اردبیلی خبر داد؛

مدل‌سازی برای کنشگری و نوآوری دختران در تهران

مشاور شهردار تهران در امور زنان و خانواده گفت: کنشگری، نوآوری و رویکردهای جدیدی که در شرایط کنونی، دختران به آن نیاز دارند باید شناسایی و برای آن مدل سازی شود.
مدل‌سازی برای کنشگری و نوآوری دختران در تهران
1403/01/24 - 19:27
تاریخ و ساعت خبر:
192004
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - مریم اردبیلی در نخستین نشست مدیران امور زنان و خانواده مناطق ۲۲ گانه در سال جدید اظهارکرد: امسال، سال اکران همه اقدامات در حوزه بانوان است.
وی با بیان اینکه از سال گذشته نهضت نوسازی و بهسازی زیرساخت‌های ویژه بانوان آغاز شده است افزود: این فرآیند در سال‌جاری نیز با توجه به بودجه‌های در نظر گرفته شده؛ ادامه خواهد داشت.
مشاور شهردار تهران در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: آقای زاکانی بر تقویت و ارتقای حوزه بانوان تاکید دارند و خواستار افزایش وسیع‌تر حیطه کاری در این حوزه هستند.
اردبیلی تاکید کرد: تلاش شده هر آنچه از گذشته و تجربه‌های قبل به دست ما رسیده و هر آنچه که در طول سال گذشته تجربه شده است، احیا، ابقاء، تثبیت و ارتقا داده شود.
مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران همچنین با بیان اینکه سعی بر این بوده که نیازهای روز جامعه به ویژه پایتخت در حوزه دختران و زنان شناسایی شود، ادامه داد: کنشگری، نوآوری، رویکردهای جدیدی که در شرایط کنونی، دختران و البته شهر ما به آن نیاز دارند باید شناسایی و برای آن مدل سازی شود. برخی از مدل‌هایی که در سال گذشته طراحی شده، بسیار نوآورانه و در ایجاد تحول و یادگیری مؤثر بوده است که این روند باید ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه در اداره کل امور زنان و خانواده انباشتی از تجربه و دایره وسیعی از پروژه‌های متعدد و متنوعی را با کمک هم احصا کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: اگر نگوییم صددرصد اما ضریب شاملیت بسیار خوبی را پوشش داده‌ایم. همچنین در همین دوره مدیریت شهری سعی کرده‌ایم، نقاطی از اقشار، سنین و نیازهای زنان و دختران که باقی دستگاه‌های مسئول زمین گذاشته‌اند را تا حد توان، پوشش دهیم.
اردبیلی تاکید کرد: رویکرد ما پر کردن خلأهای شهر تهران در حوزه زنان و دختران است. این خلأها کماکان بسیار زیاد است اما در بسیاری از مدل‌های کاری مثل «هزار امید» توانسته‌ایم موفق عمل کنیم.
مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران اضافه کرد: در سال جاری باید اقدامات خوب را تثبیت و محکم و برای سایر خلأها، راهکار پیدا کنیم تا گروه‌های اجتماع محور، ماندگار بمانند و شهروندان از ثمره آن بهره‌مند شوند.
وی با تاکید بر این موضوع که امسال، سال توسعه و تثبیت است تصریح کرد: خیلی مهم است که بدانید امسال، سال اکران همه اقدامات در حوزه بانوان است. یعنی ما باید به عموم جامعه این آگاهی را در خصوص شهری بدهیم که بانوانش کنشگر هستند، نوآوری دارند و مسائل را حل و فصل می‌کنند.
اردبیلی با اشاره به این موضوع که ایجاد اتمسفر مثبت در فضای شهر برای خلق اتفاق‌های خوب، ضروری است ادامه داد: باید تجارب مثبت را به خوبی به اشتراک بگذاریم.
مهر
انتهای پیام/م

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
زنان، خانواده، کنشگری،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
زن و خانواده
V
آرشیو