تاریخ انتشار:96/1/31 - 20:54
شماره مطلب:139613143149
تعداد نظرات:0
ویژه نامه شهید صنیع خانی/دوست شهید سیدمحمد صنیع خانی :

شهیدی که مژده شهادت را در خواب از امام رضا(ع) شنیده بود/شهید صنیع خانی از روی تواضع درجه‌اش سرتیپی‌اش را نصب نمی‌کرد

دوست شهید صنیع خانی گفت: وقتی سید محمد درجه سرتیپ دومی خود را از مقام معظم رهبری دریافت کرد، تا مدت ها به دلیل تواضعش درجه را نصب نمی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، به نقل از کوله بار؛ داود رضایی یکی از دوستان شهید سید محمدصنیع خانی در گفتگو با خبرنگار کوله بار با اشاره به تواضع و فروتنی شهید صنیع خانی اذعان داشت:من در قسمت فرهنگی پادگان 15خرداد فعالیت می کردم.ما هر موقع در کارمان به مشکلی برمی خوردیم،او گره از کارمان باز می کرد.گاهی از او می خواستیم تا در جمع همسنگران صحبت کند اما قبول نمی کرد.او می گفت:« من با این رزمنده ها زندگی کرده ام. اگر این کار را بکنم شاید تصور کنند که می خواهم به آنها ریاست کنم.»

 
وی افزود:در دوران دفاع مقدس، یک بار به سید محمد خبر دادند که یکی از رانندگان ترابری،هنگام بردن امکانات به جبهه،تصادف کرده و بازداشت است. سید محمد با وزیر وقت تماس تلفنی گرفت و خواستار آزادی آن راننده شد؛ چرا که وی راهی جبهه بوده است.مدتی بعد،رئیس آن پاسگاه که مرتکب چنین اشتباهی شده بود، جهت معذرت خواهی از سید محمد به تهران آمد.
 
وی به اخلاق ومعرفت شهید صنیع خانی نیز اشاره کرد:یکی از روزها سید محمد در راه بازگشت از حرم مطهرامام (ره) به خانه، برای خواندن نماز به مسجدی رفت. او وقتی دیوارهای مرطوب و نم کشیده مسجد قدیمی را دید،تصمیم گرفت به هیئت امنای مسجد کمک مادی کند تا بتوانند مسجد را بازسازی کنند.سال ها بعد زمانی که هیئت امنای مسجد از شهادتش مطلع شدند، در مسجد مراسم یادبودی برگزار کردند.یکی از آنها در وصفش قطعه شعری سرود:«یاور به ضعیفان بود سردار صنیع خانی، او اسوه ایمان بود سردار صنیع خانی. »
 
رضایی در مورد علاقه شهید صنیع خانی به امام خمینی (ره) گفت:سید محمد از جمله کسانی بود که می توان او را صحابه امام(ره) نام برد. او بعد از رحلت ایشان، با همکارانش در فرماندهی ترابری لجستیک سپاه، در حرم امام مستقر شدند و کلیه امور جابه جایی و نیازمندی های مرقد مطهر را انجام دادند.او شب و روز در محوطه حرم امام ماند تا این مکان را برای روز اربعین امام حسین(ع)آماده کند.
 
وی در ادامه اشاره ای به فروتنی این شهید بزرگوار کرد و ادامه داد:وقتی سید محمد درجه سرتیپ دومی خود را از دست مقام معظم  رهبری دریافت کرد تا چند وقت درجه اش  را نمی زد و می گفت:«من جلوی همکارانم در جه نمی زنم چون آنها هم در ترابری سپاه تلاش کرده اند.» این موضوع ادامه داشت تا اینکه فرماند کل سپاه حکم کردند این درجه نشانه نظم و انضباط است؛تا اینکه ایشان درجه شان را نصب کردند.
 
رضایی اشاره ای هم به خواب شهید صنیع خانی پرداخت:سید محمد جهت شفا و زیارت به حرم امام رضا (ع) رفته بود.او در خواب امام رضا (ع) را می بیند.این امام به هرکس که پیشش می رفت، یک سربند سبز هدیه می داد.زمانی که نوبت سید محمد رسید،امام او را رد کردند و گفتند:« ناراحت نباش.تو به زودی نزد ما خواهی آمد.
دوست شهید صنیع خانی در پایان خاطر نشان کرد:سید محمد بعد از بازگشتن از انگلیس،حالش بهبود نیافت و سرانجام در بیمارستان ساسان در روز 15/6/74جام شهادت را نوشید.او توسط تعداد زیادی از یاران و همسنگرانش در جوار امام(ره)تشییع و به خاک سپرده شد.او همیشه عاشق امام (ره)بود و سرانجام در هنگام شهادتش در صحن ایشان آرمید.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.