۵ نشانه نامتعارف که می‌گوید ازدواج شما دوام نخواهد داشت

همه ی آدم ها خواهان عشقی مادام العمر هستند اما تجربه نشان داده این موضوع امری استثنایی است که به ندرت رخ می دهد. سالانه طلاق های زیادی در سرتاسر دنیا رخ می دهد. اما خوشبختانه جدایی امری قابل پیش بینی است و تحقیقات علمی این موضوع را به اثبات رسانده است.
۵ نشانه نامتعارف که می‌گوید ازدواج شما دوام نخواهد داشت
1401/11/12 - 14:36
تاریخ و ساعت خبر:
144980
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - همه ی آدم ها خواهان عشقی مادام العمر هستند اما تجربه نشان داده این موضوع امری استثنایی است که به ندرت رخ می دهد. سالانه طلاق های زیادی در سرتاسر دنیا رخ می دهد. اما خوشبختانه جدایی امری قابل پیش بینی است و تحقیقات علمی این موضوع را به اثبات رسانده است.
در ادامه از نشانه های نامتعارفی خواهیم گفت که از دوام نداشتن ازدواج شما خبر می دهند.
۱- تعداد خنده ها در تصاویر کودکی
روانشناسان دست به آزمایشاتی درباره ی امکان پیش بینی جدایی افراد از روی تصاویر کودکی و جوانی آن ها زدند. در یکی از این پژوهش ها، دانشمندان به بررسی تصاویر کتاب پایان سال یک کالج پرداختند و به شدت خنده ی افراد درون تصاویر از یک تا ۱۰ امتیاز دادند. سنجش خنده ها بر اساس کشیدگی ماهیچه های صورت بود: یکی ماهیچه ای که دهان را جمع می کند و دیگری ماهیچه ای که دور چشم ها چین می اندازد.
هیچ یک از کسانی که خنده ی ۱۰ امتیازی داشتند، از همسر خود جدا نشده بودند. در عین حال، کسانی که تجربه ی طلاق داشتند جزء خنده روها نبودند. به طور کلی، نتایج تحقیقات نشان داد آن هایی که چهره ی گرفته ای در تصاویر داشتند، احتمال طلاق آن ها ۵ برابر بیشتر از کسانی بود که در تصاویر خنده رو بودند.
۲- تن احساسی صدا
یک الگوریتم کامپیوتری هست که می تواند میزان موفقیت یک ازدواج را با دقت ۷۹ درصدی پیش بینی کند، آن هم تنها از روی صدای زوجین هنگام صحبت با یکدیگر. دانشمندان به تجزیه و تحلیل مکالمات بیش از ۱۰۰ زوج هنگام مراجعه به روانشناس پرداختند و سپس وضعیت تأهل آن ها را به مدت ۵ سال تحت نظر قرار دادند.
در نهایت معلوم شد شدت، زیر و بمی، خشم و لرزش صدا بیانگر احساسات قوی فرد است. دانشمندان می گویند، تنها چیزی که به زبان می آورید مهم نیست، بلکه نحوه ی بیان آن هم بسیار مهم است و تحقیقات آن ها نشان می دهد این امر در مورد روابط زوجین هم صدق می کند.
۳- رفتارهای مادر
حقیقات نشان داده اغلب زوج ها رفتارهای والدین خود، به ویژه مادرشان را تکرار می کنند. جامعه شناسان در پژوهشی با بررسی ۷ هزار نفر پی بردند اگر مادر یک خانواده رابطه عاطفی جدید را آغاز کند (چه ازدواج مجدد و چه رابطه عاشقانه)، فرزندان او نیز در اغلب موارد در دوران بزرگسالی چنین رفتاری دارند.
۴- بی توجهی به اختلافات
برخی روانشناسان این ۴ مورد را نشانه ی قریب الوقوع بودن پایان یک ازدواج می دانند: بی احترامی به یکدیگر، نقش قربانی را ایفا کردن، انتقاد کردن از یکدیگر و بی توجهی به اختلافات. این ۴ مورد شاید در نگاه اول جدی به نظر نرسند اما در حقیقت استراتژی رفتاری بسیار خطرناکی هستند. تصور کنید خود را برای یک بحث داغ بر سر مشکلی که مدتی باعث دلخوری تان شده آماده کرده اید اما شریک زندگی تان حاضر به صحبت نیست.
شاید اینطور به نظر برسد که زوجین با این کار می توانند از بروز کشمکش جلوگیری کنند. گرچه به طور کلی دعوا و مشاجره بهترین بخش یک ارتباط نیستند اما کماکان به شما در حل مشکلات کمک می کنند. این کشمکش ها برای پی بردن به مشکلات حل نشده لازم هستند و اگر دائماً از قرار گرفتن در چنین موقعیتی خودداری کنید، مشکلات رفته رفته بیشتر خواهد شد.
روزیاتو
انتهای پیام/م

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
ازدواج، جامعه، خانواده، طلاق، مشکلات ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سبک زندگی
V
آرشیو