آیت‌الله خاتمی: داوطلبانی که واجد شرایط شناخته نمی‌شوند، نظام را زیر سوال نبرند

خطیب نماز جمعه تهران گفت: فضای کشور با نام‌نویسی برای انتخابات مجلس و مجلس خبرگان رهبری، انتخاباتی شده است، کسانی که واجد شرایط شناخته نمی‌شوند در شأن فرهیختگان عمل کنند و نظام را زیر سوال نبرند.
آیت‌الله خاتمی: داوطلبانی که واجد شرایط شناخته نمی‌شوند، نظام را زیر سوال نبرند
1402/08/19 - 17:55
تاریخ و ساعت خبر:
176198
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - آیت الله سید احمدخاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران بیان کرد: یکی از وعده های خداوند این است که اگر شما با خدا بودید و تقوا داشتید خداوند برکات خود را بر شما نازل می کند اما اگر با خدا قهر کردید و رفتار قهرگونه داشتید منتظر مجازاتش باشید.
وی در ادامه اظهار کرد: آیه قرآن است که اگر اجتماعات خدا باور شدند و برای خدا حریم نگه داشتند ما نیز برکات خود را از آسمان و زمین بر این ها نازل می‌کنیم. اگر می خواهید زندگی شما بابرکت باشد، شرط آن خداباوری است. فرق است بین جوانی که انس با خدا دارد و جوانی که با خدا قهر است. آن کسی که انس با خدا دارد آرامش دارد. آرامش بالاترین سرمایه است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: گناه اقتصادی، گناه سیاسی، گناه اجتماعی و گناه اخلاقی همه گناه است، البته بی‌حجابی هم گناه است. خوف این دارم که اگر نگوییم کم‌کم فراموش شود که بی‌حجابی گناه است. امام جمعه شما هستم، امام جمعه مردم متدینی که با عشق به نماز جمعه می آیند. با صراحت می گویم که بی‌حجاب ها، هم به دین اهانت می کنند و هم به متدینین. اگر با دین کاری ندارید چرا به این خانواده شهدا که هموطن شما هستند، دهن‌کجی می کنید. نگرانم دود این گناه به چشم همه برود. بترسید از فتنه‌ای که فقط دودش به چشم گناهکاران نمی رود، این سخن خداست.
وی ادامه داد: گاهی این حرف‌ها را می زنیم در فضای مجازی ما را فحش باران می‌کنند. اما این تکلیف ما است که بگوییم.
خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: ۲۴ آبان، شصتمین سالروز درگذشت مفسر بزرگ علامه سید محمد حسین طباطبایی است؛ صاحب تفسیر المیزان. بزرگی که با پرورش شاگردان برجسته خدمتی بزرگ به اسلام کرد. به همین مناسبت هفته پیش رو هفته کتاب و کتابخوانی است. امتی که اولین آیاتش راجع به کتاب است، نباید با کتاب بیگانه باشد. باید در خط مقدم کتابخوانی باشد. باید بگویند بیشترین کتابخوانی در ایران اسلامی است.
خاتمی گفت: ۲۰ آبان سالگرد شهادت حاج حسن تهرانی‌مقدم پدر صنایع موشکی ایران است که در عرصه اقتدار نظام خدمت بزرگی به ایران کرد. از دانش اموزان تشکر می کنم که در ۱۳ آبان تجمعات ارزشمند داشتند و بصیرت خود را نشان دادند. از خستگی‌ناپذیری رئیس جمهور و به‌ویژه از این سفر اخیر که در نشست منطقه ای از مظلومین فلسطین و غزه گفتند، تشکر می‌کنم.
امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهار کرد: بیش از یک ماه است که از فاجعه بسیار غمبار غزه می‌گذرد؛ بیش از چند بمب اتم بر سر مردم غزه ریختند. کیست که اطفال مظلوم به شهادت رسیده را ببیند و متاثر نشود؟ بیش از یک ماه است که جهان این صحنه ها را می بیند. بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر شهید که ۵ هزار و ۱۰۴ نفر کودک و ۲ هزار و ۸۲۳ زن هستند. این یعنی وحشیگری محض. اگر در آینده و امروز هنرمندانی می‌خواهند وحشیگری را ترسیم کنند، این ها را به نمایش بگذارند.
وی ادامه داد: این طور نیست که آسیب یک جانبه باشد. اگر فلسطینی ها آسیب می بینند، آن ها هم ضربه مهلک جبران ناپذیر خوردند. ۵۰۰ هزار نفر صهیونیسم شهرک ها را ترک کردند و گفتند دیگر بر نمی گردیم. در عرصه داخلی منفور و در عرصه منطقه ای و جهانی اگر تا الان کسی سیمای وحشی این رژیم را ندیده بود، امروز دیدند. بیمارستان را می زنند اما رئیس جمهور منفور آمریکا می رود رژیم صهیونیستی می گوید کار شما نبوده، کار این ها بوده است. به قدری این حرف خنده دار بود که زن جوان‌مرده هم به خنده می آید. دیگر آبرویی برای رژیم صهیونیستی نمانده است. شعار مرگ بر اسرائیل امروز شعار جهان است.
