ابراز ارادت علمای اهل سنت استان سیستان و بلوچستان به رئیس جمهور شهید

سیستان و بلوچستان،علمای اهلسنت با ابراز ارادت به مقام رئیس جمهور شهید ایران اسلامی همراه با اندوه و غم از دست دادن ایشان و این نکته که غم از دست دادن رئیس جمهور برای شیعه و سنی یکسان است ،یادآور زحمات بی شائبه آن شهید والا مقام برای استان سیستان و بلوچستان شدند .
ابراز ارادت علمای اهل سنت استان سیستان و بلوچستان به رئیس جمهور شهید
1403/03/02 - 19:45
تاریخ و ساعت خبر:
193658
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - مولوی عبدالرحمن عارفی منتخب مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار زنان ایران ضمن تسلیت شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه به رهبر انقلاب و مردم ایران الخصوص مردم سیستان و بلوچستان گفت : آیت الله رئیسی فردی پرتلاش، مردمی و جهادی بود که به فرمایش رهبر انقلاب یک رئیس‌جمهور مغتنم، محترم و نعمتی از سمت خدا برای مردم ایران بود. ایشان همیشه در اولویت کارهایش رفع مشکلات مستضعفان بود و به این موضوع اهمیت بسیار می‌داد.
وی افزود: در سیل اخیر سیستان و بلوچستان در جنوب استان شخصاً حضور پیدا کردند و از نزدیک مشکلات را لمس کردند. در آن زمان شهید آیت‌الله رئیسی مانند دیگران در آب رفتند و همان جا دستور رفع مشکلات از جمله راه‌ها و پل‌ها را صادر کردند.
وی در پایان گفت: همه ما مردم ایران و حتی جهان برای این انسان دوست‌داشتنی داغداریم و به رهبر انقلاب تسلیت عرض می‌کنیم.
مولوی داوود احمدی مقدم مدرس حوزه علمیه اهلسنت شهرستان چابهار اظهار کرد: شهید سید ابراهیم رئیسی از همان زمانی که فارغ‌التحصیل شد و عمامه روحانیت خود را بست شروع به خدمت به مردم کرد و در آستان قدس رضوی خادم‌الحرمین شد و بین مردم آن دیار محبوب شد.ایشان تنها رئیس‌جمهوری بودند که به حاشیه شهر چابهار از جمله کمب و میرآباد رفتند و از نزدیک مردم را ملاقات کردند و به صحبت مردم گوش دادند.
مولوی احمدی مقدم خاطرنشان کرد: وقتی اسرائیل مردم مظلوم فلسطین را به خاک و خون کشید اولین کشوری که از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرد ایران بود. دولتمردان ایران در این سه سال نشان دادند که انسان‌های مخلصی هستند و بی‌وقفه کار می‌کنند و به فرموده رهبر انقلاب با رفتنشان در کار کشور ایران هیچ خللی وارد نخواهد شد.

امام‌جمعه اهل‌سنت شهرستان میرجاوه ضمن تسلیت شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان وی گفت : از اول انقلاب تاکنون رئیس‌جمهورهای مختلفی آمده‌اند و خدمت کرده‌اند؛ اما در میان این رؤسای جمهور از گذشته تاکنون بعد از دکتر رجایی دومین رئیس‌جمهور مردمی، جهادی، دلسوز، خیرخواه و کسی که در دل مردم جا داشت آیت‌الله رئیسی بودند.
وی افزود: آیت‌الله رئیسی یک فرد بی‌ادعا، مخلص، توانمند، قوی و دغدغه‌مند مردم و کشور بود و می‌فرمود نباید همه مردم ایران بدون خانه و زمین باشند و در این باره تلاش و کوشش فراوان کردند.
مولوی ریگیان افزود: ایشان از زمان شروع کار خود تا لحظه‌ای شهادت خود لحظه‌ای آرام ننشستند و در همه حال هم و غمش مشکلات مردم و کشور را داشتند و سفرهای زیادی کردند و فکر جهادی حاج‌قاسم را داشتند و لحظه‌ای به دنبال آسایش خود نبود تمام‌وقت خود را صرف تأمین آسایش مردم و جامعه کردند. ایشان برای استان سیستان و بلوچستان زحمات زیادی کشیدند از جمله راه‌اندازی ریل قطار، معادن، آسفالت، واحدهای صنعتی و جاده‌سازی کارهای بودند که به دستور رئیس‌جمهور شهیدمان انجام شد و تمامی پروژه‌ها با سرعت بسیار در حال ساخت و یا به اتمام رسید.
وی اذعان کرد: به راستی ایشان یکی از مخلص‌ترین رئیس‌جمهورهای ایران و دلسوز مردم و جامعه بود همان‌گونه که حضرت آقا فرمودند ماشین خدمت‌رسانی آیت‌الله رئیسی هرگز متوقف نمی‌شود و درست است ایشان را از دست دادیم ولی هستند افرادی که مثل ایشان خواهند آمد و راه خدمتگزاری ایشان را ادامه می‌دهند و برنامه‌های عمرانی و معیشتی رئیس‌جمهور فقیه ادامه پیدا خواهد کرد.
عبدالرحمان ترنج زر امام‌جمعه بخش پیر سهراب شهرستان دشتیاری ضمن تسلیت غم از دست دادن رئیس جمهور محبوب ایران و همراهان به رهبر معظم انقلاب و مردم ایران، بیان کرد:شهید سید ابراهیم رئیسی انسانی متدین و از سادات و آل رسول بودند و برای انقلاب اسلامی ایران بسیار زحمت کشیدند، شهید رئیسی برای مناطق محروم به‌ ویژه روستاییان و سیل‌زدگان زحمت بسیاری کشیدند و شب و روز برای هدفشان که خدمت به مردم بود در تلاش بودند و استراحتی نداشتند حتی زمان شهادت نیز برای خدمت به مردم در تلاش بودند.
این مولوی اهل‌سنت با بیان اینکه شهید رئیسی شخصیت محبوبی بودند و همه اقوام بلوچ و فارس و عجم و عرب، شیعه و سنی در داخل و خارج از ایران برای ایشان اشک ریختند و عزادار بودند تصریح کرد: شهید رئیسی برای مردم استانها تفاوت قائل نمی‌شد برای همه مردم چه هم استانی خود چه استان سیستان و بلوچستان و یا دیگر استانها یکسان خدمت می‌کرد.

