به دنبال یافتن مشترکات جهانی در حوزه خانواده هستیم

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور و همراهانش گفت: ملت ما سختی‌ها و رنج‌های زیادی را تحمل کرده و مقاوم ایستاده و چالش‌ها را به فرصت تبدیل کرده است. بنابراین این حادثه دردناک هم تبدیل به فرصت خواهد شد و با انسجام ملی گام‌های بزرگی برای رسیدن به هدف برخواهیم داشت.
به دنبال یافتن مشترکات جهانی در حوزه خانواده هستیم
1403/03/01 - 09:50
تاریخ و ساعت خبر:
193593
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - انسیه خزعلی در نشست گفتمان سازی نخبگانی و در جمع صاحب نظران حوزه زنان و خانواده، بیان کرد: با توجه به تاکید معاون‌ اول رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه هیچ اقدام و برنامه‌ای نباید تعطیل شود، نشست را طبق برنامه برگزار کردیم تا تلاش کنیم که اهداف باقی مانده رئیس جمهور در طرحی که مبدع آن بودند، زمین نماند.
وی افزود: ملت ما سختی‌ها و رنج‌های زیادی را تحمل کرده و مقاوم ایستاده و چالش‌ها را به فرصت تبدیل کرده است. بنابراین این حادثه دردناک هم تبدیل به فرصت خواهد شد و با انسجام ملی گام‌های بزرگی برای رسیدن به هدف برخواهیم داشت.
خزعلی در ادامه بیان کرد: طرحی که رئیس جمهور فقید در سطح بین‌الملل مطرح کردند را پیگیری می‌کنیم. هدف ما این است که قبل از نهایی شدن نظرات را جمع‌آوری و اعمال کنیم.
وی با اشاره به اینکه نظر خواهی در مورد سند جنبش تعهد به خانواده از همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با خانواده انجام گرفته، اظهار کرد: دعوت ما از گروه‌های مرتبط با زنان به این دلیل بود که ممکن است به صورت ویژه این طرح با اساتید مطرح نشده باشد. بنا داریم در کنار عناوین پژوهشی که در سایت وزارت علوم قرار گرفته است، عناوین پیشنهادی برای پایان‌ نامه‌ها، طرح‌های پسا دکترا و طرح‌های اساتید در راستای خانواده طبیعی و فطری را پشتیبانی کنیم.
معاون رئیس‌جمهور همچنین گفت: هدف ما عملیاتی کردن این سند است تا بتوانیم خانواده تراز را به جهان معرفی کنیم و نقص‌های قانون و دستورالعمل‌ها را رفع کنیم. در این راستا اقداماتی مانند بحث پیشگیری از طلاق در قالب پلتفرم همساز، بحث‌های جمعیت در بعد اقتصادی و فرهنگی، تدوین شاخص‌های خانواده موفق انجام شده و درپی تصویب نشان خانواده هستیم.
وی با تاکید بر اینکه ممکن است تفاوت‌هایی در مبنا با سایر کشورها داشته باشیم بیان کرد: مباحث دینی در سطح ملی این سند پررنگ است ولی در سطح منطقه‌ای نگاه فرادینی خواهیم داشت زیرا ادیان و فرق دینی بسیاری وجود دارد که به موضوع خانواده اصیل و فطری اهمیت می‌دهند.
خزعلی در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال یافتن مشترکات در حوزه خانواده هستیم و در بحث خانواده سنت‌گرا و تجددگرا نیز به دنبال تعریف الگوی سوم هستیم که هم ارزش‌ها را حفظ کند و هم با زمانه و اقتضائات آن پیش برود. این سند در سطح ملی است و بعد از معرفی شاخص‌های خانواده تراز در داخل به مراحل بین‌المللی هم ورود خواهیم کرد.
ایسنا
انتهای پیام/ن

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
معاونت امور زنان انسیه خزعلی خانواده
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اجتماعی
V
آرشیو