خطیب نماز جمعه تهران در ادامه تصریح کرد: وعده قرآن این است که این رژیم سرانجامی جز ذلت و سقوط ندارد. قرار است این ها ذلیل شوند و خون این شهدا قطعا آنها را زمین گیر خواهد کرد. رهبری فرمودند ان‌شاءالله پیروزی نه چندان دور برای فلسطین و مردم آن خواهد بود.
خاتمی گفت: در خط مقدم این جنایت، رژیم سفاک و صهیونیستی است اما جانیان دیگر این صحنه، جنایتشان کمتر از اسرائیل نیست. دست آمریکا تا مرفق به خون زنان و کودکان آلوده است. همین طور کشورهای ظالم و شرور مانند انگلیس، فرانسه و آلمان. خون این مظلومان گردن آنها را می گیرد. اگر کمک اینها نبود، این رژیم دوامی نداشت.
وی در ادامه تاکید کرد: در این فاجعه ملت های دنیا امتحان خوبی دادند. در آمریکا، انگلیس و آلمان تظاهرات علیه صهیونیست ها برپا شد. اما دولت های این ها امتحان ننگین دادند. از دولت های عربی، انتظار قطع رابطه، کمترین انتظار است. داشتید مسابقه می‌دادید با این رژیم، تا کی می‌خواهید این ارتباط منحوس را داشته باشید. به خود بیایید. اگر اسلام را لحاظ می‌کنید این ها مسلمان و اگر عربیت را لحاظ می کنید این ها عرب هستند. اگر انسانیت را لحاظ می‌کنید این ها انسان هستند. چرا ساکت شدید؟ چرا یکصدا تقاضای قطع بمباران را نمی‌کنید. انتظار از کشورهای عرب قطع رابطه سیاسی و اقتصادی و قطع فروش نفت به رژیم صهیونیستی است.
وی افزود: اینکه رییس جمهور آمریکا و سایر کشورهای ظالم پی در پی خود را به رژیم صهیونیستی می رسانند به این دلیل است که می بینند این رژیم در حال متلاشی شدن است اما به آنها می گویم این وعده خداست که صهیونیست ها از بین خواهند رفت.
خاتمی خاطرنشان کرد: فضای کشور با نام‌نویسی برای انتخابات مجلس و مجلس خبرگان رهبری، انتخاباتی شده است. بیش از ۲۵۰ نفر تاکنون در مجلس خبرگان اسم نوشته‌اند. از علمای بلاد می‌خواهم اگر خود را واجد شرایط می‌بینند تا فردا ساعت ۶ بعد ازظهر ثبت‌نام کنند. هر کسی وظیفه ای در این انتخابات دارد. کاندیداها باید خود را در معرض انتخاب قرار دهند. مجریان باید قانون‌مدار رفتار کنند. همه وظیفه خود را باید به درستی اجرا کنند.
امام جمعه موقت تهران در ادامه بیان کرد: بیش از ۲۴ هزار نفر کاندیدای انتخابات مجلس شدند. مجلس ۲۹۰ نماینده می‌خواهد. مجلس خبرگان ۸۸ نماینده می‌خواهد. طبیعی است که همه راه پیدا نکنند. افرادی که واجد شرایط شناخته نمی‌شوند حق اعتراض دارند اما باید تسلیم قانون باشند اما اگر قانون حق را به قانون‌گذار داد، کسانی که واجد شرایط شناخته نمی‌شوند در شأن فرهیختگان عمل کنند و نظام را زیر سوال نبرند. حفظ حرمت نظام واجب است. نه ناامید شوند و نه مردم را ناامید کنند.
خاتمی گفت: راهبرد دشمن در همه انتخابات برگزاری بی‌رمق انتخابات است. از خدا می‌خواهند که انتخابات بی‌رمق باشد اما وفاداران به شهدا، انتخابات باشکوه با حضور حداکثری می‌خواهند. شما حزب‌اللهی‌ها با تمام وجود برای پرشکوه برگزار کردن انتخابات در صحنه هستید. شما این نظام را به وجود آورده و ۴۴ سال آن را حفظ کرده‌اید و ان‌شاءالله همچنان در صحنه باقی خواهید ماند.
ایسنا
انتهای پیام/ن

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
آیت‌الله سیداحمد خاتمی نماز جمعه حمله به غزه
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سیاست داخلی
V
آرشیو