خزعلی تاکید کرد؛

ضرورت ایجاد شبکه‌هایی برای نشان دادن مطالبات واقعی زنان

معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور بر ضرورت ایجاد شبکه‌هایی برای نشان دادن مطالبات واقعی زنان تاکید کرد.
ضرورت ایجاد شبکه‌هایی برای نشان دادن مطالبات واقعی زنان
1402/07/09 - 16:37
تاریخ و ساعت خبر:
174463
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - انسیه خزعلی، معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور در اختتامیه جشنواره بین‌المللی رسانه خورشید که با حضور زنان رسانه‌ای بیش از ۴۰ کشور جهان در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت: ایران از هزاران سال پیش به علم و هنر شناخته شده و با ورود اسلام جان تازه‌ای پیدا کرد. تلفیق تمدن ایرانی و اسلامی بالندگی افزون فرهنگ و هنر ایران را داشت و آثار زنان را در این زمینه‌ها شاهدیم.
وی افزود: کشورهای غربی همواره تلاش کرده با جنگ‌های سخت و نرم هویت کشور ایرانی اسلامی را به چالش بکشند ولی مردم و زنان کشور نگذاشتند به اهداف خود دست یابند.
خزعلی بیان داشت: امام خمینی به زنان پیشگامی آموخت و در نهضت انقلاب اسلامی مقدم بودند.
معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور ادامه داد: زنان رسانه‌ای ایران استوار ایستاده و همچون ابوعاقله حرکتی را ایجاد کرده که حتی دشمن از پیکر آنها می‌ترسند.
خزعلی با تاکید بر اینکه خانواده باید دستور کار جهانی باشد و موضوع خانواده و زن نباید بازیچه سودجویان قرار گیرد، خاطر نشان کرد: زنان برای منافع همه بشریت می‌توانند روشنگری کنند و زنان قوی از حق در برابر باطل دفاع خواهند کرد.
وی اضافه کرد: بیشترین ضرر و زیان در شعارهای فریبنده که پشت آن مطامع سودجویانه نهفته است متوجه زنانی است که گاه در کودکی بدون همسر باید عهده دار فرزندان باشد. با جسم آنان طعمه هوس بازان شود و موضوعاتی مثل me too رقم زده شود و گاه ناچار شوند تفاوت‌های فیزیولوژیک خود را به اسم تساوی نادیده بگیرند و معیار پیشرفت را مشابه مردان شدن بدانند و هویت خود را لگدکوب کنند و سهم مضاعفی در مدیریت خانه و مسئولیت اقتصادی به دوش کشند در حالی که عدالت حکم می‌کند حمایت‌های ویژه ای از زنان که محور اصلی خانواده و جان مایه مهر و آرامش در خانه هستند به عمل آید.
وی بیان داشت: اینجاست که نقش خانواده و لزوم حمایت از آن و تعریف نقش‌های منصفانه با نگاه به بوم هر سرزمین و با رویکرد چندجانبه گرایی مطرح می‌شود و ضرورت دارد ما زنان خصوصاً زنان تبیین گر و رسانه‌ای با یکدیگر شبکه‌هایی را برای نشان دادن هویت و مطالبات واقعی زنان به جهان تشکیل دهیم و ما می‌توانیم.
خزعلی عنوان کرد: مصیبت‌ها و آسیب‌هایی که متوجه زنان در مجامع بین المللی و در سطح کلان است، ما را موظف می‌کند، همانطور که رئیس جمهور در سازمان ملل مطرح کرد مساله خانواده را به یک دستور کار جهانی تبدیل کنیم و اجازه ندهیم خانواده و جنسیت مثل بسیاری از ثروت‌های فرهنگی انسانیت به تاراج رفته و بازیچه سودجویان قرار گیرد و با حفظ و حمایت از خانواده اجازه ندهیم به عنوان ابزار جنسیت و خانواده‌های چندگانه و غیر طبیعی در حق بشریت جنایت کنند.
معاون رئیس جمهور گفت: رهبر انقلاب اسلامی معتقدند که زنان می‌توانند تاریخ را با تدبیر و درایت خود و با تبیین و روشنگری تغییر دهند، آنگونه که حضرت زینب (س)، نواده پیامبر گرامی اسلام که این روزها در ایام میلاد با برکت ایشان هستیم، چنین عملکردی را به عنوان الگویی عملی در تاریخ ثبت کرد.
خزعلی در پایان گفت: زنان نه فقط به خاطر منافع معنوی خود بلکه برای اینکه منافع فرزندان و همه مردان و زنان بلکه بشریت دچار آسیب نشود در این مسیر روشنگری می‌کنند. این روشنگری از عهده زنان بر می‌آید و قوی و استوار از حق در برابر باطل، دروغ و تزویر دفاع خواهند کرد و شما زنان پیام رسان و تبیین گر از آن زمره هستید.
مهر
انتهای پیام/م

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
انسیه خزعلی، زنان، رسانه خورشید،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اجتماعی
V
آرشیو