با این ۴ ترفند، نامزد مورد علاقه‌تان را سریع پیدا خواهید کرد

این مقاله برای افرادی نوشته شده که آماده و مشتاق شروع یک رابطه پر از احساس هستند و به معنی واقعی کلمه نمی‌دانند باید از کجا شروع کنند. در ادامه همراه هم ۳ قدم مهم و اساسی شروع یک رابطه سالم و رمانتیک را بررسی می‌کنیم و درباره هر قدم حرف می‌زنیم.
با این ۴ ترفند، نامزد مورد علاقه‌تان را سریع پیدا خواهید کرد
1403/01/18 - 15:46
تاریخ و ساعت خبر:
191560
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - برای بسیاری از ما شروع یک رابطه رمانتیک می‌تواند بسیار پیچیده و حتی گیج‌کننده باشد. قلمرویی که هرچند پر است از تجربیات تازه و لذت‌بخش اما به سادگی هم ممکن است زخم‌هایی عمیق بر روح و خاطر ما باقی بگذارد. به همین دلیل است که شناخت رابطه در کنار داشتن برنامه‌ای مشخص و حساب‌شده برای آن می‌تواند شانس موفقیت ما در چنین روابطی را بسیار بیشتر کند.
برای برخی از ما یافتن یک فرد مناسب و شروع چنین رابطه‌ای بخش سخت ماجراست و البته که برای بسیاری هم جلو بردنِ اصولی رابطه مشکلی همیشگی است. این مقاله برای افرادی نوشته شده که آماده و مشتاق شروع یک رابطه پر از احساس هستند و به معنی واقعی کلمه نمی‌دانند باید از کجا شروع کنند. در ادامه همراه هم 3 قدم مهم و اساسی شروع یک رابطه سالم و رمانتیک را بررسی می‌کنیم و درباره هر قدم حرف می‌زنیم.

بخش اول: یافتن فرد مناسب
۱. خصوصیاتی که آرزو دارید شریک آینده زندگی‌تان داشته باشد را بنویسید

بسیاری از انسان‌ها بلافاصله پس از آشنا شدن با یک فرد بدون هیچ فکری رابطه را آغاز می‌کنند تنها به این دلیل که از تنهایی هراس دارند. این عادت اشتباه وقت شما را در روابط غیر مناسب هدر می‌دهد و شانس یافتن فرد مناسب را کاهش می‌دهد. بهتر است به جای چنین کاری به این فکر کنید که اساسا از یک رابطه رمانتیک و شریک احتمالی زندگی‌تان چه می‌خواهید و تعیین کنید وجود چه خصوصیاتی می‌تواند یک فرد را برای شما جذاب کند.
احتمالا خواندن این پرسش‌ها به شما در این راه کمک می‌کند:
آیا دوست دارم با فردی در رابطه باشم که خانواده یا حرفه‌اش بخشِ اصلی زندگی اوست؟
من افراد قابل پیشبینی را ترجیح می‌دهم یا معمولا جذب کسانی می‌شوم که غیر قابل پیشبینی هستند؟
وجود چه خصوصیاتی در طرف مقابل برای من غیر قابل تحمل است؟
دوست دارم شریک زندگی من یک رویاپرداز باشد یا ترجیح می‌دهم زندگی را با یک فرد واقع‌گرا شریک شوم؟

توجه داشته باشید که چنین فهرستی باید توسط شما و بر اساس شخصیتتان کامل شود و در تهیه آن نهایت صداقت را به کار ببرید.
----------------------------------------------------------------------------------------------
۲. وقتتان را برای کارهایی صرف کنید که از آن‌ها لذت می‌برید
ایده‌آلترین فرد برای هر کدام از ما شخصی است که با ما نقاط مشترک بیشتری داشته باشد و بهترین راه برای ملاقات با چنین فردی مشغول شدن به کارهایی است که دوستشان داریم. این احتمالا بهترین راه برای شروع یک رابطه است چرا که وقتی مشغول کارهایی هستیم که از آن‌ها لذت می‌بریم به صورت طبیعی شانس جذب آدم‌هایی شبیه به خودمان را بیشتر می‌کنیم.----------------------------------------------------------------------------------------------
۳. به آشنایان و دوستانتان توجه ویژه‌ای داشته باشید
دوستان و نزدیکان شما به احتمال زیاد افرادی هستند که نقاط مشترک زیادی با شما دارند و به همین دلیل احتمالا بهترین حلقه ارتباطی برای یافتن فرد مناسب هستند. دقیقا به همین دلایل است که شما باید توجه ویژه‌ای به دوستان و آشنایانتان داشته باشید و اگر آماده آشنایی با فردی مناسب هستید حتما پیش از هرچیز دوستان و نزدیکانتان را در جریان قرار دهید.
----------------------------------------------------------------------------------------------
۴. فضای مجازی را دست‌کم نگیرید
به کلیشه‌هایی مانند اینکه اینترنت و شبکه‌های مجازی راه مناسبی برای یافتن فرد مناسب نیست توجه نکنید. ما در زمانی زندگی می‌کنیم که بخش قابل توجهی از آشنایی‌ها از همین طریق اتفاق می‌افتد هرچند که باید باتدبیر عمل کنیم و مسائل بیشتری را در نظر داشته باشیم.
اگر مایل هستید با فردی از طریق اینترنت آشنا شوید باید به این نکته توجه داشته باشید که فضای مجازی هم پر است از آدم‌هایی مثل شما که به دنبال یک رابطه طولانی و سالم هستند و هم پر است از افرادی که با هر هدف و نیتی تصویری غیرواقعی از خودشان نشان می‌دهند.

