خزعلی خبر داد؛

تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در جمع بانوان خَیر از تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان خبر داد.
تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان
1403/03/28 - 18:16
تاریخ و ساعت خبر:
194591
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده طی نشستی با بانوان خیر ضمن اشاره به توافقنامه امضا شده بین معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان زندان‌ها همچنین توافق به عمل آمده با شهرداری برای حاشیه شهر هدف از تشکیل شورا را مقابله با آسیب‌های مرتبط با زنان و خانواده آنان بیان کرد.
وی در ادامه گفت: فرزندان زنان زندانی معمولاً توسط خیرین مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند، در حالی که نیازهای تربیتی آنها در نظر گرفته نمی‌شود و این امر آسیب‌هایی را به دنبال دارد. لذا سعی در این است که با همکاری بانوان خیر از طریق حمایت‌های تربیتی و درسی به کاهش این آسیب‌ها کمک نمائیم که گروه زنان برای زنان به این منظور ایجاد شده است.
در این نشست همچنین آئین نامه داخلی شورای هماهنگی آسیب‌های اجتماعی تدوین و به تصویب رسید.
طرح زنان برای زنان در چارچوب جایگاه ستادی و فرابخشی معاونت و بر مبنای رویکرد آسیب زدایی در چارچوب برنامه‌ریزی، هماهنگی، سازماندهی، دیده بانی، پایش و ارزیابی برنامه‌ها و اقدامات حوزه زنان و خانواده تدوین گردیده است.
از اهداف این کارگروه گسترش و ارتقای کیفی خدمات مؤثر و به هنگام به خانواده زنان زندانی، هماهنگی نیروهای مردمی جهت امداد رسانی خصوصاً با رویکرد تربیتی در ارتباط با آسیب‌های مرتبط خانواده‌های زندانیان و آسیب‌های زنانه حاشیه شهرها باشد.
مهر
انتهای پیام/م

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، زنان و خانواده، آسیبهای اجتماعی، زنان زندانی،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
زن و خانواده
V
آرشیو