تسریع روند جذب نخبگان در دستور کار است/از سهمیه ۲۰درصدی جذب نخبگان در هیات علمی استقبال می‌کنیم

رئیس مرکز جذب هیئت‌علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به درخواست مجوز جذب ۳۰۰۰ نفر به عنوان عضو هیئت‌علمی در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی گفت: درصورتی که با این مجوز موافقت شود، می‌توانیم نسبت به ترمیم کادر هیئت‌علمی مراکز آموزشی وزارت بهداشت اقدام کنیم.زیرا این ضرورت وجود دارد که دانشگاه‌ها از پویایی لازم برخوردار شوند و رو به جلو حرکت کنند تا بتوانند امور تحقیقاتی خود را به صورت مستمر دنبال کنند.
تسریع روند جذب نخبگان در دستور کار است/از سهمیه ۲۰درصدی جذب نخبگان در هیات علمی استقبال می‌کنیم
1402/02/04 - 15:13
تاریخ و ساعت خبر:
147286
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - با بیان اینکه براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، دو وزارتخانه «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و «علوم، تحقیقات و فناوری» به طور معمول فرایند جذب را ۲ بار در سال برگزار می‌کنند، گفت: نوزدهمین فراخوان جذب و افزایش اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی را در سال گذشته برگزار کردیم. مجوز جذب ۱۰۰۰ عضو هیئت‌علمی با هدف تکمیل و ترمیم اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و مراکز تحقیقاتی گرفته شد.
دکتر چنگیزی آشتیانی خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجویان در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی برمبنای مصوبه شورای عالی انقلاب حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یافت. با توجه به افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی، حفظ شاخص‌های کیفی و شاخص‌های اعتباربخشی و روند بازنشستگی اعضای هیئت‌علمی مراکز آموزشی و تحقیقاتی ضرورت دارد که فراخوان‌های جذب اعضای هیئت‌علمی به صورت مستمر برگزار شود.
وی با بیان اینکه بخشی از فرایند جذب اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌شود، توضیح داد: بخش دیگر فرایند جذب اعضای هیئت‌علمی مربوط به سازمان اداری و استخدامی است. ما در مرکز امور هیئت‌علمی وزارت بهداشت با مسئولان سازمان اداری و استخدامی کشور جلسات متعددی برگزار کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم تعداد مجوز استخدامی درخواستی را از سازمان اداری و استخدامی کشور بگیریم.
دکتر چنگیزی آشتیانی درباره فرایند جذب ۳۰۰۰ نفر به عنوان عضو هیئت‌علمی در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی گفت: اگر بتوانیم مجوز قابل‌توجهی جهت جذب اعضای هیئت‌علمی بگیریم، می‌توانیم نسبت به ترمیم کادر هیئت‌علمی مراکز آموزشی وزارت بهداشت اقدام کنیم. ضروری است که دانشگاه‌ها از پویایی لازم برخوردار باشند و رو به جلو حرکت کنند تا بتوانند امور تحقیقاتی خود را به صورت مستمر دنبال کنند.
وی درباره جایگاه نخبگان در فراخوان جذب اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایشات رهبری در خصوص ضرورت نیاز ویژه به جذب نخبگان، موضوع جذب و بکارگیری نخبگان مورد توجه وزارت بهداشت قرار گرفته است. براساس یکی از مصوبه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی که به دبیرخانه هیئت‌ عالی جذب ابلاغ شده، دو وزارتخانه «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و «علوم، تحقیقات و فناوری» باید حداقل ۲۰ درصد از اعضای هیئت‌علمی را به نخبگان اختصاص دهند و ما در مرکز امور هیئت‌علمی وزارت بهداشت از این موضوع استقبال می‌کنیم.
رئیس مرکز جذب هیئت‌علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم به سهمیه ۲۰ درصدی نخبگان از اعضای هیئت‌علمی دست‌یابیم، تسهیل و تسریع روند جذب این افراد را در دستور کار قرار داده‌ایم. مجموعه دستورالعمل‌هایی از سوی هیئت‌ عالی جذب تصویب شده است. بر اساس این دستورالعمل‌ها، جذب نخبگان باید در کمترین و سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود که بتوانیم حضور پررنگ نخبگان را در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته باشیم.
دکتر چنگیزی آشتیانی با بیان اینکه سیستم‌های قانون‌گذاری و تصمیم‌سازی باید به برخی از مسائل بیشتر توجه کنند، توضیح داد: موضوع ارتقاء وضعیت معیشتی اعضای هیئت‌علمی، یکی از مسائلی است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. همچین لازم است رفع موانع و مشکلاتی که در فرایند جذب وجود دارد در کانون توجه بیشتری قرار گیرد تا فرایند جذب اعضای هیئت‌علمی با انگیزه بیشتری انجام شود. امیدوارم با بهره‌گیری از روند جذب اعضای هیئت‌علمی بتوانیم بهبود چشمگیری در اتقاء ارائه خدمات نظام سلامت و کیفی‌تر شدن خدمات نظام سلامت کشور داشته باشیم.
ایسنا
انتهای پیام/ن

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
نخبگان،هیات علمی،وزارت بهداشت
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سیاسی
V
آرشیو