با این غذاها حسابی باهوش شوید

با این کارشناس تغذیه و مدیردانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به زمان امتحانات، عملکرد سیستم مغزی و تقویت حافظه از یک سو و کاهش اضطراب از سوی دیگر گفت: تقسیم وعده‌های غذایی به سه وعده اصلی و دو یا سه میان وعده است تا بدن فرد به صورت تدریجی مواد غذایی مورد نیاز خود را دریافت کند.غذاها حسابی باهوش شوید
با این غذاها حسابی باهوش شوید
1401/11/25 - 16:26
تاریخ و ساعت خبر:
144522
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - کارشناس تغذیه و مدیردانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به زمان امتحانات، عملکرد سیستم مغزی و تقویت حافظه از یک سو و کاهش اضطراب از سوی دیگر گفت: تقسیم وعده‌های غذایی به سه وعده اصلی و دو یا سه میان وعده است تا بدن فرد به صورت تدریجی مواد غذایی مورد نیاز خود را دریافت کند.
صدآنلاین نوشت: کارشناس تغذیه و مدیردانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به زمان امتحانات، عملکرد سیستم مغزی و تقویت حافظه از یک سو و کاهش اضطراب از سوی دیگر گفت: تقسیم وعده‌های غذایی به سه وعده اصلی و دو یا سه میان وعده است تا بدن فرد به صورت تدریجی مواد غذایی مورد نیاز خود را دریافت کند.
رضا سهرابی توجه به وعده صبحانه را بسیار مهم دانست و افزود: صبحانه خوردن، همانند تمام روزهای سال، اثر قابل ملاحظه‌ای بر روی حافظه و فراگیری دارد. گنجاندن کربوهیدارت های پیچیده نظیر نان و غلات به ویژه انواع سبوس دار آنها در وعده صبحانه موجب آزادسازی تدریجی قند خون و ثبات نسبی آن در طول روز می‌شود و کارایی سامانه حافظه‌ای را ارتقاء می‌دهد.
سهرابی ادامه داد: میوه‌جات و سبزیجات به لحاظ دارا بودن درشت مغذی‌ها و ریز مغذی‌های ضروری برای عملکرد مغزی، بسیار مفید هستند.
وی با اشاره به مصرف قهوه و نسکافه در دوران امتحان‌ها توصیه کرد: یکی از روش‌هایی که بیشتر افراد در ایام امتحان‌ها برای افزایش سطح هوشیاری به آن روی می‌آورند مصرف قهوه و مواد حاوی کافیین است. این افراد باید توجه داشته باشند که گرچه مصرف این مواد در کوتاه مدت سطح هوشیاری را بیشتر و خواب آلودگی را کم‌تر می‌کند. اما مصرف مدوام و دراز مدت کافئین اثر معکوسی دارد،یعنی بعد از مدتی نه تنها از اضطراب و استرس فرد کم نمی‌کند که باعث افزایش تحریک‌پذیری می‌شود و به مرور از میزان تمرکز فرد می‌کاهد.
وی تاکیدکرد: تغذیه متعادل و متنوع شامل همه گروه‌ها شامل غلات، انواع سبزی، لبنیات، گوشت و میوه‌هاست که سبب کاهش استرس در دوران امتحان‌ها می‌شود.
خبرآنلاین
انتهای پیام/م

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
تغذیه، دانشگاه علوم پزشکی، قند، مواد غذایی، وعده های غذایی ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سبک زندگی
V
آرشیو