تحلیلی بر تسخیر لانه جاسوسی در کلام امامین انقلاب

حضرت امام(ره)تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم خواندند که مهم تر از انقلاب اول بود . در انقلاب اول نوچه های آمریکا از ایران اخراج شدند و در انقلاب دوم پایگاه و محور قدرت و نفوذ آمریکا تسخیر و ساقط شد در همین راستا میتوان استنباط کرد به فرمایشات مقام معظم رهبری(دامت افاضاته)که می فرمایند؛اِشغال لانه جاسوسی برای این بود که رژیم آمریکا بداند با این انقلاب نمی‌شود شوخی کرد انقلاب این ملت و این کشور،از آن انقلاب‌هایی نیست که توطئه‌ها را تحمل کند.
تحلیلی بر تسخیر لانه جاسوسی در کلام امامین انقلاب
1402/08/13 - 10:58
تاریخ و ساعت خبر:
175908
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - از ایلام: دکتر حمزه صفربیگی دبیر کل نظام مسائل کشور در مجلس شواری اسلامی و تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی به شرح زیر به تحلیل تسخیر لانه جاسوسی پرداخته است:
رهبر انقلاب؛اِشغال لانه جاسوسی را انقلابی بزرگ‌تر،پس از سرنگونی استبداد پهلوی نامید؛در واقع با پیروزی انقلاب اسلامی،استبداد و با تسخیر سفارت امریکا،استعمار از ایران ریشه کن شد
کشف ارتباط برخی جریان های ضد انقلاب و توطئه‌گر با سفارت امریکا،فعالیت‌های جاسوسی سفارت و دامن زدن به اختلاف های قومی،از جمله انگیزه‌های دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در تصرف سفارت خانه امریکا در تهران بود
آمریکایی‌ها،سال‌ها قوانین ایران را نقض می‌کردند و هم در امور داخلی ایران خیلی فراتر از دخالت،ورود داشتند
پس عملکرد دانشجویان کاری هیجانی نبود و هم از نظر عقلانی،هم از نظر سیاسی و هم و از نظر قانونی بسیار مهم و اثرگذار بود و از نقض کنوانسیون و قوانین بین الملل جلوگیری کردند و از منافع ملی حراست
حضرت امام(ره)تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم خواندند که مهم تر از انقلاب اول بود
در انقلاب اول نوچه های آمریکا از ایران اخراج شدند و در انقلاب دوم پایگاه و محور قدرت و نفوذ آمریکا تسخیر و ساقط شد
در همین راستا میتوان استنباط کرد به فرمایشات مقام معظم رهبری(دامت افاضاته)که می فرمایند؛اِشغال لانه جاسوسی برای این بود که رژیم آمریکا بداند با این انقلاب نمی‌شود شوخی کرد انقلاب این ملت و این کشور،از آن انقلاب‌هایی نیست که توطئه‌ها را تحمل کند
جوانان ما لازم است بدانند تسخیر لانه جاسوسی آمریکا تجاوز به خاک یک کشور نبود بلکه عکس العمل به تجاوز یک کشور به خاک ایران بود. کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ دقیقا از همین نقطه طراحی و انجام شد و ملت ایران پس از ۲۶ سال در ۱۳ آبان ۵۸ با حمله به مرکز عملیات، به آن کودتا پاسخ قاطع داد.
از این رو دانشجویان در واقع به سفارت آمریکا حمله نکردند بلکه یک خانه (لانه) تیمی و مرکز جاسوسی علیه کشورشان را تسخیر کردند.
بازخوانی سیاست خارجی آمریکا در بسیاری از کشورهای دنیا نشان می دهد ؛ از بدیهی ترین کارکردهای سفارتخانه در کشورهای ناهمسو با آمریکا، طراحی کودتا و هدایت خرابکاری گسترده بوده است. به نحوی که یک طنز سیاسی می گوید: "در تنها کشوری که هرگز کودتا رخ نخواهد داد آمریکاست چرا که آمریکا در آنجا سفارتخانه ای ندارد!!!
شادی روح تمامی شهدا میهن صلوات 🙏

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
یادداشت، 13 آبان ، یوم الله سیزده آبان، روز استکبارستیزی، تسخیر لانه جاسوسی، انقلاب دوم ایران ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سیاست داخلی
V
آرشیو