تاریخ‌شناس مطرح کرد:

رویداد امید می‌تواند حصر رسانه‌ای دشمن را بشکند

خسرو معتضد در رویداررسانه امید در جمع خبرنگاران گفت: کتاب «خون خاک» را در 10 جلد نوشتم که 3 جلد آن چاپ شده و 7 جلد در دست چاپ است و در این کتاب به تاریخ نفت ایران پرداخته شده و مردم می‌توانند با مطاله این کتاب به قدرت نفتی ایران پی ببرند.
رویداد امید می‌تواند حصر رسانه‌ای دشمن را بشکند
1403/02/29 - 14:49
تاریخ و ساعت خبر:
193425
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - خسرو معتضد در رویداررسانه امید در جمع خبرنگاران گفت: کتاب «خون خاک» را در 10 جلد نوشتم که 3 جلد آن چاپ شده و 7 جلد در دست چاپ است و در این کتاب به تاریخ نفت ایران پرداخته شده و مردم می‌توانند با مطاله این کتاب به قدرت نفتی ایران پی ببرند.
تاریخ‌شناس، مدرس دانشگاه، نویسنده 157 عنوان کتاب ادامه داد: ایران در طول 45 سال از انقلاب دستاوردهای چشم‌گیری در زمینه های مختلف داشته است که افراد زیادی از آن مطلع نیستند و رسالت خبرنگاران و اصحاب رسانه در عصر کنونی بیشتر از گذشته است.
وی افزود: در گذشته هم سینماها قبل از پخش فیلم دستاوردها و مهمترین اخبار رسانه‌ای را به مدت بسیار کوتاه قبل نشان می دادند و امروز نیز می تواند این مهم اتفاق بیفتد تا امیدآفرینی در کشور جریان داشته باشد.
مدرس دانشگاه تصریح کرد: رقم مطبوعات در سال 1357 حدود 136 نشریه بود اما امروز این رقم بسیار بیشتر است اما اخبار امیدآفرین در کشور نیز قابل توجه نبوده و باید در این زمینه تلاش شود.
معتضد با بیان اینکه انقلاب در هرجایی که انجام می‌شود، علت دارد، گفت: اگر قرار باشد که هیچ سلسله‌ای عوض نشود، الان پیشتازان برای ما تصمیم می‌گرفتند و ایران انقلاب کرد و امروز به مهمترین و مستقل ترین و الگوترین کشور منطقه تبدیل شده است.
وی ادامه داد: تاریخ نیز همواره پر از داستان‌های عبرت‌آموز است که سلسله‌های مختلف عوض شدند تا تغییرات خوبی را در عصر خود رقم بزنند.
مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه امروز دنیا درصدد بیان دستاوردهای انقلاب است، بیان کرد: بر اساس آمار بانک جهانی در سال 1356 حدود 46 درصد مردم ایران در فقر زندگی می‌کردند اما انقلاب امروز این آمار را از بین برده و با اقدامات مختلف فاصله طبقاتی بین مردم کاهش یافته و عدالت اجتماعی در کشور برقرار است.
معتضد با بیان اینکه 52 درصد درشهرها و 70 درصد مردم در روستاها در سال 1357 بی سواد بودند، افزود: امروز به لطف انقلاب بی سوادی در کشور از بین رفته و سهم زنان در این آمار قابل توجه است.
وی تاکید کرد: در سال 1355 طبق آمار بانک جهانی حدود یک سوم مردم ایران در خانه‌های یک اتاقی و مسکن‌های نامناسب زندگی می‌کردند، اما به برکت انقلاب همه مردم در مسکن مستقل و مناسب زندگی می‌کنند.
مدرس دانشگاه گفت: تاریخ‌شناسان دقیق می‌دانند که ایران در مسیر پیشرفت بسیاری از آمارها را جابه جا کرده و در تمامی دستاوردها در دنیا پیشران است.
معتضد ادامه داد: در دوران قبل از انقلاب صادرات غیرنفتی 2 درصد بوده اما امروز این آمارها رشد چشم‌گیر داشته و توانستیم در بسیاری از حوزه‌های مختلف جزو برترین‌های دنیا باشیم.
وی در پایان اظهار داشت: بیان دستاوردهای انقلاب و نظام موجی از امید را در کشور زنده می کند، بنابراین رسالت اصحاب رسانه در این بین بسیار چشم‌گیر بوده و رویداد رسانه امید نیز اقدامی موثر برای شکست حصر رسانه ای دشمن است.
انتهای خبر/

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
جام رسانه ای امید، خسرو معتضد
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
V
آرشیو