خزعلی؛

اجرای بیمه زنان خانه‌دار آغاز شد/همه زندگی ما «زن، زندگی و آزادی»

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از آغاز اجرای بیمه زنان خانه‌دار خبر داد و گفت: طرح نظام واره شغلی برای زنان مورد توجه قرار گرفته است.
اجرای بیمه زنان خانه‌دار آغاز شد/همه زندگی ما «زن، زندگی و آزادی»
1401/12/19 - 19:29
تاریخ و ساعت خبر:
145886
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده امشب مهمان برنامه «صف اول» بود. این برنامه با موضوع ۸ مارس؛ روز جهانی زن برگزار شد.
خزعلی در این برنامه با اشاره به بیمه زنان خانه دار اظهارداشت: بیمه زنان خانه دار وعده همه دولت‌ها بوده ولی دولت سیزدهم موفق به اجرای آن شد.
وی از آغاز اجرای بیمه زنان خانه دار با سه فرزند در روستاها خبر داد و گفت: گسترش اجرای این طرح مد نظر قرار دارد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ادامه داد: طرح نظام واره شغلی هم مورد توجه قرار گرفته تا تعادل و تعامل بین کار زنان در خانه و بیرون انجام شود به عبارتی دستورالعمل‌ها را به نوعی منعطف و یا اصلاح برخی قوانین صورت می‌گیرد تا هم از حضور زنان در جامعه با توجه به تخصص و مهارتشان بهره مند شویم و هم زنان فرصت فعالیت در امور خانه را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه همه زندگی ما «زن، زندگی و آزادی» است، گفت: این موضوع بر مبنای آزادی زنان از سلطه‌گری‌هایی است که بر آن تحمیل می‌شود و به فرموده حضرت آقا مردسالاری غربی را با سلطه تحمیل می‌کنند.
خزعلی با اشاره به اینکه به دنبال پیشگیری از اعتیاد، فساد و طلاق و سایر آسیب‌ها هستیم، در مورد لایحه مربوط به زنان گفت: این لایحه از کمیسیون‌های تخصصی مجلس عبور کرده و امیدواریم قبل از پایان سال مطرح و امسال تصویب نهایی را داشته باشیم.
معاون امور زنان رئیس‌جمهور گفت: جامعه به سمت پیری در حال حرکت است. ازدواج و طلاق دو عامل مؤثر در افزایش و یا کاهش جمعیت هستند و باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان داشت: همراهی مشاور خانواده از سال ابتدایی زندگی زوجین برای خانواده‌ها از سال ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد.
خزعلی گفت: با توجه به ارزش‌ها و سنت‌های جامعه ما، نگران کننده است. خیلی از این ارزش‌ها و سنت‌ها در حال صدمه دیدن است. ما وظیفه داریم ضمن به روز بودن، داشته‌ها و ارزش‌های خود را از دست ندهیم. زیاد شدن طلاق باعث کاهش ازدواج می‌شود و باید در برنامه هفتم توسعه برنامه واقع بینانه تری داشته باشیم. شاید در برنامه ششم خیلی از اهداف پیاده نشد و به آنچه تصویر شده بود نرسیدیم که امیدواریم در برنامه هفتم این مسائل را حل کنیم.
خزعلی درباره حواشی پیام ویدئویی ارسال شده وی به سازمان مل به مناسبت روز جهانی زن گفت: پس از پخش این ویدئو، دروغ و شایعه‌ای پخش کردند. برای اینکه اصل موضوع را در حاشیه قرار دهند بحث لب زنی و… را مطرح کردند. این نشان دهنده سخیف بودن و دست خالی بودن افراد معاند است چراکه از آنجا که هیچی ندارند این مطالب را پخش می‌کنند.
وی درباره ضرورت ارسال این ویدئو به سازمان ملل، گفت: خواستیم به گوش جهانیان لغو ظالمانه عضویت ایران در کمیسیون مقام زن را برسانیم که خلاف قانون انجام شد. ایران را از حق رأی محروم کردند؛ اگرچه امکان شرکت و رساندن صدای ما وجود داد و با وجود اینکه ویزا به ما ندادند ما به صورت مجازی سعی کردیم پیاممان را برسانیم.
خزعلی با بیان اینکه نمی‌خواهند بگذارند صدای پیشرفت زنان ایران به گوش جهانیان برسد، افزود: البته بسیاری از موارد در خصوص پیشرفت زنان سال قبل در سازمان ملل مطرح شد. بالاخره ما باید در مجامع بین المللی باشیم و حقیقت را به گوش جهانیان برسانیم.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، در خصوص شائبه‌های مطرح شده پیرامون ویدئو مذکور، یادآور شد: پارسال هم همین کار را کردند. پارسال ملاقات چند جانبه‌ای داشتیم که پرچم مالدیو پشت سر من بود.
وی بیان داشت: گفتند وطن به خطر افتاد و غیرت وطنی کجا رفته اما نهایتاً مشخص شد هر کسی آنجا صحبت می‌کند پرچم مالدیو پشت سر او قرار دارد و درواقع این یک قاعده است. امسال نیز پس از پخش این ویدئو تلاش کردند نگذارند خبر ما پخش شود و دروغ‌هایی را منتشر کردند اما خیلی زود دروغ رو می‌شود.
خزعلی در مورد حادثه مسمومیت در مدارس گفت: حرف آخر را رهبر انقلاب زدند و فرمودند با قاطعیت و جدیت باید با مسببین مساله بدون عفو برخورد شود. باید بدون هرگونه گذشت و چشم پوشی برخورد شود و طبیعتاً یکی از برنامه‌های دشمن است که نگذارد دختران پیشرفت کنند.
وی خاطر نشان کرد: پیشرفت دختران و زنان، پیشرفت کشور است و هرچه زنان جامعه پیشرفت کنند به آن نسل می‌توان امیدوار بود. اما نمی‌خواهند بگذارند این سیر صعودی در تحصیلات زنان ما ادامه یابند و از سویی می‌خواهند این را منتسب به جمهوری اسلامی کنند و در جامعه جهانی اینگونه منعکس کنند.
خزعلی در خصوص پیگیری‌های معاونت امور زنان و خانواده در بحث مسمومیت دانش آموزان، گفت: در این راستا از مدارس پیگیری کردیم. افرادی را فرستادیم تا مدارس را بررسی کنند و درباره وضعیت پیش آمده مصاحبه کنند.
وی بیان داشت: با وزارتخانه‌هایی که مکلف به پیگیری این امر هستند در تماس بودیم و گاهی به صوت میدانی با دانش آموزان و معلمین نیز در تماس بودیم. نهایتاً همین گزارش‌هایی که منتشر می‌شود را دریافت کردیم.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به برگزاری کنگره زنان تأثیرگذار خاطر نشان کرد: نمایشگاهی در کنار این کنگره برگزار شد که زنان دارای شرکت دانش بینان در آن شرکت کردند و این نمایشگاه مورد توجه میهمانان قرار گرفت. معتقد بودند زنان ایرانی پیشرو و پیشگام در مساله فناوری و نوآوری علمی هستند. خانمی که از ژاپن آمده بود می‌گفت به جرأت می‌گویم زنان ایرانی از زنان ژاپنی جلوتر هستند. در همین راستا تفاهم نامه‌هایی نیز برای ارتباط بیشتر این شرکت‌ها با سایر کشورها بسته شد.
مهر
انتهای پیام/م

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
زنان، خانواده، بیمه،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اجتماعی
V
آرشیو