مولوی عبدالاحد ملازهی از علمای اهلسنت سرباز بیان کرد: در این اتفاق سخت به جز صبر چاره‌ای دیگر نداریم و مرگ برای همه انسان‌ها اتفاق می‌افتد؛ اما برخی از اشخاص در دنیا هستند که وقتی از دنیا می‌روند مردم از رفتن آنان ناراحت می‌شوند و جای خالی آنها را بیشتر احساس می‌کنند. امیدواریم خداوند عزوجل ملت صبور ایران را توفیق صبر عنایت کند و خداوند این شهدا را مورد مغفرت خود قرار بدهد.
این عالم اهل‌سنت گفت: این مصیبت برای همه مردم ایران چه سنی و چه شیعه به یک اندازه ناراحت‌کننده است؛ اما توصیه ما این است که در چنین حوادثی باید مردم صبر پیشه کرده، دعا کنند و از خداوند بخواهند که مشکلات بر طرف و امنیت در جامعه برقرار باشد.

امام‌جمعه اهل‌سنت چابهار مولوی عبدالواحد بزرگ‌زاده ضمن تسلیت شهادت ریاست محترم جمهوری و هیئت همراه ایشان را که بر اثر سانحه هوایی رخ رخداد به ملت شریف ایران و رهبر انقلاب اسلامی گفت: مردم‌دار بودن شهید آیت‌الله رئیسی از خصلت‌های جدایی‌ناپذیر ایشان بود،این مقام عالی‌رتبه در تمام مشکلات و رخ دادها ارتباط را با استان حفظ می‌کرد و روشنفکری و مشورت‌های ایشان همواره مورد استقبال همگان قرار می‌گرفت.
مولوی بزرگ‌زاده ادامه داد: در اولین سفری که به چابهار داشتند در کنار ایشان بودم، شایستگی، تواضع، اخلاق و مردم‌داری این شخصیت برجسته نشان از جمع‌شدن تمام خصلت‌های نیک و خوبی‌های یک انسان در وجود شریفشان بود.ساده‌زیستی و تمام‌وقت خود را در کنار مردم سپری‌کردن از خصلت‌های زبان زد وی بود، مردم این خطه روحیه مسئولیت‌پذیری بالای ایشان را در سیل اخیر جنوب سیستان و بلوچستان به واضح شاهد بودند.
وی افزود: امیدواریم که در ادامه خط‌مشی‌ها و راه این بزرگوار به‌واسطه باقی مسئولین ادامه پیدا کند و تمام هدف این بزرگواران در راستای خدمت به مردم باشد و در این راه تلاش مضاعف داشته باشند
مولوی محمدعلی جدگال یکی از عالمان اهلسنت اظهار کرد: شهید رئیسی شخصیت و پایه‌بلند مرتبه‌ای برای کشور اسلامی ایران بودند و در همه حال ایشان به دنبال رفع مشکلات مردم و ارتقای کشور در همه سطوح بودند.
وی با بیان اینکه این شهید بزرگوار نقطه قوت خاصی داشتند تصریح کرد: ایشان ثابت‌قدم و استوار بودند، در روبروی مشکلات هیچ موقع سر خم نمی‌کردند و پا پس نمی‌کشیدند و در تمام ساعات شبانه‌روز با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش همکارانش در مجموعه دولت کارهای مفیدی انجام دادند و برای این نظام و کشور زحمت کشیدند.

مولوی جدگال تصریح کرد: ایشان همیشه به دنبال رفع مشکلات کشور بودند بخصوص در حادثه سیل اخیری که در استان سیستان بلوچستان و در شهرستان چابهار و دشتیاری رخ داد ایشان آستین همت را بالا زدند و شخصاً از مناطق محروم و سیل‌زده دیدن کردند و به درد دل مردم گوش دادند.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از ویژگی‌های خاص و عالی ایشان این بود که همیشه از فرمایشات مقام معظم رهبری پیروی می‌کردند و این را افتخار خویش می‌دانستند و به همین علت هم در بسیاری از کارها و برنامه‌های خود موفق بودند.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
شهادت دکتر آیت الله رئیسی ، سیستان و بلوچستان ، علمای اهل سنت ، مولوی عبدالرحمن عارفی ، رئیس جمهور شهید ، شهید سید ابراهیم رئیسی ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سیستان و بلوچستان
V
آرشیو