ابوترابی‌فرد: صهیونیست‌ها در حال تجربه شکست‌های بزرگ و استثنایی هستند

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نقشه جهان و منطقه در حال تغییر و تحول، جایگاه جهانی و موقعیت منطقه‌ای ایالات متحده در معرض تهدید و رژیم صهیونیستی در حال تجربه شکست‌های بزرگ و استثنایی است.
ابوترابی‌فرد: صهیونیست‌ها در حال تجربه شکست‌های بزرگ و استثنایی هستند
1403/01/17 - 13:21
تاریخ و ساعت خبر:
191730
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه تهران، گفت: در روز قدس پساطوفان الاقصی قرار داریم که مبارک‌تر از همه روزهای قدس است. اکنون در کوران جنگ حماسه‌ساز غزه و در اوج قساوت صهیونیست‌ها و در شرایطی که دشمن شکست خورده و مأیوس، فاجعه‌آفرینی می‌کند، راهپیمایی روز قدس در جهان اسلام و در شرق و غرب و شمال و جنوب جهان پشتوانه محکم و بی‌بدیلی برای مجاهدان خط مقدم در غزه و مردم غیور فلسطین فراهم خواهد آورد.
وی با بیان اینکه روز قدس به‌عنوان روز بیعت با فلسطین نقش محوری در حمایت از آرمان فلسطین و مقاومت غزه ایفا خواهد کرد، ادامه داد: امام راحل در نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان، طوفان الاقصی را مشاهده می‌کرد و روز قدس را نه روز رویارویی با اشغالگران سرزمین فلسطین، بلکه روز رویارویی امت اسلام و مستضعفان با اردوگاه استکبار می‌دانست.
خطیب موقت نماز جمعه تهران، افزود: نایب حکیم و شجاع خمینی کبیر هم با بصیرت و درایت آرمان فلسطین را در این سال‌های پرفراز و نشیب بین امواج فتنه‌ها، زنده، پویا و مشعشع برگزار می‌کنیم که نقشه جهان و منطقه در حال تغییر و تحول بنیادین و جایگاه جهانی و موقعیت منطقه‌ای ایالات متحده در معرض تهدید و رژیم صهیونیستی در حال تجربه شکست‌های بزرگ و استثنایی است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران، تأکید کرد: عملیات طوفان الاقصی زلزله‌ای در ساختار سیاسی، نظامی و اقتصادی رژیم صهیونیستی ایجاد کرده و مدل جنگ نامتقارن محور مقاومت در غزه، لبنان، عراق و یمن، برتری نظامی این رژیم را به چالش کشیده است.
وی افزود: در جنگ اراده‌ها، مقاومت اسطوره‌ای ملت مظلوم و مقاوم غزه اراده انسان مؤمن و الهام گرفته از عاشورا را در معرض نگاه جامعه جهانی قرار داده است. صهیونیست‌ها در غزه شاهد شکست همه جانبه سیاسی، نظامی و رسانه‌ای در افکار عمومی جهان هستند.
ابوترابی‌فرد ادامه داد: این امر باعث محکومیت تل‌آویو در دادگاه حقوق بشر شورای امنیت و اجماع سازی در مجمع عمومی سازمان ملل به حمایت از غزه شد. صهیونیست‌ها مفهوم حقوق بشر را در مقابل نگاه بین‌المللی به سخره گرفتند و آمریکا و دیگر رژیم‌های غربی مدافع حقوق بشر در حمایت از آنان کف می‌زنند و پایکوبی می‌کنند. جهان مدرن به عصر جنگل بازگشته است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: تل آویو برای اینکه بتواند راهی برای خروج از بن‌بستی که نتیجه اشتباه محاسباتی او باشد پیدا کند، بازی خطرناکی علیه مستشاران ایرانی در سوریه آغاز کرده است. این حمله به لحاظ نقطه عملیات و موقعیت و جایگاه ویژه سرلشکر زاهدی و افراد برجسته حاضر، حائز اهمیت است. صهیونیست‌ها در بحبوحه فشارهای بین‌المللی، شدت یافتن تنش‌ها در کرانه باختری، درگیری‌های گسترش‌یافته داخلی و گسترش اختلافات با شرکای غربی خود که به رسانه‌ها راه یافته است، دست به این اقدام زدند. این رژیم در طول ۶ ماه اخیر ضربات مرگباری را دریافت کرده که در طول ۷۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
وی افزود: فلسطین اشغالی برای صهیونیست‌ها از غزه تا کرانه باختری و برای آمریکایی‌ها از عراق تا یمن عرصه فرسایشی است. امروز صهیونیست‌ها در غزه و کرانه باختری و جنوب لبنان و در دریای سرخ، چنان ضرباتی را دریافت کرده‌اند که فرود ده‌ها موشک بالستیک در سرزمین‌های اشغالی از ایجاد آن ضربات ناتوان است.
