ترویج روحیه مقاوم و پایداری زنان ایثارگر در راستای آرمان‌های نظام اسلامی ایران است

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با اشاره به اهمیت جایگاه بانوان شهیده گیلانی گفت: تمام تلاش مجموعه کمیته زن، خانواده و دفاع مقدس گیلان باید به گونه ای باشد که روحیه مقاوم و محکم بانوان، استقامت، ایستادگی، پایداری و ایثار زنان در راستای آرمان‌های نظام اسلامی ایران الگوسازی شود.
ترویج روحیه مقاوم و پایداری زنان ایثارگر در راستای آرمان‌های نظام اسلامی ایران است
1403/02/17 - 11:00
تاریخ و ساعت خبر:
192975
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - از گیلان طاهره عاشوریان در جلسه کمیته زن، خانواده و دفاع مقدس در استانداری گیلان با اشاره به برگزاری دومین کنگره هشت هزار شهید استان گیلان اظهار کرد: زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس همواره نقش برجسته ای داشتند بنابراین الگوسازی و معرفی بانوان ایثارگر و شهید به نسل جوان مهم و اساسی است.
وی با بیان اینکه بر مبنای تعریف نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش زن مسلمان ایرانی در معرفی الگوی جدید از «زن» تاریخ ساز است، افزود: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، صحنه ظهور زنانی دانستند که اوج احساس، لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد، شهادت و مقاومت عجین کرده و مردانه ترین میدانها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری خود فتح کردند.
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با اشاره به اهمیت جایگاه بانوان شهیده گیلانی بیان کرد: تمام تلاش مجموعه کمیته زن، خانواده و دفاع مقدس گیلان باید به گونه ای باشد که روحیه مقاوم و محکم بانوان، استقامت، ایستادگی، پایداری و ایثار زنان در راستای آرمان‌های نظام اسلامی ایران الگوسازی شود.
عاشوریان با اشاره به برگزاری موفق دومین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در گیلان و معرفی اولین بانوی شهیده رسانه کشور افزود: با پیگیری سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان، شهیده طاهره حدادنژاد به عنوان اولین بانوی شهیده رسانه و شهید سازمان بسیج رسانه کشور معرفی شده است که برنامه های متعددی در این باره در استان برگزار خواهد شد.

لزوم الگو سازی در حوزه زن و دفاع مقدس
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه زنان شهید و جانباز نماد ایثار، ازخودگذشتگی و مقاومت در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب هستند و درس عزت و آزادگی را به همگان آموختند، افزود: شایسته است تا پایان اردیبهشت برنامه ها و طرحها در قالب کارگروه ها همراه با منابع تامین اعتبار به این کمیته اعلام شود.
زهرا یعقوب نژادبا بیان اینکه در سال جاری دو یادواره شهدای زن در دو شهرستان برگزار می شود، افزود: شایسته است تا کتابی متخص شهدای زن استان نوشته و معرفی گردد.
وی با تاکید بر لزوم ارتباط همه اعضا کارگروه ها جهت هماهنگی برنامه ها افزود: طرحها و ایده های مطروحه در جلسه برای دبیرخانه ارسال شود .
یعقوب نژادافزود: هدف ما جریان سازی و الگو سازی در حوزه زن و دفاع مقدس است، تا زمان کنگره با سه کلید واژه زن، کودک، خانواده در سطح اهداف عالیه قرار بگیرد.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
طاهره عاشوریان ،جلسه کمیته زن، خانواده و دفاع مقدس،استانداری گیلان ، زنان و انقلاب اسلامی ،زنان و دفاع مقدس، شهدای زن ، کنگره شهدای زن ایران
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
گیلان
V
آرشیو