فرهنگ سازی مهم ترین راهکار افزایش جمعیت / رسانه ها بازوی توانمند مسئله فرزندآوری و جوانی جمعیت باشند /

مدیرکل دفترامور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در جهت رشد جمعیت در کشور گفت: اصحاب رسانه باید به عنوان یک بازوی توانمند در مساله مهم و حیاتی‌ فرزند آوری و جوانی جمعیت نقش محوری و تاثیرگذاری دارند.
فرهنگ سازی مهم ترین راهکار افزایش جمعیت / رسانه ها بازوی توانمند مسئله فرزندآوری و جوانی جمعیت باشند /
1403/02/25 - 13:33
تاریخ و ساعت خبر:
193293
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - سیستان و بلوچستان، زهرا ابراهیمی درگفتگو با خبرنگار زنان ایران در خصوص نقش رسانه ها در افزایش و جوانی جمعیت گفت : فرهنگ سازی مهمترین کاری است که یک رسانه باید انجام دهد. اصحاب رسانه به عنوان یک بازوی توانمند که در وادی روشنگری و تبیین فعالیت می‌کنند، می‌توانند با ترغیب و تشویق در راستای حمایت از نهاد خانواده و جوانی جمعیت و نیز حمایت از فرزندآوری به عنوان یک مساله مهم و حیاتی‌ نقش محوری و تاثیرگذار ایفا کنند.
وی افزود: رسانه‌ها به عنوان یک پدیده جریان‌ساز و فرهنگ‌ساز، نقشی بسیار پررنگ و اساسی در تحقق سیاست جوانی جمعیت درهر استات و کل کشور دارند.جمعیت جوان هر شهر، استان و کشوری از عوامل رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به شمار می‌رود و بی شک توسعه همه‌جانبه با سرمایه های انسانی جوان شکل می گیرد.
ابراهیمی اظهار داشت : بارها شاهد تاثیر فوق العاده رسانه ها در اتفاقات مهم در ایران و سراسر دنیا بوده ایم که در ارسال اخبار و روشنگری نقش بسزایی داشته اند، همانطور که در کشور خودمان در دهه شصت و هفتاد شعار (فرزند کمتر، زندگی بهتر) با تلاش بی شمار رسانه ها به فرهنگ غالب مبدل شد، امروز همین رسانه ها و خبرنگاران می‌توانند شعار (فرزند بیشتر و نشاط بیشتر در خانواده) را به الگوی عملی جامعه تبدیل کنند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این استان با وجود دارا بودن نرخ نسبتا مطلوب باروری در شرایط کنونی با سیر شیب نزولی جمعیت مواجه است و ضرورت دارد برای اینکه به شرایط اضطرار برخی از استان ها مواجه نشویم مساله جمعیت را به دغدغه اصلی همگان به ویژه اصحاب رسانه ها تبدیل کنیم.
وی گفت: مبتنی بر زیست بوم استان و نرخ رشد برخی شهرستان ها سرفصل های آموزشی تحکیم خانواده و مناسبات حاکم بر آن، گفتمان بین نسلی، خانواده و فضای مجازی و شیوه های فرزند پروری نیز در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گرفته و اقدامات موثری نیز در این خصوص انجام شده است .همچنین با توجه به اینکه نرخ موالید طی سال های گذشته روند رو به رشد محسوسی نداشته بنابراین اقدامات منسجمی اعم از فرهنگی و تشویقی در این راستا در شهرستان های پایین تر از نرخ جانشینی در حال انجام است.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
پیری جمعیت ، فرزند آوری ، فرهنگسازی ، رسانه ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
زن و خانواده
V
آرشیو