چرا دانشگاه‌های آمریکا علیه سیاست‌های این کشور به پا خواست؟

داخل آمریکا نیز دانشجویان و افکارعمومی معترض با اتهام هایی مانند یهودستیزی سرکوب می شوند. در حوزه تسلیحاتی نیز بمب هایی که آمریکایی ها به صهیونیست ها می دهند بر سر مردم فلسطین آوار می شود. اخیرا رسانه های غربی از تحویل محموله جدیدی به اسرائیل خبر داده اند که در آن بمب های 2000 پوندی که می تواند چند ساختمان را با خاک یکسان کند در بین این تجهیزات نظام دیده می شود.
چرا دانشگاه‌های آمریکا علیه سیاست‌های این کشور به پا خواست؟
1403/02/22 - 15:23
تاریخ و ساعت خبر:
193141
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - امیرحمزه نژاد : نزدیک به 40 دانشگاه آمریکایی صحنه اعتراضات دانشجویان علیه سیاست‌های حمایت آمیز از رژیم صهیونیستی شده است. این دانشگاه‌ها چند ماهی است که ملتهب است. اگر به چند ماه پیش نگاهی بیندازیم به خوبی مشاهده می کنیم که سران آمریکا به خوبی نسبت به این التهابات خبر داشتند. از این رو بود که سعی کردند با بازجویی از روسای چهار دانشگاه مطرح این کشور نسبت به وقوع دامنه دار این اعتراضات جلوگیری کنند. در همین زمینه بود که رئیس دو دانشگاه پنسیلوانیا و هاروارد مجبور به استعفا شدند اما حالا دانشگاه کلمبیا آمریکا به کانون اصلی اعتراضات دانشجویان این کشور بدل شده است.
دانشجویان با برپایی خیمه های اعتراضی و مقاومت در برابر پلیس آمریکا که سعی دارند آنان را متفرق کنند حمایت خود را از کودکان و مردم مظلوم غزه ابراز کرده اند. همین مقاومت سبب شده که فشار چشمگیری بر روی آمریکا وارد شود. آمریکا در این زمینه هم حقوق بشر،‌حقوق زنان و آزادی های مختلف را زیر پا گذاشته است.
سران این کشور سعی می کنند با اتهام افکنی علیه دانشجویان و یهودستیز نامیدن آن ها این اعتراضات را خاموش کنند اما همه این موارد نشان می دهد که افکارعمومی جهان خصوصا بخش جوان و علمی آن به چه میزان نسبت به سیاست های ضدانسانی غرب آگاه شده است.
هرچند در این میان بازهم اسرائیل بدون توجه به این مسائل به جنایات خود ادامه می دهد. اخیرا حملات این رژیم به رفح سبب به بار آمدن صحنه ای دلخراش از شهادت دو کودک فلسطینی شده که در شبکه های اجتماعی بازتاب بسیاری یافته و احساسات عمومی را دوباره جریحه دار کرده است.
اسرائیل با حمایت های همه جانبه آمریکایی و غربی ها روبروست. حمایت های سیاسی غرب از اسرائیل در مجامع حقوق بشر به شدت نمایان است. این حمایت ها تا جایی است که شکایت آفریقای جنوبی از رژیم آپارتایدی صهیونیستی با وجود مدارک مختلف جنایات و نسل کشی مردم غزه نتوانست از ادامه این روند جلوگیری کند.
در داخل آمریکا نیز دانشجویان و افکارعمومی معترض با اتهام هایی مانند یهودستیزی سرکوب می شوند. در حوزه تسلیحاتی نیز بمب هایی که آمریکایی ها به صهیونیست ها می دهند بر سر مردم فلسطین آوار می شود. اخیرا رسانه های غربی از تحویل محموله جدیدی به اسرائیل خبر داده اند که در آن بمب های 2000 پوندی که می تواند چند ساختمان را با خاک یکسان کند در بین این تجهیزات نظام دیده می شود.
البته غیر از آمریکایی ها که بیش از 60 درصد تجهیزات نظامی اسرائیل را تامین کنند آلمان ها نیز با 30 درصد صادرات نظامی و تجارت مرگ را به سرزمین‌های اشغالی بر عهده دارند. درواقع این موضوع به خوبی نشان می دهد که آمریکا و اسرائیل به چه میزان از کشتار مردم فلسطین سود می برند. متاسفانه جنگ اگرچه برای بسیاری از مردم جهان یک موضوع فاجعه آمیز است اما غرب از بسیاری از جنگ های که بوجود آمده سود برده است. آنچه در این راستا بسیار مهم و حیاتی است توقف کشتار فلسطینیان است که آمریکایی ها اگرچه وانمود می کنند که از جنگ در غزه نگران هستند اما با حمایت های بی چون و چرای آنان و درواقع چراغ سبز غرب است که این نسل کشی آشکار در حال وقوع است.
با همه فجایعی که در غزه در حال اتفاق است اما افکارعمومی جهان به ویژه دانشجویان در کشورهای مختلف خصوصا کشورهای غربی و کشورهایی که تابع غرب هستند در جوش و خروش افتاده است. ژاپن، استرالیا، هلند، فرانسه،‌انگلیس،‌نروژ و ... صحنه اعتراضات دانشجویان بر ضد سیاست های آمریکا و غرب و جنایات صهیونیست‌هاست.
اعتراضات گسترده ضد جنایات اسرائیلی در سراسر جهان مقامات رژیم صهیونیستی را وحشت زده کرده است. با گسترش دامنه تظاهرات ضدصهیونیستی علیه تل‌آویو در سراسر جهان مقامات صهیونیست نسبت به احتمال حمله به نمایندگی‌های این رژیم هشدار دادند. اگرچه صهیونیست ها دست به کشتار فلسطینان می زنند اما افکارعمومی جهان با نفرتی بزرگ نسبت به اعمال آنان شکل گرفته است.
احساسات و اعتراضات علیه ظلم و جنایات رژیم صهیونیستی به عنوان یک موج گسترده در حال افزایش در جهان است و این موضوع نه تنها باعث نگرانی صهیونیست‌ها شده بلکه سردمداران کشورهای غربی را نیز دچار چالش جدی کرده است.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
دانشگاه های آمریکا، دانشجویان آمریکایی ، حمایت از فلسطین ، یهود ستیزی ، حمایت از غزه، محکومیت اسرائیل ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
بین الملل
V
آرشیو