در مرور آیات حفظ شده بسیار تلاش کردند و با کمک اساتید برتر قرآنی کشور توانست تمام قواعد قرآنی را فرا بگیرد.

حنانه تا بحال در مسابقات قرآنی زیادی در داخل کشور و کشورهایی نظیر روسیه،ترکیه، عراق، سوریه شرکت کرده و اخیراً در مسابقات بین المللی امارات نه تنها رتبه ی برتری را کسب کرده  بلکه باعث شگفتی اساتید بزرگ بین المللی نیز شده است.

این نابغه ی قرآنی در گفتگو با خبرنگار انعکاس بناب با اشاره به راههای موفقیت خود در حفظ آیات الهی گفت: پدرم در حفظ و مادرم در مرور قرآن همیشه در کنارم بوده اند، گذشته از آن جهت رفع اشکالات قرآنی و معانی آن پیش اساتید برجسته آموزش دیده ام.

وی در ادامه، ژیمناستیک و بازی با دوستانش را از برنامه های تفریحی خود نام برد.

حنانه خانم در پاسخ به این که بهترین هدیه ای که تا به حال گرفته ای چه بود، افزود: بهترین هدیه من این بود که مجوز ضبط قرائت قرآن و پخش لوح فشرده آن را از مقام معظم رهبری اخذ کردیم.

جالب این بود که این نابغه ی قرآنی دوست داشت در آینده دندانپزشک شود.

حنانه در مورد فعالیت های روز مره ی قرآنی خود گفت: در طول روز ۳ جزء رو خوانی قرآن و یک صفحه ترجمه آن را تمرین میکنم.

وی در خاتمه به هم سن وسالهای خود توصیه کرد: طبق فرمایش امام صادق (ع) تا جائی که میتوانید قرآن بخوانید، قلب کودک مثل زمین خالی میباشد و هر چه در آن بریزید پذیراست.

گفتنی است، حنانه خلفی به همراه پدرش ظهر امروز در همایش قرآن و عترت که در دانشگاه بناب برگزار شده بود، حضور یافت.

با نهایت تعجب و شگفتی، در این برنامه حنانه خانم به تمامی سوالات حفظ قرآن که توسط حاضرین در همایش مطرح شد،  پاسخ داد.

انتهای پیام/

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.