مردم کردستان در مقابل شعارهای توخالی تجزیه‌طلبان ایستادگی کردند

رئیس‌جمهور صحنه‌ای را که مردم غزه با استقامت و ایستادگی خود رقم زده‌اند، باعث بیداری در جهان دانست و گفت: امروز مردم جهان به روشنی دریافته‌اند که نظام استکبار به سرکردگی آمریکا و با همراهی چند کشور شرور اروپایی به چیزی جز منافع خودشان نمی‌اندیشند و انسان، شرافت و حقوق بشر برای آن‌ها هیچ ارزشی ندارد.
مردم کردستان در مقابل شعارهای توخالی تجزیه‌طلبان ایستادگی کردند
1402/08/11 - 14:41
تاریخ و ساعت خبر:
175844
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در ادامه برنامه‌های سفر دولت مردمی به استان کردستان، در اجتماع باشکوه مردم سنندج با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام شرایطی رنج‌آور برای مردم غزه و آزادگان جهان پیش آورده‌اند، تصریح کرد: امروز شاهد دو صحنه و عرصه هستیم؛ یکی صحنه‌ای سیاه و جنایت‌بار از شدیدترین جنایات، ظلم‌ها، تجاوزات و بمباران‌ها علیه مردمی که جرم آنها صرفا دفاع از وطن، خانه و کاشانه خود است و دیگری صحنه‌ای زیبا از حق‌خواهی، عدالت‌طلبی و استقلال‌خواهی که مردم مظلوم غزه رقم زده‌اند.
وی صحنه‌ای را که مردم غزه با استقامت و ایستادگی خود رقم زده‌اند، باعث بیداری در جهان دانست و افزود: امروز مردم جهان به روشنی دریافته‌اند که نظام استکبار به سرکردگی آمریکا و با همراهی چند کشور شرور اروپایی به چیزی جز منافع خودشان نمی‌اندیشند و انسان، شرافت و حقوق بشر برای آنها هیچ ارزشی ندارد. امروز مردم دنیا می‌دانند که عامل اصلی جنایات کسانی هستند که در ظاهر بزرگترین مدعیان حقوق بشر و در واقع اصلی‌ترین ناقضان حقوق بشر هستند. امروز به برکت خون شهیدان و راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که همواره رژیم غاصب صهیونیستی را رژیمی تجاوزکار معرفی می‌کرد، همه دریافته‌اند که ناقضان و متجاوزان حقیقی به حقوق انسان‌ها چه کسانی هستند!
وی اظهار داشت: امروز همه دریافته‌اند که اساس وجودی رژیم صهیونیستی بر قتل، کشتار، تخریب و تجاوز است. امروز همه به حقانیت موضع جمهوری اسلامی ایران پی برده‌اند و ملت‌ها بیدار شده و فهمیده‌اند که دوست کیست و دشمن کدام است؛ مردم دنیا دیگر به خوبی ماهیت رژیمی که ۴ هزار کودک را به قتل رسانده، شناخته‌اند.
مردم کردستان در مقابل شعارهای توخالی تجزیه‌طلبان ایستادگی کردند
رئیس‌جمهور در ادامه مردم استان کردستان را مردمی با صفا، با وفا، مخلص و با بصیرت توصیف کرد که در مقابل شعارهای توخالی تجزیه‌طلبان و معاندان ایستادگی کردند و خاطرنشان کرد: جوانان، پیشمرگه‌ها و همه مردم کردستان حقیقتا در جای‌جای این استان از خودگذشتگی و افتخارآفرینی کردند و با ایستادگی در مقابل توطئه‌های دشمنان برای این استان امنیت و آرامش آفریدند و امروز این امنیت، انسجام و آرامش بستر توسعه استان است.
ما آینده را علیرغم خواست دشمنان بسیار روشن می‌بینیم
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر این‌که «در مسیر قله در حرکت هستیم و در این مسیر خستگی و ناامیدی ممنوع است»، تصریح کرد: امروز ملت ایران بیش از همیشه به آینده امیدوار است و جوانان ما آینده را بسیار درخشان می‌بینند؛ ما آینده را علیرغم خواست دشمنان بسیار روشن می‌بینیم.
وی در ادامه سخنانش با اشاره به برنامه‌های دولت برای استان کردستان، خاطرنشان کرد: تلاش، فعالیت و کار در این استان در حال انجام است. به برکت انقلاب اسلامی شرایط در شهر و روستا و در استان کردستان متفاوت شده و کارهای بسیار زیادی انجام گرفته است.
رئیس جمهور خطاب به دانش‌آموزان، دانشجویان و دانش‌پژوهان گفت: به پدران، مادران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها مراجعه کنید و بپرسید وضع روستای شما قبل و بعد از انقلاب اسلامی چگونه بوده و چقدر تفاوت کرده است.
وی با تاکید بر این‌که «برنامه‌ها و اقدامات بسیاری در استان کردستان وجود دارد که باید برای تکمیل و تحقق نهایی آن‌ها تلاش کرد»، گفت: آن‌چه در این استان در دور اول سفر مورد بررسی و تاکید قرار گرفت، رفع مشکلات مردم بود. مدیران استان تلاش‌هایی را در این زمینه انجام دادند و امروز ما در دور دوم سفر شاهد بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های مختلف هستیم.
