ظرافت و امانت داری زنان خبرنگار در حوزه کار خبری بیشتر از آقایان است/ قبل از خبرنگار موفق بودن ، مادر نمونه هستیم !

مدیر مسئول هفته نامه دیار مفرغ گفت: زن خبرنگار در کنار حرفه سخت خبری بایستی مادر بی نظیر و نمونه برای فرزندان باشد.
ظرافت و امانت داری زنان خبرنگار در حوزه کار خبری بیشتر از آقایان است/ قبل از خبرنگار موفق بودن ، مادر نمونه هستیم !
1402/05/21 - 13:57
تاریخ و ساعت خبر:
152458
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - فاطمه کردعلیوند مدیر مسئول هفته نامه بعنوان خبرنگار موفق استانی در گفتگو باخبرنگار خبرگزاری زنان نیوز گفت: به مدت 17 سال است که در عرصه خبر و رسانه فعالیت دارم و دارای دو فرزند خردسال هستم.
وی از ظرافت و امانت داری زنان خبرنگار گفت: باید به عنوان یک بانوی خبرنگار بگویم دقت، ظرافت و امانت داری زنان خبرنگار در حوزه کار خبری بیشتر از آقایان است و این ویژگی ها از مزیت های زن بودن در عرصه خبرنگاری است.
مدیر مسئول هفته نامه دیار مفرغ گفت: بانوان خبرنگار، مردانه در پیچ و خم مشکلات برای اطلاع رسانی و روشنگری و مطالبه گری باید قلم بزنند ولی در عین حال نیز مسوولیت سنگین خانه داری و وظیفه مادری در امر تربیت فرزندان، پخت و پز و.... را بر دوش می‌کشند.
کردعلیوند افزود: زن بودن خبرنگار مانعی برای انجام کارش نخواهد بود و در همه شرایط اضطراری از جمله سیل، زلزله و کرونا پیشقدم است.

مدیر مسئول هفته نامه دیار مفرغ ادامه داد: من به عنوان مادر خبرنگار معتقد هستم خبرنگار موفق جنسییت نمی شناسند ، شجاعت، صداقت، سواد و اخلاق مهمترین خصوصیت لازم برای هر خبرنگاری است؛ آگاهی به فنون و علم خبر و گزارش نویسی بدون شک اولین لازمه حضور در این عرصه است.
وی با بیان اینکه یک زن خبرنگار همیشه در اتفاق و رویدادهای مختلف باید در آماده باش کامل باشد خاطر نشان کرد: زن خبر نگار همیشه برای رویداد های مختلف بایستی خودش را آماده کند و باوجود وظایف همسرداری، بچه‌ داری، خانه داری و ... همیشه در صحنه خبری هم باید باشد.
کردعلیوند با اشاره به اینکه زنان همچون عرصه های اجتماعی، درحوزه رسانه همپای با خبرنگاران مرد حضور دارند گفت: شواهد حاکی از آن است که توانایی کاری خبرنگاران زن کمتر از مردان نیست .
وی تصریح کرد: بیشتر مواقع اول صبح از خانه خارج می شویم و برخی مواقع تا شب مشغول کار و فعالیت هستیم و یا بارها بارها شده تک و تنها باید با جمع زیادی از مردها ساعت ها در جلسات بنشینیم و حتی در راه های پر پیج و خم برای پوشش اخبار به روستاهای دورافتاده سفر کنیم علاوه بر اینها وقتی به خانه برمیگردیم وظایف مادری را هم بدوش میکشیم.
مدیر مسئول هفته نامه دیار مفرغ عنوان داشت: زن خبرنگار، در کنار حرفه ی سخت خبری، همزمان باید دختر خانواده، همدم مادر و پدر، مادری بی نظیربرای فرزندان و همسری شایسته باشد.
این مدیر مسئول هفته نامه اظهار داشت: در این بحبوبه اقتصادی تلاش باید کرد، رنج و سختی باید کشید، عرق باید ریخت و رنجی که به دخل و خرجت اصل نمی‌آید.
کردعلیوند از شرایط سخت خبرنگاری گفت: به عنوان یک زن خبرنگار باید بگویم زنان خبرنگار با وجود شرایط سخت و زیان‌آور کار خبرنگاری، از هیچ یک از امکاناتی که دیگر زنان شاغل برخوردارند همچون پاس شیر و دیگر مسائل رفاهی برخوردار نیستند.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه مهم‌ترین بار خبری استان بر دوش بانوان خبرنگار است؛ چراکه در رسانه ها تعداد خبرنگاران خانم بیشتر است؛ علت آن هم سخت‌کوشی و دقت نظر آنان است.
وی عنوان داشت: جایگاه بانوان در رسانه آنگونه که باید دیده نشده و می توان گفت بانوان رسانه ای استان، اغلب با کمترین هزینه ها، بیشترین فعالیت را انجام می دهند.
کردعلیوند امنیت شغلی خبرنگاران زن را مهمترین دغدغه بانوان رسانه ای استان خواند و خاطر نشان کرد:بانوان رسانه ای متاسفانه امنیت شغلی ندارند چرا که اغلب بدون انعقاد هیچ قراردادی فعالیت رسانه ای آنها آغاز می شود و در انتها به دلیل عدم پرداخت حق و حقوق از سوی رسانه، از این حرفه خارج می شوند.
گفتگو: کبری دریکوند
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
مدیر مسئول هفته نامه دیار مفرغ، زنان خبرنگار، شَأن مادری ، عرصه های اجتماعی ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
V
آرشیو