یادداشت

15 خرداد نقطه تلاقی و رسیدن امت و رهبر

15 خرداد یکی از جلوه‌های ایام الله است نقطه ای برای تلاقی و رسیدن امت و رهبر با یکدیگر و حرکتی خود جوش برخواسته از یک تفکر جهادی از امتی برای حمایت از رهبری با تفکری الهی است.
15 خرداد نقطه تلاقی و رسیدن امت و رهبر
1403/03/15 - 09:06
تاریخ و ساعت خبر:
194111
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - لیلا گودرزیان فر از شهرستان ملایر به مناسبت یوم الله 15 خرداد طی یادداشتی نوشت: برای درک بهتر بزرگداشت ایامی که به آن ها "ایام الله "می گویند، نیاز هست که بدانیم در قرآن کریم دو بار از این لفظ در دو آیه ی مبارکه ی ۵ سوره ی ابراهیم و ۱۴ سوره ی جاثیه استفاده شده است.

علت به کار بردن این لفظ یعنی یوم الله از جهات مختلف با نظر های متفاوت بیان شده است که در نهایت شاید به این امر از همه ی قول ها واختلاف نظر ها رسید که هر روز که یکي از فرمان‌هاي خدا در آن‌چنان بدرخشد که بقیه امور را تحت الشعاع خود قرار داده، آن‌روز را می‌توان از «ایام اللَّه» دانست.

15 خرداد یکی از جلوه‌های ایام الله است نقطه ای برای تلاقی و رسیدن امت و رهبر با یکدیگر و حرکتی خود جوش برخواسته از یک تفکر جهادی از امتی برای حمایت از رهبری با تفکری الهی است.

اگر امتی تفکرش جهادی شد با رهبری که تفکرش الهی باشد یک نقطه ی عطف برای رسیدن به یک انقلاب اسلامی است و یک مبارزه ای است که هدفش رهایی از ظلمت و طاغوت به سوی نور وروشنایی است.

یوم الله همه ی روزهایی می تواند باشد که برتری دست خدا را بر همه ی دست ها احساس کرد و ۱۵ خرداد روزی است که دست خدا حمایت گر دست های مردمی بود که باورشان این بود برای رسیدن به یک نهضت اسلامی باید یک مبدأ حرکت باشد و پانزده خرداد مبدأ نهضت اسلامی ایران شد.

۱۵ خرداد بزرگداشت یاد و خاطره امت و امامی است که بیانگر شاخص های یک حرکت اسلام واقعی و انقلابی است. انقلابی که زمینه ساز تمدنی جهانی است و تایید کننده ی این امر مهم که در تا زمان رسیدن به این تمدن جهانی تنها با محوریت ولایت فقیه است که می توان در مقابل حوادث و مسائل بزرگ و حساس پیش رو مقتدرانه ایستاد.

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
یادداشت، 15 خرداد، یوم الله
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
باشگاه نویسندگان
V
آرشیو