کدام جوش‌ها دردناک هستند؟

جای جوش، به راحتی بهتر نمی شود و درمان سختی دارد؛ پس قبل از جا ماندن آنها، باید به جوش ها رسیدگی شود.
کدام جوش‌ها دردناک هستند؟
1401/10/30 - 17:12
تاریخ و ساعت خبر:
144311
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - جای جوش، به راحتی بهتر نمی شود و درمان سختی دارد؛ پس قبل از جا ماندن آنها، باید به جوش ها رسیدگی شود.
آکنه یا جوش، پروسه‌ای است که در دوران بلوغ در افرادی که زمینه‌ی آن را دارند، ممکن است ایجاد می‌شود، افزود: بنابراین همه افراد دچار آکنه نمی‌شوند و برای ایجاد آکنه چند فاکتور لازم است.
چربی و التهاب پوست، افزایش میکروب‌های سطح پوست باعث ایجاد جوش ایجاد می‌شود. ممکن است فردی پوست خشک داشته باشد؛ ولی جوش هم بزند. به هر حال، این جوش زدن، ممکن است خود به خود خوب شود اما در بعضی افراد تا سنین بالاتر ادامه پیدا می‌کند.
از این رو، قابل پیش بینی نیست، جوش، تا چه زمانی طول می‌کشد تا رفع شود. جوش فقط برای سن بلوغ نیست و ممکن است خود به خود درمان نشود، ادامه داد: نکته مهم این است که، فردی که آکنه دارد باید بیشتر مراقب باشد، تا جای آکنه ها نماند. بنابراین درمان زودتر جوش‌ها احتمال جا گذاشتن جوش‌ها را کمتر می‌کند.
جای جوش، به راحتی بهتر نمی‌شود و درمان سختی دارد؛ پس قبل از جا ماندن آنها، باید به جوش‌ها باید رسیدگی شود. البته در بعضی از پوست‌ها، جای جوش‌ها بدون دست کاری هم باقی می‌ماند که این خاصیت پوست است.
ممکن است جوش‌ها آن قدر التهابی چرکی باشند که دردناک شوند و خارش داشته باشند جوش‌های کیستی بیشتر دردناک می‌شوند. این را نیز بگویم که آکنه جنسیت ندارد بدین معنا که در مردان و زنان تفاوتی ندارد.
شیوع آکنه در هر دو گروه، برابر است اما آکنه های شدید در آقایان بیشتر است. بعضی افراد درمان‌های خانگی برایشان تأثیرگذار بوده است؛ ولی همیشه این طور نیست. مصرف میوه، سبزی و غذاهای دریایی جوش را کم می‌کند.
استرس، جوش را بیشتر می‌کند و شیر، جوش زاست. شیر، را افرادی که آکنه دارند باید کمتر مصرف کنند. از مواد و کرم‌های چرب و لوازم آرایش کم‌تر باید استفاده کرد؛ زیرا با مصرف آنها، منافذ پوست فردی که آکنه دارد، بسته می‌شود و جوش‌ها با لوازم آرایش بیشتر می‌شود.
شستشوی زیاد کمک دهنده نیست و باید به اندازه و ولرم پوست را شست. همچنین، ضدآفتاب و محصولات برای افرادی که پوست چرب و آکنه ای دارند، باید فاقد چربی باشد.
باکتری روی پوست همه افراد وجود دارد و منتقل نمی‌شود. به هیچ وجه، واگیر دار و مسری نیست؛ اما می‌تواند جوش زدن ژنتیکی باشد. بدین معنا که زیاد چرب بودن پوست، به ژنتیک هم بستگی دارد؛ همچنین بیشترین ناحیه برای آکنه ناحیه صورت، سینه، گردن و پشت کمر و به ندرت روی دست‌ها است؛ البته جوش‌هایی که در ناحیه‌های دیگر مثل ران یا باسن زده می‌شود آکنه نیستند و شرایط و عامل میکروبی متفاوت است.
ضرورتاً پوست چرب، جوش دار نیست، اما ۹۰ درصد از افرادی که جوش می‌زنند پوست چربی دارند و ١٠ درصد پوست خشک دارند. وی ترین داروی آکنه و جوش است باید با احتیاط مصرف شود و تحت دکتر مصرف شود و منع مصرف در زنان باردار دارد.
بهداشت نیوز
انتهای پیام/م

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
استرس، جنسیت، درمان، ژنتیک، مردان و زنان ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سبک زندگی
V
آرشیو