وی با اشاره به افتتاح راه‌آهن «سنندج-همدان» تاکید کرد: امروز این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گرفت و مردم عزیز استان می‌توانند با سهولت به استان‌های دیگر از طریق مسیر ریلی رفت و آمد داشته باشند. افتتاح و بهره‌برداری از پروژه «سنندج-همدان» اقدام بسیار خوبی بود که باید از دست‌اندرکاران آن تقدیر و تشکر شود.
در این سفر بیش از ۵ هزار مسکن مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت
رئیسی با اشاره به مسئله مسکن در استان کردستان گفت: در این سفر بیش از ۵ هزار مسکن مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. ۲۵ هزار قطعه زمین نیز در نقاط مختلف استان واگذار می‌شود.
وی خطاب به مدیران استانی، با اشاره به اهمیت اشتغال‌آفرینی برای دولت مردمی اولویت در عرصه اشتغال را بومی‌گزینی عنوان کرد و گفت: حتماً در پروژه‌های استانی از نیروهای بومی استفاده کنید. تلاش کنید که در شرایط مساوی، نیروی تحصیل کرده داخل استان اولویت داشته باشد.
وی در ادامه با بیان این‌که «انتظار مردم کارآمدی سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی در استان است»، گفت: برای مردم کارآمدی سازمان‌ها و دستگاه‌های استانی حائز اهمیت است. من از همکارانم می‌خواهم که با همه وجود تلاش کنند و به دور از هرگونه روابط ناسالم، فساد اداری و پارتی بازی به رفع مشکلات بپردازند و تمام تلاششان این باشد که رضایت مردم را جلب کنند و بدانند که رضایت خداوند در رضایت مردم قرار دارد.
رئیس‌جمهور رفع معضل بیکاری را امری ضروری دانست و تصریح کرد: ظرفیت‌ها و زمینه‌های بسیاری در حوزه اشتغال وجود دارد. امروز در کشور کارخانه‌های نیمه تعطیل کم نداریم. در دولت سیزدهم توانستیم بیش از ۵ هزار کارگاه و کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل را به چرخه تولید بازگرداندیم که این عدد در حال ورود به کانال ۶ هزار است.
وی همکاری دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها در دولت سیزدهم با شرکت‌های دانش‌بنیان را پررنگ عنوان کرد و گفت: امروز فقط وزارت نفت با ۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان ارتباط دارد در حالی که در ابتدای دولت با ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان ارتباط و همکاری داشت.
وی با بیان این‌که «نرخ بیکاری در استان کردستان در تابستان امسال نسبت به ۱۰ سال گذشته کاهشی بوده است»، گفت: امیدوارم استاندار و مدیران محترم هر روز را هم مغتنم بشمارند و برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوان‌های عزیز تلاش کنند.
رئیسی با اشاره به اعتبارات در نظر گرفته شده برای استان کردستان، گفت: برای استان کردستان ۳۵ هزار میلیارد تومان طرح‌های توسعه‌ای در نظر گرفته و هزینه شده است و اعتبارات بیشتری هم در جهت تکمیل طرح‌های نیمه تمام مصوب خواهد شد.
وی مسئله معیشت و زندگی مردم را اولویت اول دولت سیزدهم دانست و تاکید کرد: تمام همکاران من شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا علی‌رغم همه تهدیدها، تحریم‌ها و تمام اقداماتی که دشمنان انجام می‌دهند بتوانند در جهت کاهش مشکلات قدم بردارند.
وی ملت بزرگ ایران و مردم کردستان را ملتی مستقل، آزاده، متعهد به انقلاب و ارزش‌های انقلاب دانست و تاکید کرد: ما امروز به قله نزدیکیم و ملت ایران نیز این راه را می‌پیماید و در این مسیر برای همه الگو شده و خواهد شد.
رئیس جمهور با بیان این‌که «من دوست داشتم به تمام شهرهای استان کردستان سفر می‌کردم اما این امکان وجود ندارد»، گفت: در گذشته شرایط کرونایی وجود داشت و روزی ۷۰۰ خانواده داغدار می‌شدند، اما امروز شرایط متفاوت شده و این امکان وجود دارد که بتوانیم در جمع مردم کردستان حضور پیدا کنیم و دغدغه‌ها و مشکلات آنها را از نزدیک ببینیم و برای رفع آنها تلاش کنیم.
وی گفت: ما می‌توانیم در تهران بنشینیم و از اجرای امور گزارش بگیریم، اما «شنیدن کی بود مانند دیدن»؛ باید از نزدیک مسائل را دنبال و تلاش کرد تا مشکلات حل شود.
رئیس‌جمهور ضمن قدردانی از استقبال علمای شیعه و سنی و مردم سنندج گفت: مردم سنندج با ابراز محبت و احساسات بنده را شرمنده و مورد لطف قرار دادند. من این محبت را به حساب انقلاب و نظام می‌گذارم چرا که مردم به انقلاب، اسلام و نظام عشق و علاقه دارند.
ایسنا
انتهای پیام/ن

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
سفر رئیسی به کردستان سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سیاسی
V
آرشیو