بخش دوم: آغاز یک ارتباط
----------------------------------------------------------------------------------------------
۱. با هم وقت بگذرانید
به محض یافتن فرد مناسب و آغاز آشنایی، مهمترین نکته وقت گذراندن با هم است. واقعا فرقی نمی‌کند که در یک رستوران یا کافه چیزی بخورید یا به تئاتر بروید و یا فقط قدم بزنید. وقت گذراندن و حرف زدن به شما شانس قوی‌تر کردن این ارتباط را می‌دهد. هرچند تداوم این ملاقات‌ها اهمیت دارد اما بد نیست به این نکات هم توجه کنید:
افراط نکنید. هرچند چند ملاقات در هفته در زمان آشنایی می‌تواند به ارتباط شما کمک کند اما زیاده‌روی در تعداد این ملاقات‌ها می‌تواند آسیب‌زا باشد.
به طرف مقابل فضا بدهید. باید حواستان باشد در این مرحله مانند یک فرد محتاج به توجهِ مداوم رفتار نکنید و به طرف مقابل فضا و آزادی بدهید.
----------------------------------------------------------------------------------------------
۲. طرف مقابل را واقعا بشناسید
در مرحله آشنایی نکته مهم بعدی پرسیدن سوال‌های مهم و اساسی و البته توجه به پاسخ‌های فرد مقابل است. توجه داشته باشید که در این مرحله هرچه بهتر شریک احتمالی زندگی‌تان را بشناسید ارتباط شما قدرتمندتر خواهد شد.
----------------------------------------------------------------------------------------------
۳. با رفتارهای صادقانه اعتماد او را جلب کنید
فراموش نکنید که ساختن اعتماد به زمان احتیاج دارد و مواردی چون تداوم در رفتارهای صادقانه و حاضر شدن در مواقع سختی به آن کمک می‌کند. اشتباه‌های کوچک در این مرحله می‌تواند طرف مقابل را برای همیشه به شما بدبین کند پس فقط قول‌هایی بدهید که مطمئن هستید می‌توانید به آن‌ها عمل کنید و از جادوی صداقت غافل نشوید.
بخش سوم: آغاز تعهد
----------------------------------------------------------------------------------------------
۱. به او بگویید از این رابطه چه می‌خواهید
صرفا چون چند بار در هفته با هم ملاقات می‌کنید و اوقات خوشی را با هم می‌گذرانید نباید فرض کنید او از قصد و نیت شما خبر دارد. درباره چنین موضوع مهمی باید صادقانه و البته قاطع حرف بزنید. در خلال چنین صحبت‌هایی به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که آیا چیزی که او از این رابطه می‌خواهد با خواسته‌های شما هماهنگ است؟
----------------------------------------------------------------------------------------------
۲. درباره مرزها و خطوط قرمز حرف بزنید
رابطه قوانینی دارد و بخش سخت ماجرا اینجاست که این قوانین برای هر فرد متفاوت است. اگر از اهمیت این مرحله غافل شوید بعدها پشیمان خواهید شد. با هم در محیطی آرام بنشینید و درباره خطوط قرمز شخصی خود بحث کنید و به او بگویید چه رفتارهایی را تحمل نخواهید کرد و با نهایت تمرکز به پاسخ‌های او گوش دهید.
----------------------------------------------------------------------------------------------
۳. همیشه آماده سازش کردن باشید
هرچقدر هم که فردِ انتخابی شما شبیه به خودتان باشد و علایق مشترکی داشته باشید باز هم بر سر مسائل زیادی متفاوت فکر خواهید کرد. اینجاست که اهمیت سازش و کوتاه آمدن مشخص می‌شود. توجه داشته باشید که گذشتن از خطوط قرمزتان اشتباهی بزرگ است اما باید همیشه آماده باشید تا برای خوشحالی شریک زندگی‌تان از چیزهای کوچک بگذرید.
این نکته را هم فراموش نکنید که سازش لازمه یک رابطه موفق است تنها به شرطی که هر دو طرف حاضر به انجام آن باشند. اگر همیشه شما مجبور به کوتاه آمدن هستید خبر بدی برایتان دارم اما اگر در رابطه‌ای هستید که هر دو طرف آماده گذشت هستند می‌توانید به آینده این رابطه خوشبین باشید.
برترین ها
انتهای پیام/م

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
رستوران، تمرکز،، رابطه، رابطه سالم، رابطه رمانتیک ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهارتهای زندگی
V
آرشیو