ابوترابی‌فرد با بیان اینکه صهیونیست‌ها و متحدانشان در میان امواج ساحل مدیترانه و دریای سرخ گرفتارند، یادآور شد: اقدامات مذبوحانه در دمشق و چابهار در مسیر احیای قدرت بازدارندگی فروریخته تل‌آویو فاقد ارزش راهبردی و نظامی است، هرچند شهدای آن بسیار عزیز و ارجمند هستند و امروز بر دستان مردم و زنان تهرانی تشییع می‌شوند و وداع با آنان برای ملت عزیز و محور مقاومت سنگین است. ایران برای پاسخگویی، متناسب با حمله دشمن و با حوصله و دقت عمل می‌کند و قطعاً محاسبات دشمن را در هم خواهد ریخت.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: غرب با مصونیت کامل از هرگونه کیفر در طول ۷۶ سال گذشته به طور آشکار از هرگونه حمایت مالی، سیاسی و نظامی از رژیم صهیونیستی دریغ نکرده است. با طوفان الاقصی و جنایات صهیونیست‌ها در غزه امروز شاهد شکست همه جانبه سیاسی، نظامی و رسانه‌ای صهیونیست‌ها در افکار عمومی جهان محکومیت تل‌آویو در دادگاه حقوق بشر، شورای امنیت و اجماعَ‌سازی در مجمع عمومی سازمان ملل به حمایت از غزه هستیم.
وی یادآور شد: کشتار و نسل‌کشی فلسطینی‌های بی‌پناه تخریب و ویرانی حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی، ۲۲۷ مسجد و ۱۰۰ مدرسه و دانشگاه و ویرانی و از رده خارج شدن ۲۲ بیمارستان، بمباران وحشیانه و موشکباران و حمله تانک‌ها، توپ‌ها و زره پوش‌ها محاصره کامل باریکه غزه، رژیم جعلی کودک‌کش را به نماد جرم در نظام حقوق بین‌الملل تبدیل کرده است. در فاجعه غزه عناوین جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت و نابودسازی نژادی و نسل‌کشی به بدترین و بی‌سابقه‌ترین و زشت‌ترین شکل به نمایش گذاشته شده است.
وی ادامه داد: فرزندان اسلام در غزه مظلوم و مقاوم و سرزمین فلسطین تا این لحظه با مقاومت بسیار بزرگ و استثنایی و تحسین برانگیز، ارزش‌های والای اسلام را در میدان نبردی نابرابر به نمایش گذاشته‌اند و تل آویو بعد از گذشت ۶ ماه از آغاز عملیات خود جز کشتار و نابودی ساختمان‌ها دستاوردی نداشته و در کلاف پیچیده از محاسبات غلط خود گرفتار آمده و به هیچ یک از اهداف اعلام شده دست نیافته است.
ابوترابی‌فرد یادآور شد: مردم غزه کوچ نکردند و حماس هم نابود و ساقط نشد و همه فرماندهانش ترور نشدند و به اسرای اسرائیلی دست نیافتند و نتوانستند امنیت غلاف غزه را برای بازگشت هزاران آواره تامین کنند و توانایی برای ادامه جنگ را از دست دادند و به خط آخر رسیدند.
وی ادامه داد: در مقابل اولاً تظاهرات گسترده از شمال تا جنوب، غرب تا شرق به ویژه در کشورهای غربی به نفع فلسطین با شعار آزادگی فلسطین و استمرار آن نشان از تحول بزرگ در جامعه جهانی و افکار عمومی غرب دارد که می‌تواند زمینه‌ساز تحولات سیاسی در این کشورها باشد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: تظاهرات گسترده در داخل سرزمین‌های اشغالی آن هم در زمان جنگ نشان از گسیختگی اجتماعی این جامعه دارد. طوفان الاقصی شکاف‌های اجتماعی درون رژیم صهیونیستی را فعال و بحرانی کرد. آوارگی حدود ۴۰۰ هزار نفر و مهاجرت حدود ۵۰۰ هزار صهیونیست و فراخوان نیروهای ذخیره و احتیاط طی دو مرحله برای حضور در میادین جنگ، زمینه نابودی تجاری رژیم جعلی و ضرر ۸۰ میلیارد دلاری را درظرف ۶ ماه فراهم آورده است و با حضور مقتدرانه انصارالله یمن عملاً حدود ۴۰ درصد از تجارت بین‌الملل و حمل و نقل دریایی رژیم جعلی از دسترس آنها خارج شده و بندر ایلات رسماً تعطیل شده است.
وی ادامه داد: همچنین رژیم صهیونیستی رویاروی یک جبهه مقدم قدرتمند و شبکه منسجم و هماهنگ نظامی و ایدئولوژیک با استراتژیک و راهبرد واحد و هماهنگ در کنار مردم قهرمان حماس و جهاد اسلامی قرار گرفته است. جبهه‌ای از دریای سرخ، دریای مدیترانه تا خلیج فارس.
ابوترابی‌فرد تاکید کرد: به گفته مقام سابق ارشد اطلاعات رژیم صهیونیستی این رژیم در درون حلقه آتش قرار گرفته است. این حلقه آتش موجب شکست قطعی صهیونیست‌ها در غزه و شکست ائتلاف آمریکایی - انگلیسی در دریای سرخ شده است.
ایسنا
انتهای پیام/ن

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
محمدحسن ابوترابي‌فرد نماز جمعه روز قدس
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سیاسی
V
آرشیو