وزیر خارجه آلمان چرا برای زنان کشور خود اشک تمساح نمی‌ریزد؟ / هر سه روز یک زن در آلمان قربانی خشونت خانگی می شود!

اخیرا وزیر خارجه آلمان در یک اظهار نظر قابل تامل موضوع مسمومیت در مدارس دخترانه کشورمان را «تکان دهنده» خواند و از سریالی شدن آن ابراز نگرانی کرد. در حالیکه وزیر خانواده آلمان مطرح می کند که برای بسیاری از زنان و حتی مردان در آلمان خانواده محیط درماندگی و خشونت است. خشونت هایی که به قتل زنان در آلمان منجر می شود به «زن کشی» در این کشور شهرت یافته است.
وزیر خارجه آلمان چرا برای زنان کشور خود اشک تمساح نمی‌ریزد؟ / هر سه روز یک زن در آلمان قربانی خشونت خانگی می شود!
1401/12/20 - 10:50
تاریخ و ساعت خبر:
145917
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - امیرحمزه نژاد: اخیرا وزیر خارجه آلمان در یک اظهار نظر قابل تامل موضوع مسمومیت در مدارس دخترانه کشورمان را «تکان دهنده» خواند و از سریالی شدن آن ابراز نگرانی کرد. این اظهارات باعث واکنش‌های مختلف کاربران فضای مجازی شد و آنان مسمومیت زنان و کودکان در سردشت و حلبچه را که با سلاح های شیمیایی آلمان ها اتفاق افتاد پیش روی خانم وزیر گذاشتند و از وی پرسیدند که چطور آلمان به یک جانی چون صدام سلاح کشتار جمعی داده و حالا از نسل کشی که انجام شده نه تنها ابراز پشیمانی نمی کند بلکه با رویه‌ای دیگر در امری مشکوک که بازهم مسمومیت دختران و افراد بیگناه را هدف قرار داده است، در امور داخله یک کشور دیگر دخالت می کند.
این رفتار ریاکارانه آلمانی ها به همین جا ختم نمی شود. گزارشی به واقع تکان دهنده و به زعم کارشناسان هولناک از رفتار خشونت آمیز آلمانی ها علیه زنانشان منتشر شده که بسیاری را نگران کرده است اما گویی خانم وزیر از این ماجرا نگران نشده است!
در این گزارش آمده است که هر سه روز یک زن در آلمان قربانی ( به قتل می رسد) خشونت‌های زناشویی می‌شود و از هر چهار زن یک نفر تجربه خشونت را به شکل‌های مختلف دارد. جالب اینجاست که وزیر خانواده آلمان می گوید که این خشونت ها به بخشی از زندگی روزمره در این کشور تبدیل شده است. حتی دختران و زنان معلول نیز دچار خشونت می شوند و این آمار نشان می دهد که خشونت علیه زنان و دختران معلول دو الی سه بار بیش از سایرین صورت می گیرد.
وزیر خانواده آلمان مطرح می کند که برای بسیاری از زنان و حتی مردان در آلمان خانواده محیط درماندگی و خشونت است. خشونت هایی که به قتل زنان در آلمان منجر می شود به «زن کشی» در این کشور شهرت یافته است و حتی کتابی در این حوزه با نام «هر سه روز یک زن» به نگارش درآمده که در کتاب مذکور این آمار تکان دهنده ذکر شده است.
جالب اینجاست در آلمان کشوری اروپایی که خود را توسعه یافته می داند شاهد اینچنین آمار تکان دهنده هستیم. نویسنده کتاب هر سه روز یک زن پا را فراتر گذاشته و از یک فرهنگ زن کشی در آلمان سخن می گوید.
وی مطرح می کند که در آلمان زنان را به عنوان دارایی خود به حساب می آوردند و زنان کشته می شوند فقط به این علت که زن هستند و مردانی که دست به ارتکاب چنین جنایتی می زنند به زنان حس تملک دارند.
اینکه در غرب که ادعای حقوق بشر دارد و با این حربه به دیگر کشورها فشار سیاسی وارد می کند فرهنگ زن کشی وجود دارد موضوعی بسیار قابل توجه و نشان دهنده بی اعتنایی سیاستمداران غربی به حقوق بشر در کشورهای خود است.
جالب تر اینکه بسیاری از این خشونت ها در آلمان ثبت هم نمی شوند. حالا در این شرایطی که المان در حوزه حقوق زنان در وضعیتی اسف بار قرار دارد و حتی فرهنگ خشونت علیه زنان در این کشور به اصطلاح متمدن وجود دارد وزیر خارجه آلمان در یک اقدامی کاملا سیاسی به جای نگرانی درباره کشته شدن زنان این کشور نسبت به یک حادثه مشکوک در کشورمان ابراز نگرانی می کند.
اینکه گفته می شود حقوق زنان در غرب به صورت یک ابزار سیاسی مورد استفاده قرار می گیرد وقتی به واقعیت تبدیل می شود و اوج فضاحت آن بیشتر مشخص می شود که آمارها به خوبی نشان می دهد زنان در غرب به چه میزان در معرض خطر و خشونت قرار دارند اما سیاستمداران غربی به جای نگرانی برای جامعه خود سعی می کنند فقط سیاست را در نظر بگیرند!
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
آلمان، خشونت علیه زنان، کشتار زنان، وزیرخارجه آلمان، نگرانی برای دختران دانش آموز ایرانی
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش
V
آرشیو