مثبت اندیشی شما را به هدف‌هایتان نزدیک می‌کند

یک روانشناس اجتماعی گفت: معاشرت با افراد پرانرژی و مثبت‌اندیش به شما کمک می‌کند تا امید به زندگی در شما تقویت شود.
مثبت اندیشی شما را به هدف‌هایتان نزدیک می‌کند
1402/03/13 - 08:22
تاریخ و ساعت خبر:
149033
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - علیرضا شریفی روانشناس اجتماعی، اظهار کرد: مثبت اندیشی نقطه مقابل اندیشه منفی است. انسان‌هایی که از پدیده‌های پیرامون برداشت مثبتی دارند و تفکر آن‌ها به سمت راه‌حل های مثبت می‌رود، مثبت‌اندیش تلقی می‌شوند.
شریفی در ادامه ویژگی افراد مثبت‌اندیش را برشمرد و گفت: ۱. امید به زندگی ۲. توجه به سلامت روان و جسم ۳. تعریف واقع‌بینانه نسبت به رخدادهای محیطی ۴. عدم ویژگی خطای شناختی در افراد مثبت‌اندیش ۵. استفاده از روش‌های صحیح برای تحلیل موقعیت ۶. اهداف روشن و قابل دسترسی و تلاش در جهت رسیدن به اهداف از ویژگی های افراد مثبت‌اندیش محسوب می‌شود.
وی به راهکارهای تقویت مثبت‌اندیشی پرداخت و گفت: از راهکارهای مهم در این زمینه، تهیه لیستی از خواسته‌ها می‌باشد. سپس باید برای این اهداف برنامه ریزی کرده و آن‌ها را به اهداف کوچک و قابل دسترس تبدیل کرد. راهکار دیگر تقویت شناخت ویژگی فردی می‌باشد. هر فرد، دارای نقاط ضعف و مثبت بسیاری است. در گام اول لازم است تا آن‌ها را شناسایی کرده و در جهت کاهش نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت عمل کند.
شریفی درادامه به اهمیت هم‌نشینی با افراد مثبت اندیش و دوری از انسان‌های منفی‌باف و انجام ورزش منظم اشاره کرد و گفت: مطالعات نشان‌ می‌دهد افرادی که به صورت منظم ورزش می‌کنند افکار منفی کمتر به سراغ آن‌ها می‌رود.
شریفی در انتها به تکنیک ساده‌ای جهت تقویت مثبت اندیشی پرداخت و گفت: هنگامی که افکار منفی ذهن ما را درگیر می‌کند، بهتر است که آن را یادداشت کرده و سپس نقاط قوتی را که می‌تواند بر افکار منفی ما غلبه کند، درنظر گرفته تا بتوانیم به سمت مثبت اندیشی حرکت کنیم.
انتهای پیام/ن
باشگاه خبرنگاران جوان

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
مثبت‌اندیشی،سلامت روان،امید به زندگی
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهارتهای زندگی
V
آرشیو