بیانیه بانوان هنرمند متعهد در حمایت از مادران غزه

به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی و روز قشر بسیج هنرمندان؛ بانوان هنرمند متعهد بیانیه‌ای در حمایت از مادران غزه امضا نمودند.
بیانیه بانوان هنرمند متعهد در حمایت از مادران غزه
1403/01/28 - 17:07
تاریخ و ساعت خبر:
192173
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - 400 بانوان هنرمند متعهد با امضاء بیانیه‌ای در حمایت از مادران غزه امضا ضمن ابراز انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی، همنوا با تمام هنرمندان آزادیخواه جهان، عهدی دوباره با فلسطین مقاوم دارند و برای ثبت لحظات این ایستادگی و مقاومت، با پای دل و جان و با سلاح هنر به سوی بضعه ی اسلام، فلسطین قهرمان گام برخواهند داشت.
در بخشی از این بیانیه آمده است : آن جا که کودکان غزه در اوج درد و غم، آیات مقاومت خواندند و با جراحت عمیق، شکری جزیل به جای آوردند؛ نشانی وجود مادرانی هنرمند را به دنیا دادند که هنرشان در پرورش صبر، استقامت، عشق و حماسه سازی است.
هنرشان در نمایش انسانی عزتمند و خودساخته و بیرون راندن افکار سست از دنیایی بی هویت و موهوم است..."

متن این بیانیه بدین شرح است:

هوالمنتقم
بانوی هنرمند ایرانی گاهی در کسوت یک کارگردان، شکوه و عظمت مادران قهرمان را بر پرده ی سینما به تصویر میکشد و گاه در کسوت یک عکاس پا به پای رزمندگان به کشف زوایای پنهان جنگ میرود. گاهی از زلال دل زیباترین شعر و نثر را در وصف جوانان وطن می نگارد و گاه به مدد رنگ و نقش به خلق آثاری شگرف در ستایش شهیدان راه حق دست میزند. بدینسان در هر زمان رسالت بانوان هنرمند، روایت پیوند میان عشق و عقل بوده و اکنون برجستگی این روایت در شکوه ایستادگی مادران و زنان مقاوم غزه نهفته است.
چنین نمود شکوهمندانه ای، تداوم حماسه ی رزمندگان صدر اسلام را این بار با میدانداری زنان به خاطر می آورد.
روان های لطیف اما خستگی ناپذیر زنان غزه، بسان هنرمندانی ست که زیباترین نقش و رنگ را بر روح سرد و تاریک زمان زدند و جانی دوباره به آن بخشیدند.
آن جا که کودکان غزه در اوج درد و غم، آیات مقاومت خواندند و با جراحت عمیق، شکری جزیل به جای آوردند؛ نشانی وجود مادرانی هنرمند را به دنیا دادند که هنرشان در پرورش صبر، استقامت، عشق و حماسه سازی است.
هنرشان در نمایش انسانی عزتمند و خودساخته و بیرون راندن افکار سست از دنیایی بی هویت و موهوم است.
بی شک تنها هنر متعالی و برخاسته از فطرت پاک می تواند این حقیقتِ در حال وقوع را بشناساند. بدینسان بانوان هنرمند انقلاب اسلامی ضمن ابراز انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی، همنوا با تمام هنرمندان آزادیخواه جهان عهدی دوباره با فلسطین مقاوم دارند و برای ثبت لحظات این ایستادگی و مقاومت، با پای دل و جان و با سلاح هنر به سوی بضعه ی اسلام، فلسطین قهرمان گام برخواهند داشت.
درود بر زنان و مادران صبور و مقاوم غزه
و سلام بر شهیدان مقاومت


▫️بانوان هنرمند انقلاب اسلامی
▫️بیستم فروردین ۱۴۰۳

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
بیانیه، مادران غزه، بانوان هنرمند متعهد ، بسیج هنرمندان
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مناسبت ها
V
آرشیو